PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688941}

Hiszpański temperament

Ocho apellidos vascos
6,3 9 236
ocen
6,3 10 1 9236
Hiszpański temperament
powrót do forum filmu Hiszpański temperament

Naprawdę dobra komedia - dawno tak się nie śmiałam na filmie. Fajnie, że powstanie druga część. Mimo, że niektóre sytuacje i dowcipy były dla mnie nie do końca zrozumiałe, bo nie znam dobrze stereotypów na temat Basków, bardzo dobrze się bawiłam oglądając. I to, że tak niewiele wiedziałam o tym regionie (i w ogóle o poszczególnych regionach Hiszpanii) spowodowało, że zainteresowałam się tym tematem i sięgnęłam po dodatkowe informacje za co dodatkowy punkt dla filmu.

Rada dla osób, które uczą się języka hiszpańskiego:
Uczę się hiszpańskiego (poziom B2) i chociaż normalnie nie mam problemów ze zrozumieniem i oglądam filmy bez napisów czy lektora, tutaj jednak radzę osobom uczącym się, skorzystać przynajmniej z napisów hiszpańskich lub angielskich.

ocenił(a) film na 7
kat_

Ja oglądając film, wiedziałam, że pewne smaczki mi uciekają własnie dlatego, że nie znam hiszpańskiego. To tak jakby puścić obcokrajowcowi, który rozumie polski , rozmowe między Ślązakiem a Kaszubem:0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones