PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790359}
5,3 22 104
oceny
5,3 10 1 22104
4,8 10
ocen krytyków
Hellboy
powrót do forum filmu Hellboy

Żart?

ocenił(a) film na 5

Po pierwszym zwiastunie uważam, że to nie może się udać. To musi być jakiś żart

Mroczny84

Fatalnie to wygląda. Trailer przypomina jakąś komedię. Wróżę klęskę.

heat_miser

No powiem wam moi mili, że mam takie same odczucia. Czuć także brak Guillermo del Toro.

ocenił(a) film na 6
monstee

Właśnie obejrzałem zwiastun i jestem podobnego zdania. Filmy Del Tora super, mam nawet kupione na DVD ale to jeśli ocena bedzie poniżej 5 nie kupię...

ocenił(a) film na 6
monstee

W tym sęk, że w komiksach Mignoli też "czuć brak del Toro", bo to są bardzo pulpowe komiksy, w których Hellboy zajmuje się pracą dla BPRD, byciem potomkiem Króla Artura czy wampirami, ghulami i żabami, które ludzie szanują i których on szanuje. Filmy Del Toro były okej, lubię je, ale Hellboy Perlmana był zbuntowanym gówniakiem, którego BPRD trzyma w piwnicy, bo gość ma gdzieś ludzi i rozwala wszystko. Nie miał nic z komiksowego Hellboya.

antyszyba

Natomiast po trailerze można odnieść wrażenie że to gamoń, inaczej mówiąc kacza faja.
Tam gdzie Perlman miał grabe która wygląła jak wykuta z kamienia, teraz jest coś co wygląda jak coś co miało imitować kawał blachy z nitami na przedstawieniu w przedszkolu. Klimat miał być ciężki, już w Golden Army był niewesoły, tutaj wygląda jak parodia Złotej Armii.

ocenił(a) film na 6
Jasir_Karim

No bo Hellboy zawsze był trochę gamoniem i zbierał baty, które w zasadzie nie robiły na nim wrażenia. Nie wiem, odnoszę wrażenie, że zwiastun zbiera ogromną krytykę, bo nie jest Hellboyem Del Toro. Te filmy w swojej przeciętności (bo umówmy się, ja je lubię, Ty je lubisz, ona je lubi, ale chyba nikt nie uważa tego za kultowe arcydzieła) stały się jakimś wielkim pomnikiem Hellboya. Ja uwielbiam komiksowego Diabła, nie dziwię się, że twórca postaci nie chciał za bardzo ingerować w poprzednie filmy, nie dziwię się, że się mocno angażuje przy tym filmie i chciałbym dostać bardziej komiksowy film.
Czaję jak działa adaptacja, ciężki klimat okej, można dać, spróbować. Wyszło ok. Ale chcę lekki klimat, bo jakoś bardziej mi leży w komiksach, gdzie na jednej płaszczyźnie są naziści, baba jaga, olbrzymy, roboty, zombie, wampiry, superbohater gadający ciągle o sprawiedliwości, radziecki mnich i wszystko to polane lovecraftowym sosem.

antyszyba

"Nie wiem, odnoszę wrażenie, że zwiastun zbiera ogromną krytykę, bo nie jest Hellboyem Del Toro. "

Część zapewne tak, bo i mimo wszystko produkcja Del Toro fakt faktem spopularyzowała komiks nieco szerzej. Ale z drugiej strony po trailerze mało tu widzę z pierwowzoru Mignoli, który czego by nie powiedzieć, nie występuje tam zbyt mocno.

"Wyszło ok. Ale chcę lekki klimat, bo jakoś bardziej mi leży w komiksach, gdzie na jednej płaszczyźnie są naziści, baba jaga, olbrzymy, roboty, zombie, wampiry, superbohater gadający ciągle o sprawiedliwości, radziecki mnich i wszystko to polane lovecraftowym sosem."

Ale chyba nie mówimy tutaj o komiksach z Hellboyem w roli głównej :D A właśnie sęk w tym, że twórcy w wywiadach powoływali się na materiał źródłowy, o którym można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że posiadają tego typu zerojedynkowość.

Oczywiście niczego jeszcze nie przesądzam, zwłaszcza, że zwiastuny bardzo często są krojone wyjściowo pod szerszą publiczność, szczególnie te pierwsze.

ocenił(a) film na 5
Mroczny84

Żart ? Zwiastun jest tak żenujący że nawet nie śmieszny xD A tak oczekiwałem na ten film -_-

Mroczny84

Komiks jak mało który materiał źródłowy jest totalną kopalnią pomysłów i gotowej kreacji świata.

Wystarczy jedynie umiejętnie przenieść kadry w ruch na taśmę filmową, i Hellboy Movie gotowe. Nie trzeba tego robić tak dosłownie kropka w kropkę jak to było w przypadku "Sin City", przynajmniej odnośnie fabuły, ale przynajmniej stylistycznie. Gdzie ta aura mroku? Gdzie ta nazistowska otoczka w pulpowym wydaniu? Gdzie te elementy filozoficzne przemycane choćby w postaci narracji z offu cytującej wiersze Edgara Allana Poe jak w tomie "Zdobywca Czerw"? Du*pa tam, teledysk i śmieszki heheszki ważniejsze ;/

Mroczny84

Kolejny zwiastun...
https://www.youtube.com/watch?v=KMTnrXbCNMg
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Mroczny84

nie wiem czy to z sentymentu czy jestem po prostu ślepa, ale charakteryzacja jest tak mizerna, że aż przykro na to patrzeć.
to na prawdę musi być żart. do kina wybiorą się na to pewnie głównie dzieciaki... Rona Perlmana to już chyba nikt nie przebije, po prostu mogli sobie darować ten chory i niepotrzebny remake i parodię w jednym.

Mroczny84

Najnowsza zapowiedź...
https://www.youtube.com/watch?v=ZsBO4b3tyZg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones