PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762711}
3,9 5 539
ocen
3,9 10 1 5539
6,8 8
ocen krytyków
I Am the Pretty Thing That Lives in the House
powrót do forum filmu I Am the Pretty Thing That Lives in the House

Przeraźliwy bełkot wywołujący zmęczenie i irytację - odradzam.

ocenił(a) film na 8
Redaktorka

Bzdury. Kapitalny film, niesamowity klimat - polecam.

MyNameIsDeath

Straciłeś głowę.

ocenił(a) film na 7
MyNameIsDeath

Nietuzinkowy, spokojny, horror ze świetnym klimatem. Czułem się, jakbym czytał dobrą powieść grozy.

kryslav

Nie załamujcie mnie. Netflix wam płaci, czy co?

ocenił(a) film na 8
Redaktorka

Przykre to, ze nie masz gustu.

MyNameIsDeath

Rozczarowujesz mnie. Taki tekst? Aspirujesz do miana gimbazy? Tu nie gust potrzebny, ale życzliwość i wyrozumiałość wobec nieudolnych, grafomańskich opowieści.

ocenił(a) film na 3
Redaktorka

Ja nie mam pojęcia o co chodziło. Owszem, film jest ładny. I tyle. Subtelna, leniwa, i w zamierzeniu chyba artystyczna narracja ma ukryć, że oglądamy bezsensowną (a w porywach tylko banalną), grafomańską opowieść. Ja naprawdę doceniam takie rzeczy jak atmosfera i nie potrzebuję ciągłej akcji, ale tutaj czułem się po prostu oszukany - bo taka miałka historia nie usprawiedliwia takich środków formalnych.

Pretensjonalne i nudne filmidło.

ocenił(a) film na 7
voagar

Przedstawiona historia nie jest plusem tego filmu, ale sposób, w jaki została przedstawiona już tak.

kryslav

Ależ właśnie sposób jest koszmarny. Pierwsze minuty dyskwalifikują ten film w moich oczach. Przeraźliwie długa ekspozycja rozmytego kadru. WTF? Będę się upierała, że to błąd w sztuce. Poza tym nie cierpię tej aktorki z długą wargą.

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

I właśnie ten kadr sprawił, że poczułem, iż oglądam coś nowego. Nie zawsze coś nowego znaczy, że jest dobre, ale ten film i sposób przedstawienia, zdjęcia itp. trafiły do mnie. Tytuł ten wnosi świeżość.

kryslav

Przyjmuję to wyjaśnienie:) Sama mam często tak, że zachwyca mnie film niedoceniony, odrzucany czy wręcz mieszany z błotem przez kogoś innego. Np. ostatnio miałam tak z Sasnalem.

ocenił(a) film na 1
MyNameIsDeath

Stwierdzenie "nie masz gustu" jest szczytem ignorancji. Nie wiem co chcesz osiągnąć wmawiając ludziom, że ten film jest dobry i oni się nie znają blablabla, ale dla mnie poprzez wygłaszanie takich słów, osobą bardzo zapatrzoną w siebie, a Twoje zdanie traci jakąkolwiek wartość.

ocenił(a) film na 2
Heklo

Zgadzam się z tym. A film jest bezsensowny. Bohaterka tylko chodzi i chodzi i chodzi i gada i gada i gada.

ocenił(a) film na 9
Redaktorka

Nie umiesz się pogodzić z tym, że ktoś ma inne zdanie? Konkurencja netflixa płaci ci za krytykę?

ocenił(a) film na 3
kryslav

Szanuję Twoje zdanie, ale dawno się tak nie wymęczyłem oglądając jakiś film. Nuda, pretensjonalność i brak treści.

Jak chcesz obejrzeć naprawdę klimatyczny i oryginalny horror, polecam The Witch z 2015 roku.

ocenił(a) film na 7
Condratovitzsch

Oglądałem. Bardzo dobry pod tym względem.

ocenił(a) film na 7
kryslav

Bo to jest bardzo „literacki” film. Nawiązuje do najlepszych tradycji psychologicznego ghost - story, od „Dokręcania śruby” H. Jamesa, przez „Wabiącą ślicznotkę” O. Onionsa aż po „Nawiedzonego” Sh. Jackson. Tego typu opowieści mają specyficzną poetykę, niekoniecznie sprawdzającą się w filmie. Ograniczenie typowo horrorowego sztafażu, wolne tworzenie atmosfery zaszczucia i zagrożenie, bardzo dokładne przedstawienie jednej postaci. Mam wrażenie, że widzowie zbyt irytowali się na powolną i stonowaną akcję, nie skupiając się na tym, o czym ten film jest. Przecież on mówi bardzo ciekawe rzeczy o relacji pisarz – postaci z fikcji literackiej, jest to też pogłębiona analiza lęku przed śmiercią. Moim jedynym, ale i poważnym zastrzeżeniem jest to, że tak naprawdę to wszystko „już gdzieś było”. Tyle że nie w horrorach typu „Obecność” czy „Naznaczony”, lecz w ambitnej literaturze grozy.

ocenił(a) film na 9
pegaz_filmweb

Ludzie lubią skakać w kinie na krzesełku,tu tego nie ma i jest problem. Nie da się jednocześnie chrupać pop cornu,bo dźwięki są subtelne,trzeba wczuć się w klimat,a nie w sos do nachosow. Naznaczony i podobne tak stępiły wrażliwość, że aż trudno to wszystko komentować.

ocenił(a) film na 7
theblackestblack

Dlatego też ja NIGDY już nie pójdę na horror do kina. Trzecia w nocy, mój pokój, słuchawki na uszach i zdezelowana kanapa to lepszy "setting" do oglądania grozy niż sala multipleksu wypełniona publicznością która pije wódkę, rechocze, puszcza głośno wiatry i zagryza wódkę kanapkami. Ma to swoje wady - rzadko kiedy jestem z nowościami z Gatunku na bieżąco. Muszę czekać na jakieś wydanie DVD, albo udostępnienie na platformach. Z drugiej strony, masa fajnych filmów miała problemy z kinową dystrybucją w Polsce, co szczególnie odczuwalne jest tam, gdzie mieszkam (głęboka prowincja, gdzie psy dupami szczekają).

pegaz_filmweb

"... która pije wódkę, rechocze, puszcza głośno wiatry i zagryza wódkę kanapkami."- bardzo Ci współczuje kina do którego chodzisz, naprawdę.

ocenił(a) film na 7
galateaa

Chodziłem, czas przeszyły dokonany. Incydent miał miejsce w trakcie maratonu kilka lat temu, w rzeszowskim Heliosie.

ocenił(a) film na 7
kryslav

"Nietuzinkowy, spokojny, horror ze świetnym klimatem. Czułem się, jakbym czytał dobrą powieść grozy."

Mam dokładnie te same odczucia. Odbieramy na podobnych falach. Klimat, niespieszna narracja, film momentami przeraża, tak na prawdę ani razu nie strasząc. W pewnym sensie maestria.

Mnie się podobał.

ocenił(a) film na 4
Redaktorka

Obejrzałam. Albo ja jestem durna albo ten film

ocenił(a) film na 9
AXEL6666

Odpowiedz sobie sama.

Redaktorka

Gdzie można to zobaczyć? FW podaje że dopiero w 2017...

Edit: ok znalazłem..
http://pecetowicz.pl/filmy/film/i-am-the-pretty-thing-that-lives-in-the-house-20 16-lektor-pl-v1176/

Redaktorka

Oho kolejny wielki domatorski krytyk jak ojciec Kyle'a w South Park :D

Mathias44

Mówi się "domorosły".

Redaktorka

Thank you, but I prefer it my way. :D

ocenił(a) film na 3
Redaktorka

Spodobało mi się słowo "nieoglądalny", jeśli nie jest objęte jakimiś prawami autorskimi, będę co jakiś czas z niego korzystał ;-)

ocenił(a) film na 9
Redaktorka

Oglądalny. 9-

ocenił(a) film na 1
Redaktorka

Tak bardzo się z Tobą zgadzam, że dziwi mnie Twoja "trója" w ocenie. Dwa razy próbowałam (tak owszem, mam Netflix) ale się nie da. I mam w dupie, czy zdjęcia ładne, bo film oglądam, a nie wystawę. Treść nie zgłębiam, bo film oglądam, a nie książkę czytam. I jeszcze nadmienię uprzejmie, że kliknęłam nieszczęśliwie PLAY w różnych dniach, porach, żeby nie było, że mam okres i marudzę. Katastrofa ten film i tyle.

PPS. Zgadzam się również, że aktorka z tą "długą wargą" jest do bani. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Redaktorka

To nie naznaczony, że duchy biegają po domu tabunami,a czerwony diabełek złowrogo tupie kopytkami. Po naznaczonych,cosiach i innych obecnosciach ludzie są tak ogłuszeni, że nie potrafią docenić subtelnego nastroju grozy. Niestety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones