PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 577
ocen
7,6 10 1 322577
6,1 29
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

kwestia Orkrista

ocenił(a) film na 8

jak wiadomo z książki oraz poprzedniej częsci filmu, Thorin w kryjówce trolli zdobywa wykuty przez elfów miecz zwany Orkristem. Miecz ten, tak jak mieczyk Bilba, świeci gdy w pobliżu znajdują się orkowie. W Pustkowiu Smauga miecz zabiera mu Legolas i pojawia się pytanie. Czy to nie Orkristem Legolas walczy w Laketown? Jeśli tak to powinien się świecić. Czyżby błąd twórców filmu?

Squ0nk

możliwe że błąd w 2 cześć jest ich wiele niestety

ocenił(a) film na 7
wort801

Przecież tylko Żądło się świeci. Mozna by uznac, że mieczyk Bilba jest wyjątkowy, ale Gandalf w AUJ mówi, że to elfickie ostrze i świeci się, gdy w pobliżu są orkowie/gobliny. Więc to błąd i to nie tylko w tej części.

Banner

co raz więcej tych błędów :(

wort801

To nie błąd. w Lotrze tez swieci tylko Żądło.

kamilxxx09

czytałeś co Banner napisał ?

wort801

Czytałem. To nie jest żaden błąd, bo Jackson by już przy Lotrze to zmienił. Po prostu takie było jego zamierzenie.

kamilxxx09

, ale Gandalf w AUJ mówi, że to elfickie ostrze i świeci się, gdy w pobliżu są orkowie/gobliny. Więc to błąd i to nie tylko w tej części. o to mi chodzi

wort801

Wiem o co ci chodzi, ale po prostu źle rozumiesz słowa Gandalfa. Jemu chodziło o to, ze jest to elfickie ostrze i świeci się, a nie że jest to elfickie ostrze i DLATEGO się swieci.

kamilxxx09

ciekawe ale za jaką cho... że mną rozmawiasz

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

A po czym poznał, że akurat to konkretne ostrze świeci?

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Ogólnie ostrza elfów z gondolinu świecą więc to błąd w filmie

pemmil

Nie, to zamierzenie Jacksona.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Skąd wiesz może po prostu nie pomyślał

pemmil

Stąd wiem, ze już w Lotrze tak zrobił.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

I tam też był to błąd

pemmil

Tyle że filmy te mają po 10-12 lat i jakoś w zbiorze błedów tego nie ma.

Squ0nk

W filmie Gandalf, wręczając miecz Bilbowi, mówi o tej niezwykłej właściwości tak, jakby świecenie dotyczyło jedynie Żądła. Co więcej w Niespodziewaniej Podróży ani Glamdring, ani Orcrist się nie świecą. Więc w stosunku do książki jest to błąd (lub celowe zagranie reżysera, aby uwydatnić szczególne właściwości Żądła). Natomiast w stosunku do części 1. filmu nie, ponieważ tam też nie świecą.

Wahnsinn

Orcrist świeci na niebiesko w kryjówce goblinów, gdy krasnoludowie zostają pojmani. Chwilę po tym jak wparowuje tam Gandalf widać przez chwilę świecącego Orcrista.

Squ0nk

Orkrist nie swieci w ogóle. Świeci tylko Żądło.

kamilxxx09

Orcrist świeci na niebiesko w kryjówce goblinów, gdy krasnoludowie zostają pojmani. Chwilę po tym jak wparowuje tam Gandalf widać przez chwilę świecącego Orcrista.

xobevil

Nie zauważyłem nigdy, by świecił. Może przy powtórnym seansie zwrócę na to uwagę.

użytkownik usunięty
Squ0nk

Teoretycznie wszystkie miecze wykute z tej stali powinny świecić w obecności orków... Glamdring i Orkrist również, widać to np. na niektórych ilustracjach do książek Tolkiena. Po prostu PJ we Władcy z tego zrezygnował, lub przeoczył... nakładanie blasku w każdym ujęciu z mieczem może nie wyglądało efektownie, albo wymagało zbyt dużo "ręcznej roboty".

ocenił(a) film na 8

Hm, nie wiem, czy wysnuwanie wniosku, że wszystkie miecze wykute przez elfy świecą w kontakcie z orkami nie jest nadinterpretacją?
Z książek Tolkiena wiemy na pewno, że świeciło Żądło.
W każdym razie Dżekson jest konsekwentny: Żądło świeci, reszta nie świeci. I pozamiatane! :-)

Thauron

I wiemy też na pewno o Orkriście - Po śmierci Thorina miecz ten spocznie na jego sarkofagu. W dodatku do "Powrotu Króla" jest wyraźnie napisane, że kiedy podczas Wojny o Pierścień wrogowie otoczyli Erebor, miecz na grobie Thorina świecił niebieskim blaskiem.

Squ0nk

W komentarzach reżyserskich do rozszerzonej wersji pierwszego filmu Jackson mówi, że zrezygnowali z świecenia Orcrista i Glamdringa, bo wyglądałyby jak miecze świetlne ;)
Poza tym w LOTR Glamdring też nie świecił, a najważniejsze dla akcji jest i tak świecenie Żądła.

ocenił(a) film na 8
Squ0nk

Tak to jest jak sobie człowiek nie przypomni przed seansem poprzedniej czesci. Faktycznie w ekranizacjach tylko Żądło się świeciło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones