Film

2000 1 godz. 28 min.
6,1 1 283
oceny
6,1 10 1283
774
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"31570","linkUrl":"/film/Heavy+Metal+2000-2000-31570","alt":"Heavy Metal 2000","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/15/70/31570/6955081.2.jpg"}
Po znalezieniu klucza do komnaty nieśmiertelności pirat Tyler popada w obłęd. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Przed tysiącami lat Arakacjanie rządzili wszechświatem. Byli niepokonani, bo mieli dostęp do znajdującej się na planecie Uorobis komnaty życia, w której płynęła magiczna woda dająca nieśmiertelność. Pewnego dnia ich panowanie się skończyło. Zostali pokonani, a klucz prowadzący do komnaty wyrzucono w przestrzeń kosmiczną. Teraz odnajdujePrzed tysiącami lat Arakacjanie rządzili wszechświatem. Byli niepokonani, bo mieli dostęp do znajdującej się na planecie Uorobis komnaty życia, w której płynęła magiczna woda dająca nieśmiertelność. Pewnego dnia ich panowanie się skończyło. Zostali pokonani, a klucz prowadzący do komnaty wyrzucono w przestrzeń kosmiczną. Teraz odnajduje go człowiek Tyler. Każdy, kto dotknie klucza, popada w obłęd. Podobnie dzieje się Tylerem. Szaleniec pokona wszystkie przeszkody, aby tylko dotrzeć na Uorobis i napić się wody życia. Powstrzymać go może tylko Julie, która chce się zemścić na Tylerze za to, że ten wymordował mieszkańców jej rodzinnej planety.

na podstawie
Kevin Eastman "The Melting Pot" (komiks) / Simon Bisley "The Melting Pot" (komiks) / Więcej...
studio
Artisan Film / CinéGroupe / Das Werk / Więcej...
data produkcji
2000
tytuł oryg.
Heavy Metal 2000
inne tytuły
Heavy Metal F.A.K.K.2
Więcej...
Po przybyciu do Neo-Calcutta, Julie otrzymuje współrzędne podejścia do lądowania A-N-U-S-6-3-7-0 (ANUS - "odbyt"). Wkrótce potem, dostaje numer visa U-R-F-U-K-D-8-8-1 (UR FUKD = "you're fucked" - "masz przesrane").
Prawdziwa postać Odina, ujawniona pod koniec filmu, została stworzona komputerowo, a nie metodą tradycyjnej animacji.
Gdy Tyler przejmuje transportowiec po zdobyciu klucza, nakazuje załodze obrać kurs na sektor BR-549. Jest to nawiązanie do serialu telewizyjnego "Hee-Haw", w którym bohater grany przez Juniora Samplesa prowadzi kanał telezakupowy o tym właśnie numerze.
"Heavy Metal" to nie tylko gatunek muzyczny, ale także nazwa kultowego magazynu komiksowego, wychodzącego w Stanach Zjednoczonych od 1977 roku. Pismo skierowane do ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 45%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych