Daniel Radcliffe 

Daniel Jacob Radcliffe

8,1
55 634 oceny gry aktorskiej
Daniel Radcliffe
Daniel Jacob Radcliffe urodził się 23 lipca 1989 roku w Fulham jako dziecko Alana Radcliffe'a i Marci Gresham. Jako młody chłopak brał udział w małych szkolnych produkcjach. Wkrótce otrzymał swoją pierwszą rolę młodego Davida Copperfielda w filmie telewizyjnym "David Copperfield" (1999). Kilka lat później zagrał jako Mark Pendel w "Krawcu z Panamy" (2001) u boku Jamie Lee Curtis, która w rozmowie z matką Daniela zauważyła, że nadawałby się on do roli Harry'ego Pottera. W tym samym roku Chris Columbus obsadził Radcliffe'a w tej roli i na ekrany weszła pierwsza część przygód tego bohatera: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Po tym wydarzeniu zaczął być rozpoznawany na całym świecie, a kolejne części serii przyniosły mu nie tylko sławę, ale i ogromną fortunę. Stał się najbogatszym nastolatkiem w Wielkiej Brytanii, pozostawiając w tyle nawet następcę brytyjskiego tronu, księcia Williama, i jego brata Harry'ego.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 lipca 1989

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 165 cm

Teen Choice
Zdobył 3 nagrody Teen Choice, 5 innych nagród oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Daniel cierpi na dyspraksję! To rzadkie schorzenie mózgu polegające na trudności w planowaniu i wykonywaniu czynności ruchowych. Radcliffe miewa problemy z koncentracją oraz koordynacją ruchową. Czasem nie jest w stanie wykonać tak prostych czynności jak zawiązywanie sznurówki czy złożenie podpisu. W przyszłości może mieć problemy z wejściem po schodach, bieganiem.
Dotychczas nie wynaleziono na nią lekarstwa.
Radcliffe założył także firmę Almada Productions, zajmującą się sprzedażą scenariuszy filmowych, która już w pierwszym roku działalności przyniosła mu 67 tys. GBP zysku.
Był brany pod uwagę do roli Logana w filmie "Szczęściarz". Ostatecznie angaż otrzymał Zac Efron.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

od łatki z napisem "Harry Potter"

Wg mnie uwolnił się od piętna Harry'ego. Gra w dziwnych i zaskakujących filmach. I daje radę. Nie ma klasycznych atrybutów aktora. Kurdupel o gnomowatej urodzie. Potrafi jednak wzruszyć i rozbawić. Czekam na każdy nowy film. Guns Akimbo rozbawiło mnie niesamowicie.

Przecież on nie jest taki zły.

U Daniela widać chyba największy postęp jeżeli chodzi o aktorstwo. Uważam, że w całej serii jest ono na wysokim poziomie, jednak w 2 pierwszych filmach Daniel wyraźnie odstawał od grających rówieśników. W 3 części natomiast to on pokazał na co go stać. Emma, bardzo dobra jako dziecko, potem jakoś przystopowała, Rupert...

więcej

Za czasów, i sporo czasu po tym jak skoczył grac w "Harrym Poterze".
Ale później obejrzałem z nim kilka filmów, jak już jest starszy, i muszę przyznać, że bardzo sympatyczny aktor. Kilka ról na prawdę mu się udało, a produkcje w jakich występuje, to też nie s jakieś szmiry klasy B.
Jasne większość zawsze będzie go...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones