PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 212 263
oceny
6,7 10 1 212263
5,7 19
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Ukazywane emocje nie adekwatne do wydarzeń, co powoduje że sekwencja kolorowych (ładnych) obrazków jest pozbawiona logiki. Całość filmu charakteryzuje się niespójnym przekazem co kłuje w oczy i rani mózg.

ocenił(a) film na 4
kalichlorek

I jeszcze coś dodać muszę.
Aktorzy w tym filmie nie grają tylko występują, recytując swoje kwestie. Tylko Woody Harrelson coś zagrał.

ocenił(a) film na 4
kalichlorek

co racja to racja. aktorstwo młodych aktorów przeciętne, czasami nawet dyskusyjne. niezwykle ckliwy, żałośliwy wręcz. non stop głupoty typu zestrzelenie myśliwca z łuku, atak falami na hydroelektrownię, rząd centralny próbujący zaprowadzić spokój wykonując publiczne egzekucje, drwale wspinający się na drzewa jak wiewióry. film jest wyraźnie niedorobiony, albo zrobiony pod mniej wymagającego, młodszego widza. i jeszcze ten miłosny trójkąt. zamiast skupić się bardziej na akcji, to pokazywali bohaterów i ich cienkie jak rozwałkowane ciasto perypetie. mając takich aktorów powinni skupić się raczej na akcji.
jedyne co było dobre w tym filmie to Donald i Teddy z jego niestety tylko 5 sekundową rólką. Nawet stroje żołnierzy reżimu wyglądają komiksowo sztucznie i dosyć głupio - lateksowe obcisłe białe spodeniaszki. Ten film jest faktycznie słaby i nie polecam, sam ręcznie wspomagałem tempo akcji, gdy za bardzo zwalniała.

ocenił(a) film na 3
kalichlorek

Rzadko mi się zdarza przysnąć na filmie,ale na tym "dziele" kimnąłem parę razy.
Tylko ze względu na pamięć Hoffmana dałem 3/10

ocenił(a) film na 3
kalichlorek

Fakt, film fatalny. Można by było znieść jeszcze fatalną grę aktorską i durny scenariusz gdyby było choć troszkę jakiejkolwiek akcji. Wtedy ten filmy nadawałby się na odmóżdżenie po pracy, a tak wyszedł niezły usypiacz. Już zaczynałem nabierać nadziei jak Kapitol zaczął atak na dystrykt 13, aby po chwili okazało się że atakujące siły widać tylko jako piksele na ekranie radaru, a cały atak oglądamy z podziemnego bunkra. Trochę dudnienia, pękający sufit i to wszystko. Jeśli ten film miał jakikolwiek budżet, to pewnie 99,9 % poszło na pensje dla aktorów (niezasłużone zresztą). Najgorsza rola życia mojej ulubionej aktorki - Julianne Moore.

ocenił(a) film na 2
kalichlorek

Ten film to nabijacz kasy. Totalnie nic ciekawego się w tym filmie nie dzieje, cała akcja jest durna, jakieś kręcenie filmików wtf lol. Jak kolega już wyżej napisał na koniec atak oglądany z bunkra i tyle. Męczenie 2 godzin, żeby dopiero obejrzeć właściwy film (cz2)? Ale o tym się dopiero przekonam. A tak na marginesie to strzelanie z łuku do samolotów to niezła parodia.

ocenił(a) film na 3
kalichlorek

Trudno się nie zgodzić. Dłużyzny i przemówienia. Chyba 1/3 filmu to Katniss stojąca przed tłumem z miną jakby bolał ją brzuch. Zdaniem recenzenta jest to jednak ambitny blockbuster ze skomplikowaną psychologicznie postacią głównej bohaterki. Kto w tym filmwebie, k.... pisze?

ocenił(a) film na 7
toxymorf

No tak, nie ma efektów specjalnych, strzelanin, pościgów to film zły i nudny. Spójrzcie na to jak na kontynuacje historii. Kapitol jest potężny, więc wojna jest partyzancka i nudna, ale taka ma być. Nie uważam, że ten film jest tak zły. Zasługuje na wyższą ocenę niż 3, według mnie.

ocenił(a) film na 3
pauldim

Za stary jestem, żeby się ekscytować efektami, strzelaninami i pościgami. Ten film jest zimny jak martwa ryba w lodówce. Gdzie tam jest ta wojna? Tam jest tylko namiastka wojny, partyzanckiej czy jakiejkolwiek innej.

ocenił(a) film na 6
kalichlorek

To jest zdecydowanie najgorsza z części Igrzysk Śmierci.

Avatar97

Ja widziałem tylko pierwszą część, którą z ledwością zmogłem do końca. Blichtr, szmira i tandeta. Głupia i pozbawiona logiki fabuła. Obraz przyszłości przedstawiający ludzi, jako ubezwłasnowolnione marionetki, nie zdolne do samodzielnego myślenia. Oskar za hype.

ocenił(a) film na 4
kalichlorek

Najgorsza jest w tym filmie Jennifer Lawrence gra aktorska na poziomie trudnych spraw i te jej zachowania.Nie wiem za co te beztalencie dostalo oskara.

ocenił(a) film na 2
kalichlorek

wyjątkowy kicz, szkoda życia