PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6426}

Inaczej niż w raju

Stranger Than Paradise
7,5 12 768
ocen
7,5 10 1 12768
7,5 21
ocen krytyków
Inaczej niż w raju
powrót do forum filmu Inaczej niż w raju

o co chodziło?

ocenił(a) film na 7

To klasyczny Jarmusch bez klasycznej fabuły, więc niezahartowanym w takich rzeczach niekoniecznie polecam. Kwintesencja stylu Jima Jarmuscha - statyczne zdjęcia, aktorzy-naturszczycy, senność, niespieszność, długie ujęcia, "Nic Się Nie Dzieje". Nie przypominam sobie, czy kiedykolwiek widziałam Nowy Jork i Florydę (o ile je tutaj w ogóle widać) pokazane w taki sposób. I to chyba duża sztuka: kręcić filmy, o których nie da się jednoznacznie wypowiedzieć "O co chodziło", natomiast których się w niewytłumaczalny sposób nie zapomina.

ocenił(a) film na 8
magdalith

Uwielbiam ten film. Zgadzam się, że film jest z serii "nic się nie dzieję", ale tak na prawdę dzieję się mnóstwo, bardzo ciekawych rzeczy. Jest to pierwszy film tego reżysera, który widziałam i jestem zachwycona. Polecam wszystkim kinomanom, chociaż nie jest to fil dla wszystkich.

magdalith

Bo w sumie nie chodzi o to co się dzieje, co się zdarzyło, ale o to co się nie zdarzyło, a mogło... Tam nie ma nudy, bo cały czas czekasz co się wydarzy za chwilę... A tu się nic nie wydarza i to aż boli... :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones