Michael Ironside 

Frederick Reginald Ironside

7,0
5 345 ocen gry aktorskiej
Michael Ironside
Michael Ironside urodził się 12 lutego 1950 roku w Toronto w Kanadzie. Wychowywał się w okolicy Queen i Pape. Tato pracował na utrzymanie a mama zajmowała się wychowywaniem Michaela i jego rodzeństwa. Michael chodził do Ontario Collage of Art i pracował na budowie zanim zaczął swoja karierę aktorską. Jeżeli nie mógł grać szukał pracy gdzie popadnie. Nawet jak już dostał pracę jako aktor a miał również inną pracę nie rzucał jej a pracował tu i tu. Dopiero gdy zranił się na planie filmu "Pamięć Absolutna" zdecydował, że już tak dłużej pracować nie może. W 1996 roku był trenerem drużyny Gwiazd w hokeju na lodzie.
Michael był żonaty dwa razy i ma córkę z pierwszego małżeństwa o imieniu Andienne, która gra i jest asystentką reżysera. Jego drugą żona stała się Karen Dinwiddie z którą ma dziecko Findlay. Jego drużbą na weselu był Michael Jones, bliski przyjaciel z serialu "V".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lutego 1950

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 179 cm

dwukrotnie żonaty: 1. żona (rozwód), córka Adrienne Lynne; 2. Karen Marls Dinwiddie (od 30.09.1986), córka Findlay (ur. 1998)
Był brany pod uwagę do tytułowej roli w filmie "RoboCop", ostatecznie angaż otrzymał Peter Weller.
Reżyser David A. Prior chciał zaangażować go do roli Frosta w filmie "Oddział bio 1". Szefowie wytwórni Southern Star Studios nie mieli jednak odpowiednio wysokiego budżetu, aby zatrudnić znanych aktorów i ostatecznie zatrudniony został Powers Boothe.
Był pierwszym wyborem do roli Williama Boone'a w serialu "Ziemia: Ostatnie starcie". Ostatecznie jednak zaangażowany został Kevin Kilner.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych