PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6253}

Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy
7,2 11 083
oceny
7,2 10 1 11083
7,3 15
ocen krytyków
Hudsucker Proxy
powrót do forum filmu Hudsucker Proxy

Hudsucker Proxy bardzo często jest wymieniany jako jeden z nieudanych projektów braci Coen, czy wręcz jako ich najsłabszy film - co dla mnie jest naprawdę dziwne. Świetny film, mnóstwo charakterystycznego dla braci humoru, znakomite aktorstwo i naprawdę fantastyczny scenariusz - co jednak oczywiście nikogo nie powinno dziwić, bo w filmach Coenów jest on zwykle najmocniejszych punktem. A do tego wszystkiego klimat, przypominający nieco ten z Burtonowskich Batmanów.

Rewelacyjny film.
8/10

ocenił(a) film na 9
arrival

W pełni się z Tobą zgadzam. Chociaż ja dałem 9/10. :)

Palpatine

nie chce mi się pisać recenzji, więc podpisze się pod wami :) dla mnie 8/10. bardzo fajne.

ocenił(a) film na 7
arrival

Eee, z Burtonem nie ma nawet co porównywać. Timmy może Coenom, co najwyżej, buty czyścić...

ocenił(a) film na 6
arrival

To jest...

film zapowiadał się świetnie. Bardzo ciekawie się rozpoczął. Poznajemy mnóstwo przerysowanych postaci, bardzo prześmiewczych i zgrabnie (w większości) wykreowanych. Rozwija się to bardzo ładnie głównie dzięki grze aktorskiej (świetny Newman i Robbins), bardzo łądnym ujęciom i Coenowskiemu humorowi.

Wygląda, że będzie sprawnie opowiedzianą ciekawą historyjką. Chłopcy mogli w pełni i z klasą wykorzystac niezły scenariusz. Ale...

końcówka jest żenująca. Z filmu robi się jakaś nieudana i niezdrowa Opowieśc wigilijna. Przejaskrawiona i tandetna, moralizatorska w najgorszy sposób. Czar pryska, cały błysk zdjęc i wspaniałych postaci wraz z nim.

Jakieś niedorzeczne metafory i maniakalnie świąteczna muzyka. 30 min przed końcem zacząłem się poważnie nużyc. Dotrwałem, zawiodłem się.

6/10

ocenił(a) film na 7
Tajler

Myślę, że trochę przesadzasz z oceną tego filmu, Tajlerze. Hudsucker Proxy miał być lżejszym filmem Coenów. Jest bardziej komedią familijną przeplataną czarnym humorem, bliżej mu do Arizona Junior czy Lady Killers, niż Ścieżki strachu lub Bartona Finka. Wszędzie natomiast, widać styl braci. Gdy oglądałem ten film 10 lat temu, byłem nim zachwycony, samym pomysłem. Wtedy nie wiedziałem nawet, że jest to film Coenów. Teraz zauważyłem trochę dłużyzn, niepotrzebnych scen, lub takich, których zabrakło. Moralizatorska tandeta jak to nazwałeś, była raczej zamierzonym celem.
Szkoda, że w tę stronę pokierowali scenariuszem, ale film właśnie jako trochę fantastyczno, familijna komedia jest filmem udanym.
Może moje sentymentalne podejście do Hudsuckera, podwyższa jego ocenę, ale film na pewno warto obejrzeć. 7/10

ocenił(a) film na 8
Mihau2D

Zgadzam się z Mihauem (że wszystkim oprócz oceny, u mnie co najmniej 8/10, a nie 9/10 tylko ze względu na wspomniane dłużyzny;).

Po pierwsze, ta Opowieść Wigilijna była w pełni zamierzona i świadoma, po drugie – to nie tak całkiem Opowieść Wigilijna, bardziej już „To wspaniałe życie” (w postaci anioła też chyba dostrzegam sporo podobieństw;).

ocenił(a) film na 8
arrival

"Kompletnie nie rozumiem dlaczego tak niedoceniany.." i za sekundę sam daje ocenę 6 = "niezły".
"Świetny film, mnóstwo charakterystycznego dla braci humoru, znakomite aktorstwo i naprawdę fantastyczny scenariusz..." i za sekundę daje ocenę 6 = "niezły".
To i tak, przy takich "miłośnikach", cudem jest webfilm łączna ocena = 7.2

ocenił(a) film na 10
arrival

Tak, to zdecydowanie jeden z ich najlepszych filmów: )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones