El ciudadano ilustre

plakat - Honorowy obywatel (2016)

opisy filmu

(3)
  • Pisarz, laureat Nagrody Nobla, jedzie po kilkudziesięciu latach do miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela Miasta. Czy powinowactwo z miejscem urodzenia ciągle istnieje, a może różnice nie do pogodzenia spowodują zakłócenie życia miasta?

  • Kalendarz Daniela Mantovaniego, argentyńskiego pisarza, który zdobył międzynarodową sławę dzięki Nagrodzie Nobla (Oscar Martínez), jest pełen obowiązków i prestiżowych wydarzeń. Mantovani niespodziewanie odwołuje wszystkie spotkania, aby pojechać do małego miasteczka Salas, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela.

    Wizyta tylko z pozoru umożliwia pogodzenie się z przyjaciółmi z przeszłości, czy triumfalny powrót do miejsca urodzenia. Mantovani musi zmierzyć się z opiniami ludzi, którzy odnajdują siebie na kartach jego powieści. Spotkanie światowej sławy autora z mieszkańcami Salas obfituje w zabawne nieporozumienia. Wkrótce jednak atmosfera zagęści się, emocje towarzyszące obecności noblisty sięgną zenitu, a Mantovani będzie zmuszony podjąć walkę o… własne życie.

  • Daniel Mantovani (Oscar Martínez) od lat mieszka w Hiszpanii, wyrusza do rodzinnego miasteczka w Argentynie, by odebrać medal Honorowego Obywatela. Mężczyzna jest uznanym pisarzem na całym świecie i laureatem Nagrody Nobla. W Sales jest bardzo ciepło przywitany przez mieszkańców, jednak nie wszyscy są jego wiernymi czytelnikami. Pisarz musi stawić czoła niepochlebnym opiniom ludzi, którzy dostrzegają sytuacje z ich życia na kartach powieści. Niebawem obecność Daniela zakłóci spokój miasteczka.

multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię