PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 573
oceny
6,6 10 1 116573
7,4 39
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Ciotka przeżyła i dożyła późnej starości w Anglii w szczęściu i dobrobycie. Samobójstwo było sfingowane żeby zwiać na zachód. Ida odeszła z zakonu, wstąpiła do PO i została Premierem...

ocenił(a) film na 8
Statler

Pieniądze na coś takiego da Prezes, ale Rydzyk już nie. Wystarczy tylko na spot propagandowy PIS-u...

ocenił(a) film na 1
jak45

Jaku, przypomina mi sie kawał: ,,Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, nie zajżeli do dupy - a tam miałem socjalizm". Niestety, ale nie tylko tam jest socjalizm, bo w twojej główce też jest (w buźi też).
,,Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupę" - rozumiesz!!!!

ocenił(a) film na 5
jak45

Heheheh. Prezes sam napisze do tego scenariusz. Rydzyk nie dołoży kasy, ale pobłogosławi rękopis.

ocenił(a) film na 2
Statler

Jest już nawet dokładny scenariusz sequela:
http://bialyrasizm.pl/ida-2-scenariusz/

ocenił(a) film na 8
sztosik

Właśnie zgłosiłem stronę do likwidacji.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
jak45

Uargumentujesz tą czynność ?
Chyba zgłosiłeś nadużycie w poście, a nie stronę do likwidacji.

ocenił(a) film na 8
sztosik

Nie, stronę do likwidacji, do otwarta@otwarta.org

ocenił(a) film na 2
jak45

a to zgłaszaj sobie, co mnie ta strona obchodzi.
swoją drogą nie wiedziałem, że organizacje pozarządowe mogą likwidować strony internetowe z własnego widzimisię.

ocenił(a) film na 8
sztosik

Oni wszczynają procedurę.

ocenił(a) film na 2
jak45

ale na jakiej podstawie ?
jak zgłoszę Filmweb czy Onet to też zaczną procedurę ?
ciekawe rzeczy piszesz.
pewnie zalewasz ich donosami a oni nie wiedzą o co Ci chodzi :)

ocenił(a) film na 8
sztosik

Nie.
Pierwszy raz.

ocenił(a) film na 2
jak45

wątpię, donosicielu, ale nie będę Cię już męczył pytaniami.
w innych wątkach jesteś dużo bardziej wygadany.

ocenił(a) film na 8
sztosik

EOD

ocenił(a) film na 2
jak45

nie wiem, po co w ogóle zaczynałeś tą "dyskusję", skoro nie masz kompletnie nic do powiedzenia. EOD.

ocenił(a) film na 8
sztosik

Mam, bardzo dużo, ale nie dla ciebie.

ocenił(a) film na 8
jak45

Chyba coś Ci nie poszło, bo strona nadal istnieje. A i zachowanie karygodne, i strasznie słabe.
Cenzurę chcecie Towarzyszu wprowadzać?

ocenił(a) film na 8
truegod

Cenzurę nie, ale to jest prawnie zabronione. Nie zlikwidowali? Pewnie już wtedy PIS-owi chcieli się przypodobać...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Ambiente

Nie wstyd ci takie bzdury wypisywać, nie masz choćby za grosz rozsądku? Nienawiść zaślepia...

ocenił(a) film na 1
jak45

Ty no nie wygłupiaj się, super strona! błagam Ciebie nie likwiduj tej strony. a teraz na poważnie: Zydzi sami wytwarzają antysemityzm, są jego jedynymi propagatorami (to słowa Antoniego Słonimskiego - żyda zresztą).

ocenił(a) film na 8
seamen

Jasne, sami też zrobili sobie holocaust!
Ciekawe, jak się czujesz, jako "produkt" żydowski?

ocenił(a) film na 1
jak45

Holocaust jest nową religią żydów, mają na jego punkcie kompletnego hyzia. Ida wpisuje się w tę religię.

ocenił(a) film na 8
seamen

Też miałbyś takiego "hyzia", jak by wymordowano w jednej akcji kilka milionów Polaków. Zapominasz, że z kolei naszą religią jest martyrologia i kompleksy narodowe - właśnie ta religia dorwała się do władzy....

Co do Idy, to ty zapewne miałbyś w nosie, co się dzieje ze szczątkami twojej rodziny?

ocenił(a) film na 1
jak45

Od początku mojej aktywności dot. Idy, chodzi mi o to, że w tym filmie nastąpiła kumulacja manipulacji w której efekcie Polak ( w domyśle większosć polaków) jest przedstawiany jako zbrodniarz. Jest to związane z tzw. pedagogiką wstydu, żeby Polacy padli przed żydami na kolana i zapłacili te 65 mld dolarów za mienie opuszczone. Ten Pawlikowski to niezły sk....l, pies mu mordę lizał.

ocenił(a) film na 8
seamen

Twoje skrajne przewrażliwienie jest chorobliwe i nazywa się fobią...

Z polskich komedii "ludowych" wynika, że jesteśmy narodem ciemniaków, kołtunów i brudasów. Kupujesz taką "kumulację manipulacji"? Wg ciebie, tylko filmy o nieskalanych bohaterach mamy kręcić? Powiem ci w zaufaniu, że takich nie ma...

ocenił(a) film na 7
jak45

Pajac czy faszysta?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Militiades

Hiena cmentarna jesteś - odpowiadasz na posty sprzed 4 lat. Do tego nie rozróżniasz liberałów od komuchów, ignorancie.

jak45

Liberalizm to mutacja komunizmu. Jeden syf.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Militiades

Widzę, że rozmawiam z dzieciakiem, ignorantem i hejterem. Wal się!
EOD.

ocenił(a) film na 5
sztosik

Skandal. Ale cóż w internecie może pisać każdy. Nawet PiS-owscy kretyni.

Statler

Extra. Mogli być nakręcić. Ten scenariusz to doskonałe podsumowanie tego chłamu jakim jest "Ida"

ocenił(a) film na 8
bartek26tm

Jeśli ktoś o takim guście, jak twój, hejtuje "Idę", to tylko potwierdza wartość tego filmu. Szkoda, że nie ma opcji tworzenia "antyznajomych", bo wiedziałbym, czego nie oglądać. Żebyś choć jeden wartościowy film miał na 10...

użytkownik usunięty
jak45

1. Jest opcja "antyznajomy"
2. Ida nie jest filmem wybitnym. Obsypano go nagrodami, bo Żydzi. Znam lepsze polskie filmy, które zasłużyły na Oscara (m.in. Potop).

ocenił(a) film na 8

1. Jaka?
2. Ja też znam takie (np. "Rekopis..." czy "Sanatorium..." Hasa). Co nie przeszkadza, że na "Ida" na figurkę też zasłużyła.
Jasne, Żydzi opanowali jury ponad 60 festiwali na całym świecie... Tylko antysemita-niedouk (nieznający ani antropologii ani teorii prawdopodobieństwa) w to uwierzy.

jak45

Mam takie wrażenie, że Świętej "Idy" nie wolno skrytykować, bo od razu jest mówienie, że Polacy to niezadowoleni z wszystkiego hejterzy. To, że ten film dostał Oscara i podoba się Amerykanom to nie znaczy, że każdemu musi się podobać. Po obejrzeniu tego arcydzieła, wyciągnęłam wnioski: lepiej się nie wychylać, nie ryzykować, zamiast wieść normalne życie, wybrać proste rozwiązania, sprawdzone, bo nie wiadomo nigdy co nas czeka. Nie widziałam jeszcze tak irytująco grzecznej bohaterki, w dodatku bez swojego zdania. Druga bohaterka (dobrze zagrana rola) przeczy sama sobie, "walczyła" z żołnierzami A.K wysyłając na śmierć ludzi, którzy walczyli z nazistami. I co wiodła takie wspaniałe życie, że Idzie zaimponowała? Bo jak dla mnie to tylko zwykła alkoholiczka, która prowadzi nudne i puste życie sama w mieszkaniu.

ocenił(a) film na 8
abc_18

Co innego merytoryczna krytyka (jak twoja, z bardzo ciekawą, nową i dość prawdopodobną interpretacją*), co innego ślepe atakowanie filmu, do tego za to, czego w nim nie ma.
Szkoda, że nie oceniłaś filmu.

* chyba nie zrozumiałaś zachowania idy, która na krótko "próbuje" stylu życia ciotki, po czym, już zdecydowana i spokojna (na jej "martwej" twarzy intowertyczki widać to wyraźnie), wraca do klasztoru (prawdopodobnie, ale nie na pewno).

ocenił(a) film na 5
jak45

Przecież ciotka w jednej z pierwszych scen radziła jej żeby "spróbowała" bo powinna wiedzieć czego się wyrzeka. Według mojej interpretacji, może nie od początku, ale po śmierci Wandy, dało jej to do myślenia. I postanowiła sprawdzić czy na pewno takiego życia chce. W sumie, na jej miejscu, pewnie postąpiłabym podobnie. Bo co to za poświęcenie skoro nie wiesz czego się wyrzekasz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Militiades

No wypisz wymaluj katofaszysta.

jak45

Michał, bardzo mnie miło.

ocenił(a) film na 8
Militiades

Mnie wręcz odwrotnie.

ocenił(a) film na 1
jak45

No wypisz wymaluj jakosocjalista.

użytkownik usunięty
bartek26tm

A gdzie w tym arcydziele poprawności politycznej miejsce dla Ewki Peron?

ocenił(a) film na 8

A dla Margaret Thatcher?

ocenił(a) film na 6
Statler

O nie. Ciotka dożyła późnej starości w Szwecji. Ale to nie pasowało do scenariusza na nagrody.

Statler

Co za bzdury Ciotka zakochała się w Arabie i miała dużo potomków, którzy już pakują się by przyjechać do kraju swej babki.

ocenił(a) film na 8
Jarek_1943

Aleś wymyślił... To się nazywa reagowanie na potrzebę chwili - czyli coś na kształt sr.nia w lesie przy autostradzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones