Snitch

1 godz. 52 min.
6,8 29 050
ocen
6,8 10 29050
6 064
chce zobaczyć
{"type":"film","id":624294,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Snitch-2013-624294/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Infiltrator
 • jfjsas07 ocenił(a) ten film na: 9

  Ten cały system snitching, czyli donoszenie, pokazany w filmie opiera się na tym, że 15-letni chłopcy wrabiają w handel narkotykami swoich kolegów, którzy najczęściej nigdy w życiu nie dotykali dragów, po to, żeby im zażucić dystrybucję i zamknąć ich na absurdalnie długi czas, minimum 10 lat, co jest całkowicie nieproporcjonalne do wykroczenia.

  FBI i DEA powinny się skupić na prawdziwych kryminalistach, wysokich rangom członków karteli, a nie udawać, że walczą z przestępczością, przyłapując normalnych chłopców, którzy popełniają jedną głupią decyzję i rujnować im życie. Potem wychodzi taki komisarz DEA i wygłasza przemówienie o tym jak to zamknął właśnie na 15 lat trzech "niebezpiecznych" licealistów i mu wszyscy biją brawa. W między czasie prawdziwi kryminaliści siedzą w willach o wartości 20 mln dolarów i piją tekilę...

  Szkoda, że ludzie nie zastanawiają się najczęściej nad prawem, tylko je akceptują jak stado owiec.

 • jfjsas07 Najbardziej realistycznie system miasta, getto, prawdziwą pracę policji w Usa pokazuje serial "The wire".
  Jeden z najwyżej cenionych seriali. Ocena na Imdb bardzo wysoka 9.3. Realizm pełną gębą.
  Przy tym serialu wszystkie filmy i seriale w bardzo spłycony sposób pokazują problem z narkotykami,
  a zwłaszcza idiotycznie i nieprawdziwie pokazują pracę policji.
  Policji zależy na uchwyceniu przede wszystkim grubych ryb, ale takich najtrudniej skazać i coś udowodnić.

  Spoiler
  Jeden z wątków w serialu "The wire" dotyczył układu. Gdy zebrali dowody na skazanie grubej ryby bardziej opłaciło się systemowi pójść z nim na układ i wypuścić go w zamian za informacje/kablowanie.

 • jfjsas07 zgadzam się w 100% ! Ale takich niesprawiedliwych praw jest pełno np. u nas w kraju w różnych dziedzinach życia;(

 • jfjsas07 Rząd w Ameryce jest potworny zapatrzony tylko na zyski i pieniądze, obniżają wyrok chłopakowi dla własnych zysków nie zdając sobie sprawy i nie licząc się z jego życiem w przypadku zemsty dillerów. Ta baba prawnik to typowy przykład. Z resztą za brudne pieniądze które Ameryka zdobyła rozbijając mafię sfinansowała wojnę w Afganistanie. Za przekazanie Ameryce wyników eksperymentów na ludziach prowadzonych podczas II wojny światowej Amerykański rząd uniewinnił najgorszych zbrodniarzy. Hazard w internecie jest kompletnie zabroniony i surowo karają, ale do Las Vegas pojechać mozna i tam jakoś się nie liczą z tym ile ludzie tracą bo mają z tego wielkie korzyści nie wspominając co zrobili ze rdzennymi mieszkańcami Ameryki Indianami i jak traktowali murzynów do niedawna. Można powiedzieć że Polski rząd nie jest najgorszym na świecie patrząc na amerykański.

 • jfjsas07 No, nie mogłem uwierzyć że zamknęli kogoś, po kim od razu było widać że został wrobiony...
  gnój przyłapany na wysyłaniu narkotyków>"przyjaciel" z czystym kontem. -.-