PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623660}

To the Forest of Firefly Lights

Hotarubi no Mori e
7,9 13 842
oceny
7,9 10 1 13842
Hotarubi no Mori e
powrót do forum filmu Hotarubi no Mori e

Nie wiem, chce 2 cześci. Nie moge pogodzic sie, że Gin umarł. Poprostu nie ;_;. Niech idzie do tego boga lasu i niech coś zrobi by sprawił, że Gin bedzie człowiekiem. Lub ona stanie sie duchem i bedą razem

Anna_95

Dokładnie. Ale właśnie o to tu chodzi. Co dopiero musiała czuć ona, po tylu latach znajomości. I że przez tyle lat wytrzymali bez choćby podania sobie dłoni...A tu wszystko zepsuł głupi przypadek. :)

ocenił(a) film na 8
loulien

on był duchem,tak czy owak anime miało głębszą refleksje niż ona i on razem,ona marzyła o czymś nieosiągalnym,on zaś urzeczywistnił swoje marzenie poprzez znajomość z Hotaru.

loulien

Przypadek? Nie sądzę. Gin CHCIAŁ w końcu dotknąć człowieka. Plus i tak nie widział już sensu dalej spotykać się z Hotaru i chyba po prostu chciał odejść. Dał jej swoją maskę na pożegnanie.

ocenił(a) film na 8
Anna_95

a mnie się podoba końcówka,gdyby nie smutne zakończenia anime pewnie przeszłoby bez echa i nie zrobiłaby wrażenia,happy end jest oklepany wystarczy że bajki disney'a kończą się w stylu ''żyli długo i szczęśliwie''.

Anna_95

najgorsze na świecie zakończenie. słodkie to anime było i miało tą słodycz zostawiać w widzu na długo po seansie a zostawiło tylko złość i smutek. nawet smutne zakonczenia nie powinny tak oddziaływać.

Juliuszzcezar

Widziałam już bardziej traumatyczne zakończenia w anime. Zobacz sobie chociażby Kaguyahime no Monogatari. :(

szarosen

Albo Texhnolyze

ocenił(a) film na 8
Anna_95

To tak jak w życiu. Jest On i Ona. Nie mogą być razem. Ale jeśli choć przez chwilę spróbują to "znikną" na zawsze ...

Anna_95

Uśmiecham się:-). To nie możliwe. Taka jest miłość. Stykamy się zaznając wzajemnego ciepła na chwilę, wiecznie tęsknimy do tego momentu i głównie to motywuje nas do życia. :-) Film zgodny z prawdą o nas samych, dla tego taki fajny:-). Piekny.

Anna_95

Ale jakie ona by miała życie gdyby stała się duchem? By siedziała w lesie razem z nim, ale chłopak nie zastąpi całego świata i ona nie może zrezygnować dla niego własne poprzednie życie czyli rodzinę, znajomych, szkołę itd.

Gdy znikał, a ona go objęła, miałam nadzieję, jak to w bajkach bywa, że jak go pocałuje będzie mógł żyć normalnie, ale nie każde zakończenie musi być happy endem :). Nie wiadomo ile lat istniał, a że w końcu spodobała mu się dziewczyna, to też pewnie zdawał sobie sprawę, że nie ma dla nich przyszłości, że w ogóle on nigdy nie będzie miał normalnego życia, tylko wiecznie z dala od ludzi i że przez niego dziewczyna mogłaby zrezygnować z normalnego życia by być przy nim, więc wydaje mi się, że dobre było to zakończenie, sprawiedliwe.

ocenił(a) film na 8
Anna_95

Wlasnie chodzi o to w tym animu, że kontynuacji nie będzie. I bardzo dobrze. Dlatego jest takie poruszające.

Anna_95

Kiedy Hotaru daje Ginowi szalik, moją pierwszą myślą było: "czemu nie dała mu jeszcze czapki i rękawiczek? Pewnie zrujnowałoby to zakończenie". Niestety nie jestem w stanie wczuć się w dramat, jeżeli nie ma on sensu, gdyby osoba, na której mi zależy, umarłaby wraz ze zwykłym dotykiem, to po prostu dałbym jej rękawiczki, albo lepiej, jakiś ochronny kaftan. Mam wierzyć, ze nikomu nie przyszło to do głowy w tym anime? No niestety, to by popsuło wymuszony dramatyzm.
Szkoda, bo dobry film, a końcówka pozostawia zły posmak.

ocenił(a) film na 10
ichear

Wydaje mi się, że rękawiczki nic by nie zmieniły. Dotyk to dotyk nawet przez ubranie

markisadelioncourt

Chyba jednak nie - "pocałował" ją przez maskę i nic mu się nie stało, więc rękawiczki faktycznie mogłyby go uratować.

ocenił(a) film na 8
Anna_95

właśnie końcówka powoduje, że nie mamy do czynienia z kolejnym generycznym romansem jakich wiele tylko pamiętamy serial na długo i budzi nas w emocje.

ocenił(a) film na 6
Anna_95

tylko skąd prawdziwe dziecko wzięlo si ę w tym lesie? jak dla mnie nieco fabuła na końcu kijowa. Kiedy główna bohaterka przybyła do lasu pierwszy raz to było duże wydarzenie i Gin przestrzegał by nie wracała, a tu nagle losowe dzieci biegają po lesie jak nigdy nic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones