Film

Hitler: Narodziny zła

Hitler: The Rise of Evil
2003
2 godz. 59 min.
7,3 12 961
ocen
7,3 10 1 12961
5 742
chce zobaczyć
Po zakończeniu pierwszej wojny światowej rozgoryczony weteran Adolf Hitler postanawia zająć się polityką. Niebawem staje na czele partii NSDAP i zaczyna dążyć do zdobycia nieograniczonej władzy. Więcej Mniej
Hitler: Narodziny zła zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 2 nagrody Emmy, 1 inną nagrodę i 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Robert Carlyle występuje w trzygodzinnym, opartym na faktach filmie, który pokazuje, jak Adolf Hitler doszedł do władzy po pierwszej wojnie światowej. Film skupia się na tym, jak rozgoryczone, rozdarte politycznie i ekonomicznie niemieckie społeczeństwo pomogło wspiąć się Hitlerowi na szczyt. "Hitler: Narodziny Zła" pokazuje również jakRobert Carlyle występuje w trzygodzinnym, opartym na faktach filmie, który pokazuje, jak Adolf Hitler doszedł do władzy po pierwszej wojnie światowej. Film skupia się na tym, jak rozgoryczone, rozdarte politycznie i ekonomicznie niemieckie społeczeństwo pomogło wspiąć się Hitlerowi na szczyt. "Hitler: Narodziny Zła" pokazuje również jak nienawiść do Żydów stała się centrum jego poselstwa politycznego w Niemczech i znalazła szeroki oddźwięk wśród narodu niemieckiego.

studio
Alliance Atlantis Communications
tytuł oryg.
Hitler: The Rise of Evil
inne tytuły
Jednym z kandydatów do roli Hitlera był Ewan McGregor.
Film kręcono w Wiedniu (Austria) i Pradze (Czechy).
Wszystkie nazistowskie kostiumy, flagi, symbole zostały po ukończeniu filmu doszczętnie spalone, aby uniknąć wykorzystania tych przedmiotów przez neonazistów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych