PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014838}
5,4 4 608
ocen
5,4 10 1 4608
6,0 9
ocen krytyków
Hellraiser
powrót do forum filmu Hellraiser

Modliłem się do Leviatana, żeby tego koncertowo nie zje*ano. Ogólnie wrażenia mam całkiem pozytywne po wczorajszym seansie, a biorąc pod uwagę co za szmiry wychodziły w ostatnich latach pod tym legendarnym tytułem, to ta część na ich tle wypada wręcz nadzwyczajnie.

Może tak na szybko co na plus:
- fabuła, choć oczywiście nie umywa się ona do pierwszych produkcji, ale było ciekawie; tutaj muszę powiedzieć, że momentami miałem delikatne skojarzenia z doktorkiem z drugiej części, który chciał zgłębić legendę kostki (ale nie będę nic tu spojlerować)
- ogólny klimat + MUZYKA z tych starych części + nawiązanie do labiryntu
- całkiem dobra gra nowej szefowej cenobitów. Nie jest to Doug, ale milion razy lepiej niż te ostatnie padliny, które pojawiały się w ostatnich częściach.

Co na minus:
- trochę zmieniona kostka :) jakaś taka za nowoczesna, no ale to detal i ujdzie.
- wygląd cenobitów trochę za mało mroczny. Stara ekipa w czarnych lateksach i skórach robiła robotę. Tutaj jest jakoś tak.... za czysto i za mało mrocznie (tak szaro). Nawet ten cenobit jadaczka ma idealnie bielutkie zęby. Powinien być brudny, odrażająco przerażający, a tak niestety nie było. Stare charakteryzacje jednak zdecydowanie lepsze.
- gejowskie wątki w stylu Netflixa (chociaż tutaj Hulu). Nic nie mam do czyjejś orientacji, ale śmierdzi na kilometr poprawnością polityczną nawet tutaj.

No dobra, więcej się nie czepiam, bo tak jak napisałem, źle nie jest i to naprawdę można uznać za wskrzeszenie serii.
Czekam na kolejne części.

Pozdrawiam wszystkich fanów Pinheada :)

Ali_12

Pokazanie pary gejów śmierdzi Ci na kilometr poprawnością polityczną? Takie pary istnieją. Dlaczegóż więc mają nie być reprezentowane w filmach? Tym bardziej, że ukazano tylko jedną parę gejów spośród wszystkich postaci (w domyśle hetero). Pary homoseksualne mają być ukrywane i przemilczane? A jedynie pary heteroseksualne mają prawo być prezentowane w filmach?

ocenił(a) film na 3
krzysyek

Sam Clive Barker jest homoseksualistą i ta tematyka często pojawia się w jego twórczości, więc pretensje tym bardziej absurdalne :)

ocenił(a) film na 6
krzysyek

tak to zjawisko nazywa się poprawnością polityczną. Dzięki takim zabiegom można uzyskać dodatkowe środki na filmy, stąd jest to pewna patologia w dzisiejszej kinematografii, stąd jest to zjawisko z pewnością niekorzystne dla kina komercyjnego.

krzysyek

Może dlatego że gejów jest np. 2% na świecie a pokazują ich w każdym możliwym filmie jakby połowa mężczyzn była gejami? Trochę przesadzają i tyle.

lukiboss1

Odsetek gejów w społeczeństwie jest szacunkowy. Może być ich więcej, ale ukrytych właśnie z powodu podejścia do kwestii orientacji seksualnej części osób w sposób jaki Ty również prezentujesz. Z tego powodu istnieje coś takiego jak "coming out", który ciągle nie jest łatwą decyzją dla osoby homoseksualnej. Bo co powie żona? Dzieci? Rodzina i znajomi lub koledzy w pracy? Jeżeli w tym filmie obsadę stanowi 21 osób (12 mężczyzn i 9 kobiet). A jedynie dwie z nich są gejami, to stanowi to 9,5% pełnej obsady filmu i 16,67% męskiej obsady filmu. Więc daleko do połowy, którą z powodu swego przewrażliwienia na tym punkcie wręcz dostrzegasz.

ocenił(a) film na 8
krzysyek

nie no jak czytam te komenty niektóre aktorka nie taka geje nie tacy haha to jest hellraiser mógłbym sie rozpisać ale mi się nie chce film zajebisty

krzysyek

tak czy siak gejostwo nie jest w naturze ani normalne ani nie stanowi wiekszosci wiec wciskanie go do praktycznie kazdego filmu teraz jest POPRAWNOSCIA POLITYCZNA tak jak pseudo ochrona klimatu

ocenił(a) film na 6
Ali_12

Akurat gejowskie wątki w tej seri są jak najbardziej na miejscu. Przecież ,,drużyna" Pinkheada z pierwszego filmu wyglądała jak niemieccy BDSM emeryci na wakacjach w Jugosławi :)

lornemalwo

i co najlepsze nikt wtedy nie marudzil, ze jest mocno gejowsko i nieswojo :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones