PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107899}

Immortal - Kobieta pułapka

Immortel (ad vitam)
6,0 10 725
ocen
6,0 10 1 10725
5,5 2
oceny krytyków
Immortal Kobieta pułapka
powrót do forum filmu Immortal - Kobieta pułapka

Nawet bogowie boja sie smierci.Egipski Horus jest tego przykladem i dlatego wybiera sie
do Nowego Jorku w poszukiwaniu Jill-kobiety o blekitnych wlosach w celu zaplodnienia
jej.Lecz aby sie wcielic w czlowieka znajduje odpowiedniego kandydata w osobie
Nikopola.Szkopol w tym,ze nasza Jill interesuja sie naukowcy tacy jak Elma Turner i sam
senator Allgood.Jill ma jeszcze przyjaciela z czasow ziemskich-Johna.Horus wraz z Johnem
staraja sie wyrwac Jill z macek szurnietych naukowcow i pazernych politykow.Uroku i
klimatu filmu daja wspaniale zielono-biale zdjecia.Wyobrazcie sobie Utopie gdzie sa
latajace a raczej fruwajace taksowki,miasto pelne mutantow ludzi,krwiozercze upiorne
stworzenia,wiezowce pelne swiatel i elektronika a to wszystko poruszane energia
niewiadomo skad...Oryginalny scenariusz jest o dziwo francuski.Cos drgnelo w
kinematografii europejskiej.Nie sadzilem,ze francuskich tworcow stac na tak rewelacyjne
dzielo.Polecam goraco ta futurystyczna basn wszystkim fanatykom Sci-Fi.9/10.
Mietek Jakobs

ocenił(a) film na 9
Mieushek

Popieram!
Obraz magiczny.

ocenił(a) film na 10
nng

Pełna zgodna, magiczny film, po prostu rzadkość.

użytkownik usunięty
Mieushek

Obraz opiera się o francuskie komiksy dlatego ma taki dobry materiał źródłowy. Komiksy z tegoż kraju są naprawdę na bardzo wysokim poziomie (myślę tu o Moebiusie i oczywiście Bilalu).

Niemniej po opisie filmu widzę, że zastosowano w ekranizacji znaczne zmiany. Trochę mnie to przeraża, ale skoro za te zmiany odpowiedzialny jest twórca oryginalnego komiksu... Sam nie wiem, muszę zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
Mieushek

Dla wielu ludzi Lem kojarzy się z Sienkiewiczem, a nie sci-fi, zaś sam gatunek to w dużej mierze jest ostatnio reprezentowany głównie przez proste filmy do obejrzenia przy popcornie i zapomnienia. Czy aby na pewno warto polecać ten film wszystkim fanom sci-fi? Według mnie, ani trochę, bo wielu tych ludzi by się mogło zawieść. Oczywiście zawsze pozostaje wartość dodana, jaką jest możliwość wystawienia własnej oceny, ale czy takie osoby cenią coś takiego? Znów trudno by było mi się zgodzić (ale tutaj zamiast rzeczy łatwych do przełknięcia pozostawić muszę Ciebie z moimi skromnymi doświadczeniami, które to na razie potwierdzają). Wydaje mi się, że film jest na tyle nietuzinkowy, że chyba łatwiej można by odnaleźć kogoś, komu by się on spodobał, pośród widzów Tytusa Andronikusa, niż odbiorców Bitwy o Los Angeles, czy filmu Transformers.

Sam film widziałem ze trzy razy, bo tak mi się podobał, ale ostatni raz było to jakieś dwa lata temu. Chętnie go sobie teraz odświeżę. Podobał mi się on mimo braku znajomości komiksu. Ciekawa, bardzo abstrakcyjna fabuła, ma swój urok, a kontrowersyjny sposób wykonania bardzo łatwo mi przyszło zaakceptować.

Najbardziej film polecam osobom, które lubią filmy wymagające oceny, które mogą się bardzo nie podobać, albo zachwycić, ale na pewno zapadną w pamięć. Może nie jest to taka skala zjawiska, ale przecież Melancholii też nie poleca się przede wszystkim fanom sci-fi.

Druedain

Na ten film trafiłam przypadkiem paredziesiąt minut temu skacząc po kanałach, zerknęłam przez chwilę..
Na początku uznałam, że to jakieś odrealnione (co zrozumiałe ;] ) dziwadło i miałam przełączyć.
Tak w wielkim skrócie "Ludzie i komiksowe animowane ludki razem, mówiące mrocznymi głosami?! Łee."
Jednak mroczny klimat, świetne zdjęcia i zdaje mi się, ciekawa historia (film się kończy za godzinę) kazały mi przy nim pozostać.
Po przeczytaniu opisu jeszcze bardziej się zaciekawiłam fabułą.
Nigdy wcześniej nie trafiłam na ten film, kiedyś tylko usłyszałam gdzieś tytuł, który wydał mi się świadczyć o kiczowatej opowiastce.
Zdaje mi się, że się myliłam. ;)
Cieszę się, że na niego trafiłam :)

ocenił(a) film na 10
Mieushek

Po prostu perła. 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones