PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 560
ocen
6,6 10 1 116560
7,4 39
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Ciotka przeżyła i dożyła późnej starości w Anglii w szczęściu i dobrobycie. Samobójstwo było sfingowane żeby zwiać na zachód. Ida odeszła z zakonu, wstąpiła do PO i została Premierem...

ocenił(a) film na 3
jak45

JIDF? Antifa?

ocenił(a) film na 8
A6T

Nie. MWP.

ocenił(a) film na 3
jak45

Pomyliłeś z BBI.

ocenił(a) film na 8
A6T

Nie. Zdecydowanie MWP.

ocenił(a) film na 3
jak45

Po co tak dezinformować?

ocenił(a) film na 8
A6T

NIe dez... dys... cholera, nie zalewam. MWP, jak bonie dydy...

ocenił(a) film na 3
jak45

https://www.youtube.com/watch?v=ybqmPPeiS5c

ocenił(a) film na 8
A6T

Majdaniec? Nie moja bajka...

ocenił(a) film na 3
jak45

No nareszcie kres mojej podróży! Wiem w końcu kim jesteś. :)

ocenił(a) film na 8
A6T

Więc czuj się Jaśnie Oświecony.

ocenił(a) film na 3
jak45

Koniec końców dziwie się, że oceniasz "Ida" na równi z "Tańcząc w ciemnościach", czy "Człowiek Słoń". No ale jak to mówią anglicy - "whatever floats your boat"! A ja to jestem w stanie zrozumieć. :)

ocenił(a) film na 8
A6T

De gustibus... itd..

ocenił(a) film na 3
jak45

Absolutnie się zgadzam, ale to było tylko takie osobiste wtrącenie. Gust (filmowy) jest subiektywny, a ja na internetowego krytyka filmowego nie aspiruję, więc Filmweb służy mi wyłącznie jako archiwum ocen opartych w głównej mierze na moich osobistych odczuciach... Na "Idę" próbowałem patrzeć kiedyś obiektywnie, lecz oprócz "złotego podziału" (http://imgur.com/a/s5Jnq) nie zidentyfikowałem nic ponad film "Turist", który był wraz z "Idą" wtedy brany pod uwagę, ale nie został nawet nominowany.

ocenił(a) film na 8
A6T

Twoja sprawa...

ocenił(a) film na 5
Statler

Oby nie!! Bo będą tym filmem straszyć małe dzieci @:-)
Chociaż z drugiej strony bardzo byłby pomocny świeżo upieczonym matkom. Po dziesięciu minutach nawet najbardziej zajadły, rozwrzeszczany bachor padnie snem sprawiedliwego, a mamusia może mieć wychodne nawet na całą dobę. Gwarantuję że bobo się z miejsca nie ruszy @:-) @:-)

ocenił(a) film na 4
Statler

i zostala żelazną damą a nawet dziewicą ;-)

Statler

jeszcze nie widziałem filmu a już wiem ze ciotka popełni samobójstwo bo przeczytałem twój post. myśl następnym razem i zaznacz że wpis zawiera spoilery.pozdrawiam

Statler

Ja się zastanawiam czemu się mówi o żydach, którzy zginęli w holocaust . Natomiast o Polakach i cyganach co też zostali zabici nic . Z tego co badałem to Polaków też kilka milionów w ten sam sposób zginęło i wielu przez rozstrzelanie za pomoc w ucieczce żydom. Dla mnie to jest nie sprawiedliwe wobec Polski.Natomiast jeżeli o pieniądze dla żydów w ramach odszkodowania to powinni się zgłosić do Niemiec bo to oni są odpowiedzialni za wszystko i także wszystkie dobytki polskie i żydowskie zostały przekazane do Niemiec.

ocenił(a) film na 1
jan1992

"Kiedy ludzie mówią o Holokauście, mówią o tragedii i horrorze sześciu milionów Żydów straconych przez nazistowską machinę wojenną. Ale nigdy nie wspominają o tysiącach Cyganów zabitych przez nazistów. Nikt nigdy o tym nie mówi, bo nikt nie chce rozmawiać o pozytywach" — powiedział Jimmy Carr i zdejmą jego program z platformy Traveller Movement.

ocenił(a) film na 8
Statler

Premierą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones