Nieścisłości w filmie.

1. Umiera dr Lanning - robot wszystko widział (zapewne nawet nagrał), dlaczego nie został przesłuchany w roli świadka? Napewno takie sytuacje się zdarzyły wcześniej i stworzone powinno być takie prawo to regulujące .

2. Jeden robot zaczyna odpier***ać - wszystkie decyzje lezą w rękach firmy która go stworzyła a rząd zwyczajnie się tym nie interesuje? Do tego widziała to cała grupa policji przed którą robot uciekał i nie posłuchał poleceń. Jak wyżej, gdzie jest strona prawna tego?

3. Robot niszczy dom Lanninga z Spoonerem w środku - żadne kamery tego nie nagrały? Tym bardziej, że system był połączony z firmowym systemem, napewno mieliby by backup nagrań który musieli by udostepnić.

4. Roboty 'atakują' Spoonera w tunelu - rozumiem mamy 2035 rok a w autach nie ma nagrywania wideo? Ani w robotach?

5. Rebelia robotów - atakują mieszkańców, ani śladu policji czy wojska, gdzie śmigłowce? Roboty chyba wyżej niz 20metrów w góre nie podskoczą co ;) ?


Ogólem uważam film za dobry, ogląda się jednym tchem, fabuła może lekko zbyt prostolinijna, nieszczególnie nowatorska, ale jeśli chodzi o filmy typowe hollywood to idealnie wyważona - nie za głupia by się łapać co chwila za głowę, niezbyt skomplikowana by się pogubić, a idealna by miło spędzić czas a film mógł zapaść w pamięci.
Brakuje tylko tego realizmu prawnego i szerszego kontekstu tego świata, wszystko skupia się tylko na jednym wątku.

Mimo wszystko polecam,
Wojciech Kopeć

2
 • 1. O jakiego robota ci chodzi? Jeśli o Sonnego to przecież go przesłuchiwali, nawet Spooner go przesłuchiwał, a nic nie powiedział bo Lenning przed śmiercią mu zabronił. Jeśli VIKI to mogła kłamać "dla większego dobra" to samo z nagraniami.

  2. Zaraz po przesłuchaniu Sonnego przez Spoonera przychodzi Robertson mówiąć, że wszystko wyjaśnił w prokuraturze gdzie dowidział się, że morderstwo musi być popełnione przez człowieka, a Sonny to tylko maszyna, właśność USR i nie można go traktować jak człowieka.

  3. Tak, system był połączany z firmowym systemem a sterowała nim VIKI, która na pewno nie udostępniła im tych nagrań, tak samo jak w którejś z poprzednich scen.

  4. Samochód Spoonera został zniszczony podczas wypadku, a wszystkie roboty są podłączone do VIKI, która na pewno nie udostępniła nagrań.

  5. Roboty opananowały posterunek policji, a z wojskiem to rzeczywiście trochę dziwne.

 • 1. Robot nie został przesłuchany w roli świadka, ponieważ tostera się nie przesłuchuje. Za robota odpowiada jego właściciel, a więc w tym wypadku firma U.S. Robotics. Policja zapewne miała podstawy prawne do przesłuchania robota, ale jak dobrze wiemy, w sprawę zamieszany był także gubernator Chicago, a zatem mamy piękny przykład korupcji.

  2. Robot nie jest człowiekiem, a zatem nie może być skazany, proste. Jeżeli popsuje Ci się kosiarka i zniszczy przez przypadek płot sąsiada, to kosiarka nie ponosi odpowiedzialności, tylko Ty jako jej właściciel.

  3. Tak jak kolega wyżej napisał, robot był sterowany zdalnie przez VIKI, która chciała się koniecznie pozbyć natrętnego detektywa. Stąd brak jakichkolwiek danych z tego wydarzenia.

  4. Roboty były sterowane przez VIKI, która po prostu mogła nagrania usunąć, proste.

  5. Policja została zaatakowana i opanowana przez roboty. Jeśli byś uważnie oglądał film, to wiedziałbyś że U.S. Robotics wytwarzał także roboty bojowe dla armii, a skoro były to roboty tej samej firmy, spodziewać się można że i te się zbuntowały i podjęły z ludźmi walkę.

 • Inne nieścisłości:
  Ad4. W tunelu powinny być chyba dodatkowo kamery monitoringu.
  Irytujące drobiazgi
  W mieszkaniu Spoonera jest gorąco co sugeruje że jest upał (wszystkie wentylatory włączone), ale nie przeszkadza mu to spać w czapce lub w czymś w rodzaju pływackiego czepka :)
  Mimo upału Spooner ubiera się w skórzana kurtkę i skórzane portki. A na głowie... czapka :)
  Do tego irytujące, drewniane dialogi z debilnym, komiksowym humorem. No i nachalna reklama butów Converse oraz samochodów Audi.
  Mimo to film jest dość dynamiczny i przymykając oko na durnotę można go nawet z zainteresowaniem obejrzeć.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: