PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537558}
5,2 17 808
ocen
5,2 10 1 17808
1,9 8
ocen krytyków
Historia Roja
powrót do forum filmu Historia Roja

Widziałem nieukończony film na tzw. specjalnym pokazie. Myślę że problemem nie jest to że jak niecktórzy chcą "pokazuje prawdę i komuniści go blokują" tylko po prostu to film nieudany i nikt nie chce dać kasy na takiego gniota. Fatalne zdjecia i dźwięk (to ostatnie można akurat poprawić), antypatyczni bohaterowie, drewniane aktorstwo. Najgorszy jest jednak scenariusz. Bez ładu i składu, brak wyjaśnionej motywacji postaci. Na dodatek dużyzny (film w wersji którą widziałem trwa prawie 3 godziny).

ocenił(a) film na 5
KaczoR_4

Miałem wrażenie, że oglądam zlepek jakichś fragmentów co w całości nie daje ładu i składu. W pewnym momencie nie wiedziałem kto, co, komu robi i dlaczego. Niestety, jestem z historią na bakier i liczyłem, że coś więcej się dowiem z filmu o tym temacie ale niestety. Co jakiś czas egzekucja za zdradę i tyle wyniosłem w sumie ... i ten dziek kapiszonów. Jedyny plus dla mnie to muzyka. Jakoś mi się dobrze jej słuchało.

Swistak

W końcu muzykę napisał Michał Lorenc, prawdopodobnie największa gwiazda tego filmu.

ocenił(a) film na 5
NickError

Nazwisko mówi samo za siebie

ocenił(a) film na 10
KaczoR_4

kaczor - gniotem to ty jesteś co cię z krocza wypluło. Więc nie wypowiedaj się gniocie o rzeczach na których się nie znasz.

ocenił(a) film na 3
niecik

Najpierw naucz się kultury, potem użyj mózgu, a dopiero później wypowiadaj.

ocenił(a) film na 9
KaczoR_4

Gniota.... nikt do tej pory nie zrobił takiego gniota. Który mówiłby o naszej historii. Mogłaby to być hollywodzka produkcja ale Państwo polskie powinno dofinansowywać takie filmy.... i mielibyśmy super produkcje.
Ale jak Państwem przez tyle lat rządzą komuchy to czego mamy się spodziewać :/
Zwróćcie uwagę którzy spośrób Polaków byli największymi skur.... Ci z wysokimi stanowiskami...którzy teraz biorą po 20 tys. emerytury.
Żal...

ocenił(a) film na 2
Gozjia

wg mnie to nie kwestia kasy a reżysera i scenarzysty. Kasy nie było aż tak znowu mało. Niedoskonałości techniczne można jakoś przeboleć, mając świadomość że film miał problemy. Oceniajmy film a nie nie własny poziom patriotyzmu, to nie to forum.

To, że skrytykujesz film o wspaniałej tematyce nie oznacza że jesteś złym Polakiem, nie martw się;)

Oczywiście jeśli rzeczywiście uważasz, że jest świetny to ja to szanuję, żeby nie było ..;)

ocenił(a) film na 4
KaczoR_4

Czytam tę dyskusję i czytam i jednego mi brakuje. Reklamy maści na ból dupy. Przydałaby się niektórym. A wlepiona w wasze komentarze dałaby niezły zysk.
Gdyby ten sam reżyser nagrał równie mocnego gniota, ale o innej tematyce dalibyście 1. Ale oczywiście temat zobowiązuję..
a co tam, walić reżysera i beznadziejny scenariusz, jestem patriotą no nie? A wy lewaki oceniacie 1/10? Nie wstyd wam? I ty się Polakiem nazywasz?
Tak to mniej więcej wygląda jak czytam opinie.

ocenił(a) film na 7
KaczoR_4

Żeby stwierdzić, że ten film ma kiepskie zdjęcia, trzeba być ślepym. To najlepsza rzecz w tym filmie. Ja byłem pod wrażeniem mastershota w okopach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones