PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 553
oceny
7,5 10 1 436553
6,8 34
oceny krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

kiedyś bajki miały nie tylko bawić, ale i uczyć. Dzisiaj ogłupia się nasze dzieci i młodzież takimi bzdurami... Moim zdaniem ten film nie powinien w ogóle istnieć. Mówię to nie tylko jako kinoman, ale również praktykujący katolik i ojciec dwójki dzieci, widziałem na własne oczy jaki wpływ miał na nich ten film. Dobrze, że skończyła się już w Polsce tzw. "potteromania".

Kani88

Bajki dla dzieci? Obecnie większość fanów HP to osoby starsze, o ile nie dorosłe, które do serii maja ogromny sentyment. Mogę zgodzić się, że pierwsze 2 części kierowane są do młodszych widzów, ale kolejne są dla nich coraz bardziej nieodpowiednie, tak więc należy dorastać wraz z postępem fabuły.
Moim zdaniem oglądanie najpierw filmów jest dużym błędem, ponieważ są co najmniej przeciętne. Powinny być one zwieńczeniem czytania książek o HP, które w bogactwie świata przedstawionego, perfekcyjnie przemyślanej fabuły i silnych emocji im towarzyszących są niewątpliwym arcydziełem. W trakcie czytania przeżywa się niesamowitą przygodę. Nie neguję Twojego zdania, spytam jednak: jaki konkretnie zły wpływ film miał na Twoje dzieci?
Pozdrawiam :)

lassa_2

zgadzam się, może tylko dwie pierwsze części są dla młodszych dzieci a Insygnia Śmierci na pewno do nich nie należą. Słyszałam o dziecku które rzuciło się z okna bo myślało ze jest w świecie Harry'ego( nie wiem dokładnie o co to chodziło)

ocenił(a) film na 10
lassa_2

Napisałaś wszystko, dosłownie wszystko, co sama chciałam zamieścić pod tym postem ;) W takim razie dochodze do wniosku, że nie tylko ja uważam, iż z Harry'm trzeba dorastać i najpierw czytać książki :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
lassa_2

To dlaczego pan pozwolił oglądać ten film swoim dzieciom skoro uważa pan go za niestosowny? Film ma ograniczenie wiekowe więc można się było spodziewać że nie jest dla małych dzieci.

użytkownik usunięty
lassa_2

Potwierdzam. Ja może nie jestem pełnoletnia, ale również jestem katoliczką. Moi rodzice, tak jak pan, nie rozumieją co ja widzę w HP i usiłują go ze mnie wyplenić - nieskutecznie:)
Niech pan spojrzy na to od tej strony: odwieczna walka ze złem, pokonywanie przeciwności celu, borykanie się z problemami sieroctwa i to brzemię przepowiedni... Małe dzieci może tego nie zrozumieją - będą widzieć jedynie magię, latanie na miotłach itp., dlatego naprawdę lepiej jest to oglądać kiedy jest się starszym.
A jeśli pan nie rozumie, to nie wiem dlaczego pan się wypowiada na ten temat, większość fanów HP pana wygwizda.
(Przepraszam za błędy - jestem trochę wzburzona i piszę z tego powodu nieskładnie)

Kani88

pie pszysz niezdrowo:) jeśli jesteś taki elokwentny w ocenianiu to napisz i wyreżyseruj coś lepszego

użytkownik usunięty
Kani88

Tylko, że to nie ma być bajka dla dzieci, bo jak jeden z poprzedników zauważył, większość fanów HP stanowią ludzie w wieku przynajmniej nastoletnim. Niestety do wielu ludzi to nie dociera.

Kani88

"ale również praktykujący katolik i ojciec dwójki dzieci"
jak widzę taki komentarz, to zawsze sie zastanawiam czy to prowokacja

ocenił(a) film na 7
ArusArczes

nie, to tylko głupota

Kani88

zło ogarnia małymi kroczkami. Pierwsza część była zakąską. To co widziałem w ostatniej wywołuje ciarki. Film jest mroczny, pełno zła, okultyzmów. Główny bohater wygląda jakby był opętany przez demona. Chrońmy swoje dzieci przed tym dziełem szatana.

użytkownik usunięty
weeman86

Dzieci... Po raz kolejny stawiam pytanie, czy HP jest w zamyśle dla dzieci? Ja uważam, że niekoniecznie i z tego co widzę większość fanów to jak mówiłem są w wieku co najmniej nastoletnim.

weeman86

Nie ma chyba potrzeby, żeby zaraz tak dramatyzować. Normalny rodzic zdający sobie sprawę z fabuły filmu czy samej treści książki poleci dziecku, żeby zarówno po książkę jak i po film sięgnęło dopiero za kilka lat kiedy już do tego "dojrzeje". Faktycznie niektóre treści sądząc po waszych komentarzach- zwłaszcza w ostatniej części serii mogą być szokujące, ale dajmy spokój- który rodzic przyklasnąłby dziecku (nie wyznaczając już granic wiekowych bo dojrzałość u każdego przychodzi w swoim czasie), żeby to oglądało sceny z dużą ilością trupów, ciał i przesiąkniętymi wręcz zapachem krwi? Żaden normalny, w każdym razie apelujmy o rozwagę dla rodziców, a nie o to, żeby nie sięgać po to co jest nam oferowane. Ostatnich części (6 i 7) nie miałam jeszcze okazji zobaczyć na ekranie, ale powiem szczerze, że z książką bardzo się zżyłam- HP to jedyna taka saga, po którą sięgnęłam (na codzień preferuje inne gatunki) a wszystko zaczęło się w rok po wydaniu pierwszego tomu- a kupiła mi go moja mama. Jestem pewna, że nie chciała szerzyć we mnie zła i podjudzać do okultyzmów, więc pozwolę sobie założyć, że nie miała złych intencji ;-) Jeśli dzieci nie dostają jeść- chodzą głodne, a jeśli rodzic nie dopilnuje tego by nie sięgało po szokujące je treści- wyskakuje przez okno, jak to ktoś na forum pisał. Za dziecko odpowiada w 100% rodzic, nie dajmy sobie wmówić, że winna jest treść zawarta na nośniku- bo wszystko zostało stworzone dla ludzi i nic nie wyrządzi nam krzywdy jeśli dbamy o siebie i swoich najbliższych.

ocenił(a) film na 8
Kani88

Kamień Filozoficzny oglądałem w wieku 10 lat i wywarł na mnie pozytywne wrażenie.Nie należy dawać niedorozwojom.Kościół katolicki potępił ten film tylko za fragmenty prawdziwych zaklęć.Podobno

ocenił(a) film na 9
Heroes222

Kosciol Katolicki to sekta, wiec nie przejmowal bym sie tym co oni gadaja.
Chca miec nad nami kontrole (Prezerwatywy, in vitro, filmy) a nasz narod niestety pozwala sobie na bycie kontrolowanym

Jacob Voorhees

Smutna prawda. Ludzie Kościoła po prostu nie mogą pogodzić się z faktem, że tracą wiernych, którzy sypią im potem datkami na tacę. Niech katolicy mówią co chcą, ale rzecz w tym, że religia nie ma już dla ludzkości takiego znaczenia jak dawniej. Wzrasta liczba niewierzących i osób, które otwierają oczy na realne spojrzenie na świat i nie zamartwiają się życiem w zgodzie z wszelakimi bogami i narzucanymi przez te religie ograniczeniami oraz uciążliwymi nakazami społeczności kościelnej. Wolą żyć w spokoju niż przejmować się tymi bzdurami, którymi ostatnio coraz mocniej próbuje się ludzi manipulować i omamiać.

ocenił(a) film na 9
Peeves

Tak, ale nie tylko kosciol katolicki tak robi, ale wszystkie religie.
Ciekaw jestem czy wiele osob wie o tym ze watykan (tak wiem ze to sie pisze z duzej litery, ale nie mam do nich na tyle szacunku) ma tyle kasy ze moze utrzymac wszystkich ksiezy na swiecie przez 600 lat.
Poza tym watykan kontroluje media, dlaczego rzadziej trabia w mediach o tym co zrobili muzulmanie i jacy sa zli, a o kosciele ani slowa?
Poza tym kosciol szerzy stereotypy, np ze satanisci to wyznawcy diabla, ze Harry Potter jest "satanista" i tp.

P.S
Skoro tak jada po Potterze, czy Avatarze, to dlaczego nie jada po Wladcy Pierscienii? (moze tak robia?).

Jacob Voorhees

wiesz czym jest m.in. wiara w Boga?
Tym, że gdy się ożenisz, twoja żona cię nie zdradzi, bo będzie bogobojna. Taka co w nic nie wierzy, da du.py dla twego sąsiada lub brata. Będzie wyzwolona i nowoczesna.
Dziewczyny wierzące, są czułe, wierne, dobre i nie wyskrobią się, gdy zajdą w ciążę. Życzę tobie wierzącej dziewczyny, bo wątpię abyś chciał kroić chleb na stole, na który gziła się żona z twoim sąsiadem.

użytkownik usunięty
weeman86

ta... i jaki to ma związek z tematem HP?

ocenił(a) film na 7
weeman86

Bardzo mądra wypowiedź. I zgodna z prawdą w stu procentach.
Jacob - a jak niby KK chce Was kontrolować poprzez, jak to ująłeś, "prezerwatywy" ? Co to oznacza, regulację rozmnażania się ? A in vitro ? Życie zaczyna się w momencie połączenia się dwóch gamet, więc niszczenie zarodków jest zwykłym zabójstwem dziecka nienarodzonego.

"Ciekaw jestem czy wiele osob wie o tym ze watykan (tak wiem ze to sie pisze z duzej litery, ale nie mam do nich na tyle szacunku) ma tyle kasy ze moze utrzymac wszystkich ksiezy na swiecie przez 600 lat."
Czy mogłabym wiedzieć skąd czerpiesz takie informacje ?

"Poza tym watykan kontroluje media, dlaczego rzadziej trabia w mediach o tym co zrobili muzulmanie i jacy sa zli, a o kosciele ani slowa?"
Może nie mają o czym trąbić ?

"Poza tym kosciol szerzy stereotypy, np ze satanisci to wyznawcy diabla, ze Harry Potter jest "satanista" i tp."
Kościół czyli kto ? Wierni, duchowni ? Kto konkretnie mówi takie rzeczy ?
-
A propos tematu, ktoś już wcześniej wspomniał - "Harry Potter" nie jest bajką, i myślę że małe dzieci również nie powinny jej oglądać (no, może prócz pierwszej części).
Cała tematyka jest niezgodna z naukami Boga, ale przecież jest to tylko forma rozrywki. I tak powinna być traktowana. Jest wiele innych przykładów, które mogą oddziaływać na nas bardziej niż ta dawka magii zawarta w HP - horoskopy, wróżki, talizmany, pierścienie atlantów; tego powinno się wystrzegać za wszelką cenę.

PS. Jestem związana z Kościołem i lubię tę sagę; muszę też powiedzieć, że ten mroczniejszy klimat nawet mi odpowiada, bo akcja zmierza ku końcowi, tj. triumfu dobra.

Cleaa

JA POWIEM TYLKO TYLE SZKO0DA ŻE CYKL HARRY'EGO POTTERA SIĘ JUŻ KOŃCZY...........

ocenił(a) film na 7
stokrotka251

No szkoda szkoda, ale kiedyś to musi niestety nadejść... ja jednak czekam jeszcze na odpowiedź Jacoba, bo szczekać potrafią wszyscy przeciwnicy Kościoła, ale jak się pyta o konkrety to zazwyczaj jest cisza. :)

Cleaa

Konkrety "przeciwników Koscioła" bardzo proszę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pstwa_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolic kim

Devepone

i? Nauczyciele gwałcą, policjanci gwałcą, bankierzy gwałcą. Ksiądz to tylko człowiek.
Gdy rodzice hodują takiego gada i wpajają: do pracy się nie nadajesz - idz na księdza lub chcesz być bogaty - idź na księdza. I taki człowiek bez powołania idzie na księdza.
Nie chodzę do kościoła. Jestem wierzący.
Rozumiem przeciwników kościoła, ale Nie rozumiem przeciwników wiary w Boga.
Zazwyczaj ci ateiści nie wierzą w Boga, ale wierzą w istnienie szatana. Coś w tym jest.

weeman86

i komu zależało na pisaniu artykułu o tym. Skoro przestępstwa seksualne są w każdej grupie to albo powinno pisać się o każdej grupie, albo olać moczem.
Skoro mnie nie interesują ufoludki, to tym się nie zajmuję. Dlaczego ateiści tak bardzo interestją się potknięciami kościoła?

weeman86

"Zazwyczaj ci ateiści nie wierzą w Boga, ale wierzą w istnienie szatana." Ateizm – odrzucenie teizmu lub stanowisko, że bogowie nie istnieją (wikipedia). Ateista nie wierzy w żadne nadprzyrodzone siły, jakkolwiek by je nazwać.

użytkownik usunięty
Cleaa

"
"Poza tym watykan kontroluje media, dlaczego rzadziej trabia w mediach o tym co zrobili muzulmanie i jacy sa zli, a o kosciele ani slowa?"
Może nie mają o czym trąbić ?
"

I tu udowodniłaś mu rację. O KK nie ma w mediach za dużo więc nic ciekawego do powiedzenia nie masz poza "możem".

ocenił(a) film na 7

Nic nie wniosłeś do dyskusji, niewłaściwie komentując moją wypowiedzi (kierowaną do kogo innego).
"O KK nie ma w mediach za dużo więc nic ciekawego do powiedzenia nie masz poza "możem"." - nie widzę żadnego związku między jednym a drugim. Poza tym, była to odpowiedź o charakterze retorycznym, więc czepianie się słowa "może", jest bezsensowne.
Nie macie żadnych dowodów o rzekomym kontrolowaniu mediów przez Watykan (o zgrozo...).

ocenił(a) film na 9
weeman86

Wiesz co ja mysle?
ze wierzaca kobieta bedzie wierna bo bedzie bac sie boga, a nie dlatego ze mnie kocha czy nie.
Nie rozsiewaj stereotypow, bo znam dziewczyny ktore sa katoliczkami a ktore by tylko ruchaly nawet po slubie i znam ateistki ktore sa wierne.
To sa brednie, to taka sama glupota jak to ze homoseksualizm to choroba.

weeman86

tiaaa, to ciekawe... moi rodzice byli i są sobie wierni bo się po prostu kochają.... a ty twierdzisz, że twoja żona cię nie zdradza tylko z powodu wiary? Trochę to żałosne...

użytkownik usunięty
weeman86

Przepraszam bardzo. W mojej klasie są 3 dziewczyny które ciągle latają do kościoła i jakie to one mega wierzące. Po lekcjach piją, palą, narkotyków na razie nie mają więc nie biorą. Faktycznie, bardzo bogobojne. Jeśli kobieta będzie nie wierząca i cię nie zdradzi to znaczy ,że cię kocha, z katolikami już będzie inaczej! Stereotypy i ich zwolennicy są żałosne. I z takim podejściem to się trzeba modlić ,żeby jakaś laska cię wql chciała!

weeman86

weeman86- Nie zgadzam się z Tobą, temat, w którym się poruszasz to kwestia moralności- każda religia narzuca wzorzec moralności funkcjonujący w danej grupie i pewnie stąd Twoja pomyłka. Wszyscy urodziliśmy się z wolną ręką co do prowadzenia się i niezależnie od tego kim jest jeśli ma swoje przekonania i honor to postara się nigdy go nie splamić. Nonsens jakoby miało to jakiś bezpośredni związek z jakąkolwiek religią.

ocenił(a) film na 8
weeman86

Dziewczyna nie zdradzi cię jezeli będziesz ja kochał i sznaował a ona to odwzajemni. A wiarę utożsamiasz ze strachem czy to przed konsekwencjami czy przed samym złamaniem narzuconych reguł. Chyba nie do końca do to chodzi w wierze. Przemyśl to. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Jacob Voorhees

JacobVoorhees, twoja wypowidź mnie nieźle rozbawiła..."Poza tym kosciol szerzy stereotypy, np ze satanisci to wyznawcy diabla"(...) - a niby wyznawcami kogo są wg. ciebie sataniści? Archanioła Gabriela??


"Ciekaw jestem czy wiele osob wie o tym ze watykan (tak wiem ze to sie pisze z duzej litery, ale nie mam do nich na tyle szacunku) ma tyle kasy ze moze utrzymac wszystkich ksiezy na swiecie przez 600 lat." - a mnie ciekawi skąd masz takie informacje, może jakiś iluminat dał ci cynk, a może jesteś skarbnikiem Watykanu? hehe...jedno wiem na pewno....jesteś żałosny...przeczytasz gdzieś w necie tekst napisany przez jakiegoś maniakalnego atola i powtarzasz go jak papuga :/ Nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj i nie ośmieszaj publicznie.

"Poza tym watykan kontroluje media(...)- Pytam po raz kolejny: skąd masz takie wiadomości? Równie dobrze może to według kogoś robić królowa brytyjska, albo Lady Gaga. - Zero argumentów :/

(...)"dlaczego rzadziej trabia w mediach o tym co zrobili muzulmanie i jacy sa zli, a o kosciele ani slowa?"- Nie wiem jakie media słuchasz i oglądasz, być może jest to radio Maryja i tv Trwam, tam faktycznie raczej na Kościół nie nawalają. Za to w innych stacjach często swego czasu było słychać o księżach pedofilach itp itd. Poza tym media robią bardzo dużo, żeby odciągnąć oraz zniechęcić ludzi do Kościoła. Tylko ślepiec i totalny naiwniak by tego nie zauważył.
Żeby startować z jakimiś oskarżeniami trzeba mieć troszeczkę pojęcia w temacie. Nie przyszło ci go głowy, że może katolicy i chrześcijanie nie mają w swoim zwyczaju zabijać innowierców, tak jak wyznawcy Islamu?Muzułmanie to ludzie nadpobudliwi i skorzy do walk (nawet między sobą) i od razu z wielką chęcią rozszarpali by na strzępy tego, kto obraża ich religię bo tak im nakazuje Koran, natomiast w chrześcijaństwie jest na odwrót, jeśli ktoś cię spoliczkuje w policzek nastaw drugi, zamiast mu oddawać. Zlo się zwalcza dobrem, a nie złem.

Nie wiem czy twój "nowoczesny" pustakowaty mózg jest w stanie to pojąć...(szczerze w to wątpię), ale może u pseudoateistów takich jak ty też czasami zdarzają się cuda ;]

użytkownik usunięty
XxXxxEVeRaxxXxX

Nareszcie ktoś ujął dobrze ten temat. Całkowicie się z Tobą zgadzam i nie mam nic do dodania. :)

ocenił(a) film na 9

Dzięki :]

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 7
Jacob Voorhees

i nie rozumiem kompletnie, dlaczego zwykle każdy post prędzej czy później staje się debatą na temat Kościoła katolickiego, wiary i ateizmu. Jeśli ktoś wierzy, okay, dajmy mu wierzyć! jeśli nie, a nie narzuca przy tym swoich abstrakcyjnych teorii o rzekomo nieistniejącym Bogu, to też okay. i tyle. no bo po co robić zamieszanie ? i obrażać Kościół na forum o filmach (?).

Kani88

http://www.filesonic.com/file/964606634 - Harry Potter i kamień filozoficzny PL - audiobook

ocenił(a) film na 8
Kani88

oj kani.. obejrzyj sobie lepiej jakich 'włatców móch' a nie p........sz głupoty

edyta666

Zastanawiam się tak naprawdę czy wy wiecie o czym jest film HP? doszukujecie się tylko związków satanistycznych. Czy wy nie widzicie większej głębi tego filmu? Ludzie naprawdę muszą być płytcy, żeby nie widzieć że jest to nie tylko film o magi, ale także, o przyjaźni, miłości, akceptowaniu siebie, a także o tym że, po burzy zawsze wychodzi słońce. Niesie on więcej pozytywnych wartości i emocji niż nie jedna współczesna bajka.

użytkownik usunięty
Nesumi

Dokładnie! Porównajmy sobie bajkę, no nie wiem "Gdzie jest nemo" i "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Co wnosi "Nemo" : 1. Trzeba uciekać od rodziców! 2. Rekiny przechodzą na wegetarianizm 3. Ryby myślą jak ludzie i rozmawiają ze sobą po polsku. 4. W akwariach co noc urządzane są imprezy w stylu starożytnych majów z waleniem w bębny itp. - życzę powodzenia wychowywać tak dziecko. "Harry" - 1. Przyjaźń jest najważniejsza. 2. Przy odrobinie chęci każdy może pokonać zło. 3. Dalej nie chce mi się wypisywać. Przypomnijcie sobie ile Dumbledore miał smętnych tekstów to zobaczycie ile ten film wnosi!

ocenił(a) film na 2

No uczy też, że 11sto letnie dzieci ratują świat. Brawo!

Kani88

Heh... widzę tu skutki nauk księdza Natanka. Mógłbyś mi wyjaśnić w jaki sposób HP ogłupia? Aha, i jako że jestem z młodego pokolenia chciałbym się dowiedzieć jakie bajki kiedyś bawiły i uczyły młodzież.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Kani88

a nie uważacie, że założyciel tego tematu jest trollem?

tfutfu

Dlaczego ktoś, kto ma odmienne zdanie nazywany jest "trollem"?

ocenił(a) film na 7
Kani88

oh, jasne. przepraszam za brak elokwencji w mojej wypowiedzi, ale jak taka wspaniała seria jak Harry Potter - czy to cudowne książki .J.K. Rowling, czy też filmy - mogą 'ogłupiać' !?
czy zdajesz sobie sprawę, ile osób na świecie wariuje na ich punkcie? jak bardzo odmieniły one ich życie ? w pozytywny, oczywiście, sposób ? nie jestem jedną ze zwariowanych fanek, przyznam się, ze widziałam tylko jedną część, ale mam tak mnóstwo znajomych, którzy wprost kochają tego chłopaka w okrągłych okularach !!!
co więcej, większość z nich to wierzący, praktykujący chrześcijanie (jakbym rozumiała, co wiara ma do tego, ale skoro już o tym wspomniałeś...) i ich również można uznać za dzieci (no, nastolatków)...
ale wiesz, jak ogromną rewolucją dla całego ŚWIATA była ta seria J.K. Rowling !? to jak obrażać geniusz. nie rozumiem tego :(

kiki222

HP zmienił cały mój świat, mimo że jestem b. młoda. Mam 13 lat a HP czytała mi rodzina gdy lat miałam 3. Wyrosłam na całkiem normalne, nie do końca religijne (ksiądz mi powiedział, że jestem zbyt pyszna?) dziecko. A HP jak już parę osób wcześniej wpsomniało, nie jest książką satanistyczną w żadnym wypadku. Ba! Obchodzili oni nawet Boże Narodzenie i Wielkanoc. Więcej- ta książka jest o tym że w końcu DOBRO ZWYCIĘŻA ZŁO. Hmm... Chyba o to samo chodzi w naszej religii? No i właśnie- saga usiana jest pięknymi myslami, m.in " Nie żałuj umarłych. Żałuj żywych, a szczególnie tych którzy nie znają miłości" czy jakoś tak.
WIĘC KUR.DE SKOŃCZCIE PIERD .OLIĆ że HP to dzieło szatana. J.K. Rowling zmieniła dużo, w końcu to już 14 lat od wydania pierwszej części ( uuu jes w przyszłym roku 15lecie < 3). Jestem jej ogromnie wdzięczna. Harry Potter to nie tylko książki ale też filmy, gry, koszulki i STYL ŻYCIA :D

Kani88

Kani88 - popieram w całości Twoje zdanie !

elte18

To jest prowokator czyli zrównałeś się do niego.

ocenił(a) film na 10
Kani88

Widać nie oglądał pan filmu dokładnie, ani nie czytał książki. Jak to ogłupia i nie uczy? Chociażby sam fakt, że główny bohater dorasta bez rodziców, przez co spotyka go wiele smutnych sytuacji. Dzieci uczą się, że nie każdy ma mamę i tatę, że nie każdy żyje w świecie gdzie jest tolerowany. Uczą się, że w życiu najważniejsza jest miłość, przyjaźń i, że trzeba walczyć ze złem. A co do sprawy "Harry'ego Pottera jako Szatańskiego posłańca" itp., jak to ktoś kiedyś określił - dziecko ubierze się w płaszczyk i weźmie kijek to ręki, a nie zacznie uczyć się czarnej magii! A poza tym... Za pana czasów modne były westerny... Oskalpował pan kiedyś kolegę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones