Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil

2003 2 godz. 59 min.
7,3 12 643
oceny
7,3 10 12643
5 522
chce zobaczyć
{"type":"film","id":97334,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hitler%3A+The+Rise+of+Evil-2003-97334/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Hitler: Narodziny zła
 • karras ocenił(a) ten film na: 9

  który przyczynił się do dojścia Hitlera do władzy. Mianowicie - ogromna bieda, głód i bezrobocie, jakie dotknęły Niemcy. Hitler swój potencjał polityczny zbudował nie tylko na obietnicach odbudowy Niemiec po kompromitacji, ale przede wszystkim dlatego, że obiecał ludziom chleb i pracę. Jeno raz w filmie wspomniano, że chleb kosztuje 500 tysięcy marek, i nie kontynuowano tego wątku. To jest ogromny minus, za który lecą dwie oceny w dół.

 • Normaden ocenił(a) ten film na: 8

  karras Masz rację, ale ogólnie film bardzo dobry.

 • spurscfaniak ocenił(a) ten film na: 8

  karras dokładnie, twórcy filmu skupili się praktycznie wyłącznie na kwestii antysemickiej (widocznie mieli jakieś powody ;) ), dlatego film nie odzwierciedla prawdziwej historii dojścia Hitlera do władzy. Mogło być 9/10, a z tego powodu będzie jedynie 8

 • Al_Bundy ocenił(a) ten film na: 8

  spurscfaniak Bo ten film pewnie robili żydzi.. Nie wspomnieli o stosunku Hitlera do cyganów.. O wielu waznych rzeczach tez nie.. A o żydach - Caly film..

 • karras Innym ważnym aspektem dojścia Hitlera do władzy, a również bardzo często pomijanym (filmu nie widziałem, ale domyślam się że tutaj również o tym nie wspomniano) są powiązania Hitlera z Towarzystwem Thule.

 • karras Ja jakoś widziałem ukazana biedę i bezrobocie.