PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 592
oceny
7,6 10 1 322592
6,1 29
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Jestem ciekaw czy w książce było powiedziane z czego były zrobione kajdany w które zakuty był Beorn, bo w filmie nie było o tym mowy więc mogę założyć, że nie było to nic niezwykłego. Więc dlaczego po takim czasie cały czas miał je na ręce i po prostu ich nie zniszczył ? A druga sprawa że zmieniając się w niedźwiedzia rozmiar jego ręki się zwiększał. A co z kajdanami ? Zastanawia mnie też dlaczego we Władcy Pierścieni, gdy Frodo zakładał pierścień od razu zdradzał swoją pozycję, a w Hobbicie niby Sauron widzi Bilba ale nie próbuje odebrać mu pierścienia. Jak dla mnie mało wiarygodna była scena gdy Krasnoludy szybko zwątpiły, że dostaną się do góry jak nie udało im się otworzyć tajemnych drzwi. A tak naprawdę Bilbo mógł wejść głównym wejściem, bo jego zapachu smok nie rozpoznawał. A jeśli chodzi o smoku to uważam, że sceny z nim były świetne, a moment w którym leci na miasto zachęca do obejrzenia następnej części. Dlaczego w polskim lektorze mówią Smog a nie Smaug ?

Frano1948

Z kajdanami niestety z głowy teraz nie pamiętam, a nie mam czasu szukać i sprawdzać.

Co do krasnoludów poddających się pod drzwiami, dla mnie również wyglądało to wręcz komicznie. Ale z głównym wejściem to nie było tak, że było ono jakoś zablokowane od środka?

Co do używania Pierścienia przez Froda a Bilba; Odpowiedź tu będzie mało spektakularna; Podczas pisania Hobbita, pomysł na fabułę Władcy jeszcze nie powstał; Wszystko to wymyślane było lata później, stąd istnieją tego typu niezgodności.

Wyjaśniając to jednak w ramach świata przedstawionego; Sauron za czasów Hobbita nie miał jeszcze aż tak odbudowanej własnej potęgi. Dopiero po czasie przedstawionym w filmach stopniowo wracał do działalności, a i Nazgule wówczas były daleko poza zasięgiem Pierścienia; również niezainteresowane faktem jego poszukiwań.

asa111

Wydaje mi się, że główne wejście nie było zablokowane. Dzięki za wyjaśnienie odnośnie pierścienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones