PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223469}
6,6 95 382
oceny
6,6 10 1 95382
4,0 4
oceny krytyków
Hitman
powrót do forum filmu Hitman

''Hitman'' to raczej mało skomplikowany film akcji. Chociaż są ''osoby na
celowniku'', strzały i ucieczki, walki wręcz ,a na deser piękna i seksowna
kobieta (Olga Kurylenko), która zostaje wciągnięta w wir zdarzeń to ,bez
urazy, ale zalatuje mi takim tanim odpowiednikiem serii Bonda, chociaż
jedno z drugim nic wspólnego ze sobą nie ma ... prócz tej akcji rzecz
jasna.
I o ile akcja toczy się maksymalnym tempem, to już sam wyraz twarzy
naszego Agenta 47 (Timothy Olyphant) mnie nie przekonuje.
Według mnie brak mu opanowania, a przede wszystkim wiarygodności
czyli wyrafinowanego zimnego spojrzenia. Powinien być również bardziej
konsekwentny w swoich działaniach. Może się mylę ze względu na fakt ,iż
gry nie znam i nie mam porównania. Opieram się tylko i wyłącznie na
filmie.
I jeszcze mam taki mały SPOILEREK o ile w ogóle jest to spoilerkiem.
W momencie zameldowania się w hotelu w St. Petersburgu nasz Agent
47 rozsypuje kulki na wycieraczce tuż przed drzwiami do pokoju nr 501,
do którego po chwili się udaje. Natomiast po akcji na M.B. ,gdy już Milicja
wie gdzie jest i w hotelu trafia na pokój w ,którym jest nasz zabójca ,chce
wejść do pokoju 515 , a tuż zaraz dochodzi do eksplozji. Pewnie zaraz
ktoś się czepi i stwierdzi ,że wnikam w szczegóły albo, że nie mam sobie
czym głowy zawracać, ale ciekawi mnie czy nasz agent po akcji mógł
zmienić pokój z 501 na 515 czy po prostu był to czysty błąd podczas
kręcenia tych scen? Ile osób ten motyw zauważyło ?
OK dobrze już przestaję marudzić.
Więc film dla miłośników kina akcji jak najbardziej. Sam oglądam ten
gatunek nieraz ,ale tym razem ten film wyjątkowo mi ''nie podszedł''.
Pewnie powstanie ''Hitman 2'' już nie długo, lecz osobiście wolałbym ,aby
do tego nie dochodziło. To tylko takie mało istotne moje własne wywody:)
Ode mnie film na 5/10
pozdrawiam

djrav77

Sam miałem styczność z grą. Problem Hitmana jest taki, że nie da się za bardzo przenieść tej postaci do filmu. W grze każda misja wygląda tak, że dostajesz cele do zlikwidowania ewentualnie musisz coś tam wynieść (np. jakąś teczkę), pojawiasz się przed budynkiem i wsio. Na pececie zimny, wyrafinowany zabójca, opanowany, itd. jest fajny, bo jedyne co robi, to strzela/obezwładnia i zaciąga zwłoki. Pytanie co zrobić, gdy trzeba go wrzucić do "życia" filmowego i pokazać w różnych sytuacjach. Schematy z gry niestety nie przejdą w kinie. Nie chciałbym oglądać w filmie cały czas mruka z kamienną twarzą. Film genialny nie jest, sam oceniłbym go na 6 (niezły). Nie nudziłem się. Przy roli T. Olyphanta miałem wrażenie, że Hitman waha się i nie jest do końca przekonany czy dobrze robi, jakby chciał to wszystko rzucić, ale jednocześnie jest zmuszony kontynuować swój fach (u fanów gry nie ma miejsca na takie coś). Ciekawe jakby zagrał to Vin Diesel, który jako pierwszy miał propozycję. Wydaje mi się, że postać Riddicka jest bliższa Hitmanowi z gry, niż wizja reżysera Xaviera Gensa. Co do nr. drzwi - To jest już inny hotel.

ocenił(a) film na 5
A.MacGyver

Ja wyczytałem gdzieś w poście ,że proponowano zamiast Olyphanta , Jasona Stathama. Nie będę się nawet zastanawiał i próbował sobie to wyobrazić czy by się lepiej nadawał czy nie?
Co do hotelu .... hmmmmmm ,albo coś przeoczyłem z nim, albo ......... coś przeoczyłem ,skoro twierdzisz ,że to już jest inny hotel. Aż sprawdzę :)
pozdrawiam

djrav77

Sorry za wprowadzenie w błąd. Sam teraz sprawdziłem. To ten sam hotel, ale pokój moim zdaniem jest celowo zmieniony, bo 47 po zabiciu Belicoffa prawie opuścił Petersburg, więc pewnie też się wymeldował. Na lotnisku dostaje nową misję pozbycia się świadka, gdzie strzela do niego dziadek-hitman. Od razu ujęcie na jego pokój wtedy już 515, że coś nie tak itp. Schowek na lód z którego wyciąga pistolety ma inne zamknięcie, inny jest kolor drzwi pokoju. Balustrada balkonowa do której przywiązywał linę jest inna. Dziwne by było, gdyby trafił znów do 501. Z drugiej strony ciekawe, że ktoś, kto chce się ukryć i wie, że snajper do niego strzela melduje się w tym samym hotelu, jakby był tylko jeden w całym mieście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones