PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676312}
6,9 111
ocen
6,9 10 1 111

Human Revolution
powrót do forum filmu Human Revolution

na rewelacyjną trylogię Sci-Fi. Jedyny warunek to maksymalnie ograniczyć CGI wybuchy i inne wodotryski i skupić się na fabule, bo to ona jest najważniejsza.
Kogo wybralibyście do roli Adama Jensena? Ja stawiam na Kenau Reevsa (w grze Adam bardzo przypominał mi Neo z Marixa)

ocenił(a) film na 7
zonk_2

Co-writer na Comic-Conie w San Diego powiedział:

“It’s not a video game movie, it’s a cyberpunk movie.
Eidos Montreal has given us a lot of freedom in terms of story; they want this movie to be ‘Blade Runner.’ We want this movie to be ‘Blade Runner.’ ”

Chciałbym żeby zrobili prequel gry. To by dopiero było!

W roli Jensena? Elias Toufexis, a jako Megan - Michelle Boback ;)

brudasy

Super by było gdyby film powstał w klimatach zbliżonych do Blade Runnera połączonego z anime Ghost in the Shell oczywiście z muzyką Michaela McCann-a:) to byłby ideał wg mnie:)

ocenił(a) film na 7
Gonzor24

O tak... Ghost in the Shell. Toż to by był epicki film.
Zapomniałem o McCann'ie. Jeśli on muzyki nie zrobi to nie oglądam :D Soundtrack z DE:HR to pure magic.

Gonzor24

Taka właśnie była gra, więc jeśli odtworzą klimat to nawet lekkie odchyły fabularne będą do przeżycia.
Byleby tylko zachowali symbolizm tej gry i nastrojową muzykę.
Icarus może nie jest najbardziej rzucającym się na uszy motywem muzycznym, ale buduje jakieś napięcie i daje świadecto, że obcujemy z czymś wielkim. Fajnie by było, jakby go zachowali.

brudasy

Raczej wręcz przeciwnie, ten film ma NIE BYĆ Blade Runnerem.

Cargill also went on to explain that the style of the film wouldn’t be like Blade Runner and Alien, which have dominated the sci-fi landscape for 30 years; rather, their Deus Ex movie will be more realistic.

“That dark, wet, tech-noir look of a movie, and that kind of feel of a movie, it’s just dominated cinema for thirty years. It’s dominated sci-fi cinema. ‘Alien’ and ‘Blade Runner,’ together, really changed everything. Smoke and rain and fog and darkness… it’s noir. And ‘Looper’ and [District 9] went ahead and just got rid of that idea, and said let’s take a different aesthetic. And that aesthetic was, both in the aesthetic of the storytelling and the visuals, was ‘Let’s make it very realistic, and let’s start where some of these movies end, and let’s have different kinds of problems.’ “

http://screenrant.com/deus-ex-human-revolution-movie-update/

ocenił(a) film na 7
Apophis_

Nie ważne czy będzie to kolejny Blade Runner czy nie. Niech film będzie po prostu dobry, świetny, genialny tak jak genialne są obie części Deus Ex'a (IMO Human Revolution > Deus Ex).

Apophis_

Ja myślę, że może im takie coś nie wyjść. Urealnienie tytułu, który jest wręcz uosobieniem sci-fi-noir-cyberpunkowego stylu jest chyba niewykonalne a przynajmniej wg mnie kiepskie. Ten film aż się prosi o stylistykę właśnie rodem z BR czy wspomnianego przeze mnie wyżej Ghost In the Shell. Ma być mrocznie i atmosfera ma być aż gęsta od hi-techu a do tego potrzeba zrobić projekt który nawiązywałby do anime itp Podejrzewam, że chcą zrobić to co Nolan zrobił z Batmanem;) ale nie sądzę, żeby w tym przypadku to wypaliło.

Gonzor24

Nie trzeba pchać anime do dobrej produkcji wystarczy przemycić kilka pomysłów z gry jak i z czołowych pozycji z gatunku cyberpunk np z książek Gibsona czy BR

Apophis_

Nop, problem w tym, że Human Revolution jest właśnie bardzo noir, bohater jest bardzo noir i fabuła ma mnóstwo elementów kina noir. Że o estetyce urban noir nie wspomnę. To stworzyło klimat HR, który odpowiadał mi jeszcze bardziej niż ten z pierwszego Deusa.
Niemniej, jeśli chcą ambitnie podejść do sprawy trzymam za nich kciuki.

zonk_2

Prawdę mówiąc, to zakochałem się w trailerach DX Human Revolution... Na mój gust to nie musiałby być film aktorski, a mogła by być animacja jak w tych trailerach, czyli coś stylu Final Fantasy: Spirits Within, ale w klimatach sci-fi/tech/noir jak gra... A właściwie to wystarczyło by zekranizować w ten sposób fabułę z gry + rozwinąć nieco zakończenie, w którym trochę bolało mnie (i wielu innych graczy), że nie wspomniano nawet słowem jak rozwinęła się sytuacja prywatna Adama po zakończeniu, a skupiono się tylko na aspekcie politycznym.
Dalej idąc tym tropem - fabuły z samego Human Revolution, wystarczyło by na dobrą trylogię... (po dłuższym namyśle stwierdzam, że na serial jednak bazowej fabuły by nie wystarczyło, bo jednak sporo czasu zajmowała akcja, która na wideo trwała by znacznie krócej, a sztucznego rozciągania fabuły też bym nie chciał)

ocenił(a) film na 8
zonk_2

https://www.youtube.com/watch?v=STtw4INonsY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones