Angel Heart

1 godz. 53 min.
7,6 46 202
oceny
7,6 10 46202
24 999
chce zobaczyć
7,7 15
ocen krytyków
{"rate":7.6666665,"count":15}
{"type":"film","id":6059,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Angel+Heart-1987-6059/tv","text":"W TV"}]}

Harry Angel to film, który wciąga widza w mroczny świat magii i obrzędów voodoo.
Tytułowy bohater (Mickey Rourke) to nowojorski prywatny detektyw, który przyjmuje od Louisa Cyphre’a (Robert De Niro) zlecenie odnalezienia zaginionego Johnny'ego Favorite'a - cieszącego się niegdyś popularnością piosenkarza. Próba rozwikłania zagadki pociąga za sobą kolejne makabryczne zbrodnie. Detektyw podążając śladem Favorite’a odkrywa jego fascynację czarną magią i voodoo, a każdy krok zbliża go do prawdziwego piekła…

opis dystrybutora dvd

Harry Angel (Mickey Rourke) to detektyw, którego życie nagle zamienia się w koszmar. Giną młode kobiety zamordowane w bardzo brutalny sposób, Harry spotyka niezwykłego, tajemniczego Louisa Cyphre'a (Robert De Niro), którego imię i nazwisko są nie bez znaczenia. Harry zagłębia się w mroczny świat przypominający koszmar senny bardziej niż rzeczywistość.

Prywatny detektyw Harry Angel (Mickey Rourke), specjalizujący się w rozwodach i sprawach ubezpieczeniowych, otrzymuje od niejakiego Louisa Cyphre'a (Robert De Niro) nietypowe zadanie. Harry ma odnaleźć Johnny'ego Favorite'a, słynnego przed laty śpiewaka jazzowego, który nie wywiązał się z kontraktu. Ranny w czasie wojny stracił pamięć, został umieszczony w specjalnej klinice dla kombatantów. Niestety, zniknął ze szpitala w tajemniczych okolicznościach. Angel, prowadząc śledztwo, usiłuje rozwiązać zagadkę. Życie detektywa staje się koszmarem.

Beta
opis użytkownika

Prywatny detektyw Harry Angel (Mickey Rourke) zostaje wynajęty przez tajemniczego Lou Ciphera (Robert DeNiro), w celu odnalezienia zaginionego człowieka. Sprawa okazuje się być nieco bardziej zagmatwana niż zwykle. Harry ciągle nie może rozwiązać zagadki tajemniczego zniknięcia, a kolejni informatorzy giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Patt
opis użytkownika

Prywatny detektyw Harry Angel zostaje wynajęty przez tajemniczego cudzoziemca, Louisa Cyphre'a, który powierza mu z pozoru proste zadanie. Ma odebrać dług honorowy od Johnny'ego Favorite'a. Trop prowadzi do kliniki dla kombatantów. Wkrótce jeden z lekarzy zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Przerażony Harry chce zrezygnować z dalszego dochodzenia. Zleceniodawca kusi go jednak coraz większym honorarium.

biedronka_2
opis użytkownika

Detektyw jakich wielu, Harry Angel prowadzi przeciętne życie w jednej z biedniejszych dzielnic Nowego Yorku. Mało satysfakcjonującą pracę przerywa tajemniczy telefon, który sugeruje kolejne rutynowe zadanie. Nic nie podejrzewający bohater udaje się na spotkanie, które jest zalążkiem splotu niewytłumaczalnych zdarzeń. Louis Cyphre zleca mu odszukanie pewnego mężczyzny. Akcja przenosi Angela do obskurnych dzielnic pełnych satanistycznych obrzędów i postaci skrywających przed nim tajemnice. Z każdym kolejnym miejscem i osobą, która ginie na jego drodze, odkrywa przerażające fakty prowadzące go do odkrycia wstrząsającej prawdy.

jacq2103
opis użytkownika

Film Alana Parkera, twórcy takich obrazów, jak: "Evita", "Ptasiek" czy "Mississippi w ogniu". Prywatny detektyw prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia pewnego człowieka. Zleceniodawcą jest tajemniczy Louis Cyphre. Wkrótce zagmatwane ślady prowadzą Angela w świat magii, zbrodni i niepohamowanej namiętności.

Pan_Nawrocki
opis użytkownika