PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 400 354
oceny
7,6 10 1 400354
6,5 33
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Może to głupie pytanie , ale dlaczego nie było Arweny córki Elronda przecież była elfem ,nieśmiertelną lub Aragorna.Wiem, że to na podstawie książki w w ogóle ,ale to mnie zastanawia

patka99

Arwena była wtedy w Lorien, a Aragorn miał 10 lat.

Xoxoxox

+ jego prawdziwa tożsamość była tajemnicą

ocenił(a) film na 8
Xoxoxox

Tak u babci była.

tar_atanamir

A babcia była w Rivendell taka podwójna wymiana.

adrian229

WŁAŚNIE, POPIERAM!!!

Xoxoxox

10? W "Dwóch wieżach" w rozszerzonej wersji chyba mówił, że ma 84, a Hobbit dzieje się 60 lat przed LOTR. Coś mi się tu nie zgadza.

Georgiana_1

Aragorn urodził się w 2031 r. Akcja Hobbita rozgrywa się w 2041. Wojna o Pierścień to 3019 r.

Xoxoxox

Dzięki. Nie jestem zbyt dobrze zorientowana w datach. Ale zaraz - Bilbo w Hobbicie ma 50 lat, a w LOTR 111, coś tu nie gra... No tak, jasne: w filmie pominięto to, że Frodo nie wyruszył na wyprawę natychmiast, tylko czekał jeszcze 17 lat i stąd to całe zamiesznie.

ocenił(a) film na 8
Xoxoxox

Hm, przypadkiem nie 2931 i 2941? :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Georgiana_1

Aragorn w Dwóch Wieżach miał 87 lat, czyli kiedy Frodo wyruszył do Valinoru miał prawie 90 lat i żył jeszcze 120 lat. Jego życie było 3 razy dłuższe od normalnych ludzi.

Aizentea

To przeróbka na potrzeby filmu, czy ja się przesłyszałam, że on odpowiedział Eowinie "84"?

ocenił(a) film na 9
Georgiana_1

Powiedział "87" :D

Marvolo666

To może oznaczać tylko jedno - zbyt dawno nie oglądałam "Dwóch Wież". :)

ocenił(a) film na 9
Georgiana_1

Nadrabiaj czym prędzej koleżanko ! :D

ocenił(a) film na 9
Georgiana_1

Dokładnie ta scena brzmi tak:
Eowina : Mój wujek powiedział mi dziwną rzecz, że walczyłaś razem z moim dziadkiem na wojnie, ale musiał się pomylić
Aragorn: Król Theoden ma dobrą pamięć był wtedy małym dzieckiem.
Eowina: A więc musisz mieć przynajmniej 60,
Aragorn: ^^
Eowina: 70
Aragorn: ^^
Eowina: Nie możesz mieć 80 ?!
Aragorn; 87 !
Eowina: Jesteś jednym z Dúnadanów, potomkiem Numenoru obdarzonym łaską długiego życia, powiadają że twoja rasa jest legendą
Aragorn: Niewielu już nas zostało, północne królestwo zostało zniszczone bardzo dawno temu

Aizentea

Król Theoden ma dobrą pamięć i też też masz dobrą pamięć. :)

ocenił(a) film na 9
Georgiana_1

Dzięki ;) ta scena utkwiła mi w pamięci, ze względu na minę Aragorna kiedy spróbował zupki Eowiny xD

Aizentea

Mina była świetna naprawdę, ale dialogu słowo w słowo to ja nie pamiętam. :)

ocenił(a) film na 9
Georgiana_1

Biedna Eowinka, kucharką jest marną ciekawe jak Faramir radził sobie z jej kuchnią

ocenił(a) film na 5
Aizentea

Pewnie zatrudnili służbę, na dłuższą metę żaden, nawet najbardziej zakochany, facet nie zniesie paskudnego jedzenia... I z Eowiną mógł sobie pętać się po murach w świetle księżyca i inne romantyczne kwiatki odstawiać, ale potem udać się do jadalni by ze smakiem spożyć posiłek przygotowany rękami kogoś, kto umie gotować.

Aizentea

Może jak się zakochała to zamieniła miecz na patelnię? Może się w końcu jakoś nauczyła gotować. :)

Aizentea

A Eowina też tak długo żyła ,czy to tylko Aragorn?

ocenił(a) film na 9
dastan3000

Eowian była zwykłym człowiekiem i zmarła o wiele wcześniej niż Aragorn

Aizentea

Co? To Aragorn tak długo żył ?

ocenił(a) film na 9
dastan3000

Aragorn żył 210 lat , ponieważ jest potomkiem królów Numenoru, pierwszym królem Numenoru był Elros brat Elronda z Rivendell.
Rodzicami Elrosa i Elronda była Elwiga Biała i Eärendil. Elwiga była dzieckiem elfki Idril oraz człowieka Tuora, a więc była pół-elfem i pół człowiekiem. Eärendil był potomkiem Diora, którego rodzicami byli elfka Luthien oraz człowiek Beren. Czyli Eärendil był także pół elfem i pół człowiekiem.
Pod koniec pierwszej ery obaj bracia mieli dokonać wyboru do której rasy chcą należeć Elros został człowiekiem, ale dzięki krwi elfów która w nim płynęła jego potomkowie żyli o wiele dłużej niż przeciętni ludzie. Aragorn jest potomkiem Isildura i Elendila, obaj wywodzą się od księżniczki Silmariën, która była pra-pra wnuczką Elrosa. I tak się koło zamyka

użytkownik usunięty
Aizentea

Z tego co wiem to wydarzenia we Władcy trwały około rok, a nie trzy lata.

ocenił(a) film na 9

Tak dokładnie działy się od 3001 roku trzeciej ery do 3021 roku trzeciej. Wojna o pierścień chyba trwała rok, 3018 do 3019 roku trzeciej ery

użytkownik usunięty
Aizentea

Miałem na myśli wydarzenia od wyruszenia Froda z domu do jego powrotu.

ocenił(a) film na 9

Tak masz rację, Frodo wyruszył w 3018 i wrócił 3019

Georgiana_1

77 lat, nie 60... ;0

AnanaseQua

Strasznie to pogmatwane. Liczymy od Hobbita do początku Drużyny, czy do końca Powrotu; i czy mówimy o książce, czy o filmie?

ocenił(a) film na 9
patka99

Myślę, że Peter nie chciał tutaj dodać jej wątku po prostu. Ona jest tak naprawdę ważna dopiero w zestawieniu z Aragornem. Który miał wtedy 10 lat. Więc nie było sensu jej na siłę wrzucać w akcję, której i tak w żaden sposób by nie zmieniła. Takie jest moje zdanie przynajmniej.

Marvolo666

Ale wychodzi na to że Arwena lubi młodszych. ^^ Stara ,ale jara

użytkownik usunięty
patka99

Bo Arweny i Aragorna nie ma w książce "Hobbit". Więc po co ich tu dawać ???

użytkownik usunięty

Tak samo jak w książce nie ma Sarumana, Galadrieli, Radagasta i Froda, więc po co ich... ups.

użytkownik usunięty

Dlatego, że film to adaptacja książki. Ale danie do "Hobbita" Arweny i Aragorna to by była lekka przesada.

użytkownik usunięty
patka99

Wydarzenia z "Drużyny..." - Aragorn ma około 87 lat
Wydarzenia z "Hobbita" - 60 lat wcześniej - Aragorn ma około 27 lat
Pamiętajmy jeszcze, że daty Tolkiena rzadko się zgadzają z filmami Jacksona. Tak więc Aragorn miałby prawo wystąpić w "Hobbicie", ale musiałby być ostro wyretuszowany.

Ale Frodo wyruszył 17 lat po urodzinach Bilba.

użytkownik usunięty
adrian229

W książce. Ale w filmie wygląda to tak, że zaraz po przyjęciu u Bilba Gandalf jedzie do Minas Tirith i odczytuje manuskrypt Isildura. Choć według książki odczytał go dopiero 17 lat później. Nigdzie nie jest powiedziane, że minęło tyle lat.

Wiem.

ocenił(a) film na 7

Ale Aragron w WP mówi swój wiek w odpowiednim momencie, tak samo urodziny Bilba w WP, ktoś kto wcale nie zna książki to i wcale nie będzie znał dat, lat itd. ale jak ktoś zna książkę, to wszystko się zgadza i będzie wiedział, że Gandalf przeczytał po 17 latach a nie od razu, wszystkie lata podane w filmach się zgadzają, a to co nie jest podane.....no to cóż nie jest podane, albo to wiesz, albo nie.

patka99

Z tego co się orientuje to aktor który grał Aragorna był nawet pytany o to czy nie chce wystąpić w Hobbicie. Odmówił.

Matt485

I chwała mu za to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones