PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35798}

Hero

Ying Xiong
7,4 56 685
ocen
7,4 10 1 56685
7,5 15
ocen krytyków
Hero
powrót do forum filmu Hero

Obraz - kicz

użytkownik usunięty

Treść mi się podobała, forma - zdecydowanie nie. Sam scenariusz to świetny materiał: zwroty akcji, niespodzianki, pewna tajemnica, przesłanie. Budzi skojarzenia i refleksje. Do tego interesuje mnie historia Chin, więc sam temat to plus dodatkowy. Jednak wynudziłam się na tym filmie okropnie! Dla mnie to kicz.

Ludzie tu mówią o pięknych obrazach. Dla mnie piękny jest "Pilllow Book", "Truposz", "Spragnieni miłości". "Hero" mierzył do nich z ambicjami, ale na ambicjach się skończyło. Sceny, które miałyby stanowić o jego wysmakowanej wartości, dla mnie były rozwlekłe, kiczowate a przez to nudne. Mogłabym godzinami oglądać drzewa w "Truposzu", czy jedwabne sukienki u Kar-Waia. Kropelki wody na "Hero", czy opadające zielone szmaty w pałcu królewskim budziły we mnie tylko zniecierpliwienie.

użytkownik usunięty

Obraz-kicz?
A gdyby zamiast "szmaty" użyć słowa: "tkanina"?
Dla mnie - jedna z piękniejszych scen - i swietny nastrój medytacyjny za sprawą Złamanego Miecza.

ocenił(a) film na 10

bravo.
To świetna krytyka! Fakt faktem, że nie zgadzam się z nią i być może rzeczywiście lepiej brzmiałoby słowo tkanina zamiast szmaty... ale zaintrygowało mnie tych parę zdań. Niestety dla mnie to piękny film. Dopracowany w najmniejszym szczególe. Idealnie nakręcony. To nie tylko piękna opowieść, sceneria i muzyka, to jakby wyprawa w głąb siebie, swojej wyobrażni i wrażliwości na cierpienie, na miłości honor i ... śmierć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones