Ja, robot

I, Robot

2004 1 godz. 55 min.
7,2 258 468
ocen
7,2 10 1 258468
22 089
chce zobaczyć
{"rate":5.75,"count":4}

W 2035 roku roboty stały się integralną częścią codziennego życia wszystkich ludzi. Kiedy ginie genialny naukowiec pracujący w wielkiej korporacji U.S. Robotics, chicagowski detektyw Del Spooner (Will Smith) podejmuje śledztwo. Z pomocą doktor Susan Calvin (Bridget Moynahan) - specjalistki od psychologii robotów, detektyw odkrywa, że odpowiedzialnym za śmierć naukowca może być właśnie robot. Im bardziej Spooner zbliża się do prawdy, tym bardziej jego życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Czas ucieka, a zagrożenie staje się coraz większe... zagrożenie dla egzystencji całego rodzaju ludzkiego.

opis dystrybutora dvd

Ludzkość i technika prą do przodu, w wyniku czego powstają inteligentne maszyny. Istnieje zasada, iż żadna z nich nie może podnieść ręki na człowieka. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie doszło do morderstwa, w które zamieszany jest właśnie robot. Detektyw Spooner (Will Smith) prowadzi śledztwo i odkrywa, że to nie był odosobniony przypadek - rozpoczyna się bunt maszyn...

Scarface
opis użytkownika

Ekranizacja prozy Isaaca Asimova, klasyka literatury fantastyczno-naukowej, wyreżyserowana przez Alexa Proyasa, jednego z czołowych wizjonerów współczesnego kina, twórcy "Kruka" i "Mrocznego miasta". Świat przyszłości, w którym dokonano genialnych wynalazków pozwalających na pełną automatyzację życia. Najlepszymi przyjaciółmi człowieka stały się supernowoczesne roboty, które towarzyszą mu na każdym kroku. Will Smith ("Dzień Niepodległości") wciela się w rolę detektywa, który prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej zbrodni. Wszystko wskazuje, że popełnił ją robot, który wymknął się spod kontroli.

calee
opis użytkownika

Detektyw (Will Smith) ma za zadanie rozwiązać sprawę morderstwa, dokonanego prawdopodobnie przez robota. Sprawa jest o tyle dziwna, że wszystkie roboty są tak zaprojektowane, że muszą przestrzegać trzech praw. Pierwsze z nich mówi, że żaden z nich nie może skrzywdzić człowieka albo doprowadzić go do jakiegoś urazu. Robot musi również wykonywać rozkazy człowieka chyba, że wchodziłyby w konflikt z pierwszym prawem. W trzecim punkcie jest zawarta dyrektywa, że robot musi bronić siebie, o ile nie narusza pierwszego prawa o ochronie człowieka i drugiego o posłuszeństwu wobec człowieka.

Bodzia
opis użytkownika

Akcja rozgrywa się w 2035 roku, kiedy to inteligentne maszyny wykonują za człowieka całą brudną robotę. W ich obwodach została zaprogramowana nietykalność istot ludzkich. Jednak projektant najnowszej serii robotów, Lanning (James Cromwell), wypada z n-tego piętra biurowca mieszczącego jego pracownię. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale kiedy robot atakuje niespodziewanie detektywa Dela Spoonera (Will Smith), ten zaczyna podejrzewać, że w śmierć geniusza zamieszany jest najnowszy model Sonny.

Rubio___Dominik_Haladus
opis użytkownika

Pierwsze prawo: Robot nie może skrzywdzić człowieka ani przez zaniechanie działania dopuścić, aby człowiek poniósł szkodę.

Drugie prawo: Robot musi słuchać rozkazu danego mu przez człowieka,chyba że koliduje on z Pierwszym Prawem.

Trzecie prawo: Robot musi chronić sam siebie, dopóki nie koliduje to z Pierwszym lub Drugim Prawem.

Jest rok 2035, roboty są jak w dzisiejszych czasach kuchenka mikrofalowa. Prawie każdy ma robota, roboty sprzątają, pomagają ludziom, wszystko jest w porządku, aż do pewnego dnia, gdy robot zostaje oskarżony o morderstwo... Złamanie przez robota jednego z 3 praw oznacza wielkie niebezpieczeństwo dla ludzkości...

kornik
opis użytkownika

Przyszłość, rok 2035. Detektyw Del Spooner (Will Smith) jest człowiekiem sceptycznie podchodzącym do nowinek elektronicznych. Jednak postęp techniczny stał się nieodłącznym elementem życia człowieka. Teraz, zamiast psa, najlepszym stróżem i przyjacielem człowieka jest robot. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach ginie profesor Alfred Lanning (James Cromwell), projektant nowej serii robotów i twórca praw robotyki, które mówią, że: 1. Robot nie może skrzywdzić człowieka 2. Robot musi słuchać rozkazu danego mu przez człowieka, chyba że koliduje on z Pierwszym Prawem 3. Robot musi chronić sam siebie, dopóki nie koliduje to z Pierwszym lub Drugim Prawem. Detektyw jest pewien, że morderstwa dokonał robot. To byłoby swoistą rewolucją, ponieważ po raz pierwszy zostałoby złamane prawo robotyki. Szefowie korporacji produkującej roboty próbują zatuszować sprawę. Spooner wraz z pomocą doktor Susan Calvin (Bridget Moynahan) i Sonny'ego (Alan Tudyk) próbuje rozwikłać zagadkę.

tom3k
opis użytkownika