PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848}

Informator

The Insider
7,4 76 287
ocen
7,4 10 1 76287
8,0 21
ocen krytyków
Informator
powrót do forum filmu Informator

Film moim zdaniem wybitny - niebywale realistyczny i prawdziwy, świetna gra Crowe który według mnie przebił Pacino , uważam że wielce niedoceniony obraz Manna. 10/10

zaprasza do dyskusji o nim i innych na moim blogu

ocenił(a) film na 9
castle66

to jest nas dwóch :)
obejrzałem wczoraj ten film po raz 3 i nie żałuję, warto do niego wracać. Ten film ma tak naprawdę wiele przesłań, o grze aktorskiej Pacino i Crowe'a można pisać godzinami, muzyka też dobrze wpasowana.
No i ten film mnie utwierdził w dwóch rzeczach:
1) papierosy to syf, czysta chemia, cieszę się, ze nigdy nie paliłem :)
2) czy nam się podoba czy nie, wielkie koncerny coraz bardziej mają monopol na prawdę i coraz bardziej nami rządzą. Ich szefowie to dla mnie zbrodniarze nie lepsi od ss-manów i kagiebistów, bo tamci byli zaślepieni chorą ideologią, a ci - szmalem.

Film oceniam na 10/10

Krytykant

Super film! Moim zdaniem można go porównać do biblijnej przypowieści o Hiobie - jak się zachowasz kiedy z dnia na dzień tracisz wszystko na czym Ci zależy;wytrzymasz w swoim postanowienie czy rzucisz rękawicę. Jak dla mnie strasznie motywujący obraz. Pacino jak na swój geniusz nie zagrał nic wielkiego ale Crowe dał popis.

ocenił(a) film na 9
Zwierz49

Heh, wielu aktorów chciałoby tak "nie zagrać nic wielkiego" ;)

ocenił(a) film na 5
Krytykant

film ciekawy do około 30-40 minuty. gdyby ukrócić go o parę momentów, które niepotrzebnie przedłużają i tak długą historię, może dałoby się odratować tę, ciekawą trzeba przyznać, fabułę. a tak film ciągnął się w nieskończoność, a od aktorów, których oglądam zawsze z równym uwielbieniem, będę musiał chwilkę odpocząć.

przesłania jakiegoś głębszego nie doszukuję się; każdy wie, że z pieniążkami można więcej. a że akcja toczy się wokół papierosów, a nie jak to bywało o moralność, uczucie czy postępowanie film jawi się jako prawie że miałki i niestrawny ciąąagnik

jestem ignorantem, ale uważam, że można było lepiej spędzić ten czas. dodatkowo mając taki potencjał w aktorach o akcję ciekawszą i żywszą aż się prosi. nazwiska nie grają, czy jak?

ocenił(a) film na 8
Jkeeper

Moim zdaniem również przesłaniem jest znaczenie i "kodeks" dziennikarza. Tytuł tego filmu to "Informator" także właśnie Lowell stawia pytania pod koniec: "czy udostępnianie informacji społeczeństwu coś w ogóle zmieniło??" Pyta się o to swojej żony, jak również pyta się o to swojego współpracownika z którym przepracował 14 lat. Jak to powiedział na końcu: "odchodzę, bo teraz coś pękło i tego już nie da się naprawić". Pacino do końca walczył o swojego informatora i nigdy żadnego nie zostawił na pastwę losu... i chociaż miał moment, w którym wahał się to jednak i Jeffreya Wiganda nie zostawił samemu sobie. Walczył za niego do samego końca. To jest nie tylko historia samego Wiganda to również historia właśnie Lowell'a. Wiedział, że już nie będzie mógł z czystym sercem wykonywać tej pracy, dlatego odszedł.

Podobała mi się gra Russella i (chociaż staram sie tego uniknąć) to mogę ją porównać do "Pięknego Umysłu" ... w niektórych momentach właśnie miałem wrażenie jakbym widział scenki z "Pięknego Umysłu" - jak był przerażony, zdenerwowany, jak się wahał ... tak samo na sali sądowej. To takie moje skojarzenia.

Jeśli chodzi o papierosy to hmmm ten temat nie jest nowy. To już nawet nie chodzi o oskarżanie wielkich koncernów tytoniowych, że sprzedają papierosy, które uzależniają. Przecież to było wiadome od wielu lat i każdy średnio inteligentny człowiek raczej by się zorientował, że ładuje w siebie substancje rakotwórcze, ale na własną odpowiedzialność. Moim zdaniem opowiedzialność spada nie na koncerny (oczywiście dopuścili się krzywoprzysięstwa i to jest też ich odpowiedzialność), ale na tych, którzy palą ich wyroby wiedząc o skutkach i świadomie podejmując ten wybór.
Taka jest niestety rola uzależnień. W obecnych czasach wiemy to bardzo dobrze - tytoń plus setki składników dodawanych do papierosów, aby jeszcze bardziej potencjalnych konsumentów uzależnić są oczywiście poddawane obróbce, żeby były jeszcze bardziej skuteczniejsze, żeby sprzedaż była większa.

Co mogę powiedzieć - muza Lisy jest przepiękna (ten Russell ma szczęście - niech mnie ktoś poprawi, ale czy w The Body of Lies też Lisa podkładała swój głos (tzn. używała go tam?)...

Jedyne co mogę powiedzieć to jest to dosyć długa opowieść no i czasami wydawało mi się, że jednak powinna być bardziej dramatyczna (nie podam czego mi tam dokładnie zabrakło ) ... no ale ogólnie film 8/10 !

ocenił(a) film na 7
castle66

świetny film, ale uważam że za długi przynajmniej o 30 minut. Dla mnie bardzo mocne 7/10 właśnie ze względu na długość.

ocenił(a) film na 7
dzidel

odniosłem to samo wrażenie ciągną się zbytnio. Nie mogłem już usiedzieć. Akcja strasznie powoli się rozkręcała. Bardzo dobry film ale stanowczo za długi

ocenił(a) film na 9
castle66

właśnie skończyłem oglądać i ani przez chwilę nie uznałem, że film był przydługi...w ogóle tego nie odczułem a wręcz chciałem oglądać jeszcze ale oczywiście już był koniec i nie było co dalej ciągnąć :)

muszę przyznać, że "Informator" na pewno trafi do moich ulubionych filmów...Al Pacino I Crowe zagrali rewelacyjnie i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa...a tematyka nic dodać nic ująć...dotyczyła lat wcześniejszych, dotyczy teraźniejszości i będzie z nami prawdopodobnie zawsze gdy w grę wchodzą pieniądze bo tylko o to tu chodzi...wielkie koncerny zawsze starają się zniszczyć jednostkę, która będzie chciała im wejść w drogę i prawdą sprawić, że ich dochody znacznie zmaleją...w dzisiejszych czasach mało ludzi przejmuję się dobrem jednostki a już z pewnością mało jest osób takich jak postać Ala Pacino, która za wszelką cenę stara się pomóc osobom jak Wigand...mógł przez to wiele stracić ale zdecydował się walczyć o niego do końca...niektórzy odpuściliby po przy pierwszym problemie by zachować twarz, karierę, czas ale na szczęście jeszcze tacy ludzie są i za to im dziękuję...

dla mnie 10/10 ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić...dla mnie rewelacja i bez wahania polecę go wszystkim znajomym :)

pzdr Wik

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones