Ciąg potencjalnie prawdziwych wydarzeń

1. Johny zawiera pakt z diabłem
2. Johny zaczyna odnosić sukces na scenie
3. Johny boi się paktu i knuje
4. Johny wraz z Margaret porywa przypadkowego żołnierza w '43, zabija go (zwanego Harry Angel), zjada jego serce i unika oddania duszy
5. Johny podszywając się pod Harry'ego chce zaciągnąć się do wojska, zostaje jednak tam ranny i przedwcześnie wraca do kraju

i tutaj zaczynają się pytania:

6. Wraca z wojny i? Zapomina co się z nim dzieje? Czy umyślnie jest poddany czarnej magii przez Margaret?
7. Johny zostaje wyrzucony na ten sam róg gdzie porwano żołnierza (Harry Angel)
8. W psychiatryku siedzi rzekome 12 lat ale jak dobrze wiemy w '43 zostaje za 25K wyciągnięty? Rozumiem że to ma miejsce przed wyrzuceniem na chodnik?

- Co się dzieje od przyjścia Lucyfera do podszywającego się pod Harry'ego Johniego? Hasa sobie przez wiele lat niczego nieświadomy?
- W którym momencie Johny przestaje pamiętać że jest Johnym?
- Jakim cudem nikt nie kojarzy twarzy Johniego? Córkę zrozumiem, lekarz widział zabandażowaną twarz, ale była kobieta oraz śpiewak z Tootsie? Przecież oni na 100% musieli rozpoznać jego twarz.

Sprawę morderstw pozostawiam własnej interpretacji, obie wersje są tak samo prawdopodobne, wiemy tyle iż Johny na 100% nie był świadom tego iż zabijał. Zabijanie przez Lucyfera za plecami wychodzącego Harrego (wtedy był Harrym) raczej mało prawdopodobne. Aczkolwiek z drugiej strony jeśli Johny uniknął kary i uwolnił się od wpływu Lucyfera to jakim cudem Lucyfer mógł nim sterować podczas mordowania wszystkich ludzi?

Świetne kino tak czy inaczej. Człowiek na nowo odkrywa magię amerykańskiego kina lat 80-tych. :)

5
 • Obejrzałem wczoraj znowu, więc postaram się odpowiedzieć:

  6.Doktor mówi, że Johnny po postrzale cierpiał na amnezję, więc to by tłumaczyło że zapomina co się działo wcześniej.
  7. To miało być jedyne miejsce, które pamiętał sprzed ceremonii ten żołnierz Harold Angel i chyba o to chodziło że Johnny stał się już Harrym. Tak mi się wydaje.
  8. Tak najpierw go wyciągnęli, a potem wywali na chodnik.

  Co do zabicia żołnierza to nie mógł tego zrobić w '43, gdyż wtedy to już wrócił ranny z wojny. To musiało być wcześniej,najpierw ceremonia, potem wojna, postrzał i pobyt w szpitalu. Wyciągnęli go w grudniu '43 i w sylwestra wywalili na chodnik.

 • A twarzy nikt nie kojarzył, bo przeszedł operację plastyczną. Odpowiem na resztę, jak bd mieć więcej czasu ;p

 • Johnny przestał pamiętać, że jest Johnnym prawdopodobnie po postrzale.Natomiast nie rozumiem o co chodzi z tym co się dzieje od przyjścia Lucyfera. Podejrzewam że masz na myśli to co się dzieje z Johnnym od momentu wywalenia na chodnik do chwili pojawienia się Lucyfera. Na końcu Louis mówi Harry'emu/ Johnny'emu że przez 12 lat żył cudzym życiem, cudzymi wspomnieniami, czyli tożsamością Harrolda Angela, żołnierza zabitego podczas obrządku.

 • Mam kilka pytań, może ktoś odpowie ;)
  Dlaczego jeden rytuał (oddanie duszy diabłu za pomoc w karierze) obowiązuje, a drugi (odrzucenie własnej duszy i przejęcie duszy Harolda Angela) nie? Obowiązuje - zdaniem Lucyfera, rzecz jasna.
  Dlaczego Luis Cyphre uwziął się na tego detektywa - skoro miał on tylko ciało Johnny'ego, a duszę tamtego żołnierza?
  A może detektyw miał 2 dusze? No bo właśnie - gdzie podziała się dusza Johnny'ego Favorite'a zaraz po tym, jak zjadł on serce żołnierza, by przejąć jego duszę?

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: