PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 357 240
ocen
7,7 10 1 357240
6,5 33
oceny krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Witam,
Mam pytanie: Jeśli dobrze zrozumiałem 7 ostatnią część (drugą) - to kieł bazyliszka niszczył Horkruksy (Miecz Godryka tak samo gdyż był nim przesiąknięty), tak jest?

ocenił(a) film na 10
slawek41

Dokładnie. Miecz sam w sobie był potężnym artefaktem, gdyż wchłaniał wszystko co go wzmacniało. W drugiej części wchłonął jad bazyliszka i odtąd był nim nasiąknięty więc mógł niszczyć horkruksy.

Makaveli96

OK, to dlaczego horkrus który był w Harrym nie zginął, gdy ten został ugryziony przez Bazyliszka?

slawek41

Ciekawe pytanie, ale nie umiem na nie odpowiedzieć :) Wątpię czy ktokolwiek powie Ci coś na ten temat, w książce to nie jest wyjaśnione.

ocenił(a) film na 10
slawek41

Dobre pytanie.
Zniszczenie Horkruksa następuje (że tak to ujmę) poprzez zniszczenie naczynia - w tym przypadku Harry'ego. Jad bazyliszka nie zdążył go zabić, gdyż łzy Feniksa uzdrowiły Harry'ego, jednakże gdyby wtedy umarł Horkruks zostałby zniszczony.

Makaveli96

Z tym Feniksem to wątpię bo zauważ że każdy zniszczony Horkrus od razu "uwalniał duszę" Valdzia (po zetknięciu z Kłem/MIeczem) ... A tutaj nic - czyżby Rowling coś ... nie przewidziała :D

ocenił(a) film na 10
slawek41

Jest tak jak napisałem. Nie da się zniszczyć duszy czy też jej cząstki. Niszczenie horkruksa następuje poprzez zniszczenie fizycznej jego formy, czyli naczynia w którym jest przechowywana cząstka duszy. Harry nie zginał = horkruks pozostał nie tknięty.
Prościej wytłumaczyć się chyba tego nie da.

Makaveli96

Ok, rozumiem. Dzięki za odpowiedzi.

slawek41

7 lat później... właśnie oglądam 2 części HP i również wydaje mi się to niespójne ze Harry jako horkruks nie został zniszczony odrazu przy zetknięciu z klem, bo inne horkruksy nie były zawsze niszczone do zera a czasem wręcz tylko naruszane. Wątpię żeby ktokolwiek kiedyś przeczytał ten komentarz ale z przyszłości łącze się z tobą w pytaniu slawek41

Joanna_221

Wydaje mi się że tak jak napisał Makaveli jest ok i ma sens - kieł Harryego de facto nie zabił + łzy feniksa go "uzdrowiły", więc horkruks miał jakby szanse przetrwać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones