PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 439 tys. ocen
7,5 10 1 438850
6,8 40 krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Zarówno książek i jak i filmów. Rosłam z Potterem i do tej pory pamiętam jak po czwartą część jako
13-14 latka szłam z mamą do Empiku o północy na taką uroczystą premierę książki. Mam
młodszych kuzynów i oni również czytali książki, ale to już nie jest to samo jak wszystko od razu
mają pod ręką, gdzie ja na przykład czekałam rok po roku, żeby doczekać końca serii.

ocenił(a) film na 9
Claudija91

baaardzo dobrze powiedziane... ta seria dla mnie uroku nigdy nie straci. znam wszystkie książki na pamięć. jestem nawet taka przedpotopowa, że posiadam 4 pierwsze części na vhs.... to nie będzie już ta sama magia dla dzieci jak była kiedyś... ale ja na pewno moje dzieci, które będę kiedyś mieć wychowam w miłości do tej sagi :) serdeczne uściski od rocznika 90` :)

Claudija91

No właśnie tego wam zazdroszczę, wszystkie serie jakie czytam zostały skończone, no może oprócz "Olimpijscy Herosi".

ocenił(a) film na 8
Claudija91

Oj, tak. I to czytanie do rana z wypiekami na twarzy.
I rozdarcie: z jednej strony chce się poznać zakończenie, a z drugiej pragnie się aby trwała wieczność ^^

Claudija91

Ponad czasowa książka, trzeba przyznać. Pamiętam, jak z tatą graliśmy w karty kto będzie mógł pierwszy przeczytać 3 część Harrego Pottera. Obaj dzielnie staliśmy o godzinie 12 w kolejce w lokalnej księgarni bo nie było jeszcze u mnie w mieście empika. Wspomnienia pozostają.

ocenił(a) film na 8
Claudija91

ja też tak miałem że dorastałem z harrym potterem tylko bardziej fimowo ale zawsze gdy oglądam harrego to czuję to magie i nostalgie dzieciństwa

Claudija91

Dokładnie. To już nie będzie to. Tym bardziej, ze już po filmach. Co innego np. Tolkien. Kiedyś Lotr, teraz Hobbit, potem moga być jeszcze inne ekranizacje, więc magia trwa.

użytkownik usunięty
Claudija91

Pozostaje mi jedynie przyłączyć się do grona, które uważa, że masz rację. Słuszna to uwaga. Przyszłe pokolenia będą mogły sięgnąć po książki, ale nie będą już mogły na nie oczekiwać, a to była jedna z największych przyjemności - gdy człowiek w końcu mógł wziąć do ręki książkę, na którą czekał z niecierpliwością przez dłuższy czas. Pozdrawiam.;)

ocenił(a) film na 10
Claudija91

Zgadzam się w 100%. Jednak warto jednak pokazywać przyszłym pokoleniom Harrego Pottera. Ja swoim dzieciom (gdy będę je kiedyś mieć:P) na pewno pokażę :). Wiem, że to już nie będzie dla nich to samo co dla mnie, ale jednak chciałabym żeby wiedziały o tym. Harry Potter towarzyszy mi od 6 roku życia, kiedy obejrzałam pierwszą część w kinie. Mam nawet jeszcze gdzieś kasety wideo z 1 i 2. Wszystkie książki stoją na półce na honorowym miejscu :)

użytkownik usunięty
Claudija91

zgadzam się w 100% z Harrym trzeba było dorastać :) również rosłem na Potterze i do dziś czuję magię tego świata

Patrząc po ilości odpowiedzi widzę, że nie jestem osamotniona w swoich odczuciach. Szkoda tylko, że tak zepsuli ostatnią część filmu. Na całe szczęście pozostaje cudowna książka :)

użytkownik usunięty
Claudija91

No nie jesteś. Zepsuli? fakt brakuje Insygniom tego klimatu co miały pierwsze trzy części, ale i tak są lepsze od 5 i 6 części.

użytkownik usunięty
Claudija91

a jednak będą :) wraz z edycją ilustrowaną Harry'ego Pottera rozkoszować się serią będą także najmłodsi :) w przyszłym roku wychodzi druga część ilustrowanej edycji książki :) także może będą czuć. I filmy również :)

ocenił(a) film na 8
Claudija91

No prawda. Myślę jednak, że niejeden jeszcze film wyjdzie krążący wokół tego magicznego świata. Samo uniwersum jest tak bogate i różnorodne, że grzechem byłoby nie skorzystać :D