PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99139}

Historie niesamowite

Histoires extraordinaires
6,8 1 484
oceny
6,8 10 1 1484
6,6 5
ocen krytyków
Historie niesamowite
powrót do forum filmu Historie niesamowite

Do trzech razy sztuka

ocenił(a) film na 7

I chyba za trzecim razem się dopiero udaje oddać mroczne klimaty powieści Poe. Obraz Felliniego to intrygujacy, eksperymentujący kolarz ośmieszajacy środowisko "ludzi sztuki" oraz wizja śmierci. Film Vadima i Malle'a to wierne przeniesienie slowa pisanego na jezyk filmu - ich filmy są jak "klasyki techniczne" w porównaniu z podejściem Felliniego. Dwa pierwsze są najzwyczajniej przegadane i nie pozostawiają checi na glebsza refleksje. Film Felliniego wrecz przeciwnie - az sie prosi o dyskusje.... Filmy stawiają pytania o to czym jest żądza? czy dobro i zło potrafią istnieć bez siebie? czym jest "sztuka" w dzisiejszym świecie?

Morolg

Lubię owe trzy krótkie filmy. Świetnie oddają klimat owych opowiadań A.E.Poe. Zwłaszcza obraz Felliniego. Zgodzę się w tym względzie, że chyba najciekawszy. Jednak historia hrabiny też mnie wciągnęła. Wszystkie 3 mają duszną atmosferę, dopełnioną świetnie dobraną muzyką. Nie zgodzę się że natomiast dwa pierwsze są przegadane. Mnie z pierwszej opowieści obraz galopu został w pamięci i tkanie obrazu konia-- jedynej miłości rozkapryszonej damy (mimowolnie przychodzi mi na myśl Simpatico Warchusa.. choć zestawienie komicznie wypada). Tu jak najbardziej, mym zdaniem, dominuje obraz nad słowami.

Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 5
Morolg

Polecam w takim razie również nowelowe "CZARNE ŚWIĘTO" Maria Bavy
https://www.filmweb.pl/film/Czarne+%C5%9Bwi%C4%99to-1963-32403
z piękną Andżeliką Michelle Mercier,
także
"ŻYWE TARCZE" Petera Bogdanovicha z Borysem Karloffem
i
"POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW" Dana O'Bannona
https://www.filmweb.pl/film/Powr%C3%B3t+%C5%BCywych+trup%C3%B3w-1985-34451

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones