PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1187}
7,6 17 931
ocen
7,6 10 1 17931
7,9 7
ocen krytyków
Jańcio Wodnik
powrót do forum filmu Jańcio Wodnik

Prawdziwie magiczny film

ocenił(a) film na 10

Ten film, "zatrzymauje czas" ,i szkoda tylko że nie na zawsze.

ocenił(a) film na 9
davej

ma specyficzny "klimat" i doskonałą fabułę...
zgadzam się - jest magiczny!

ocenił(a) film na 10
davej

swietnie to ujales, piekny komentarz davei

ocenił(a) film na 10
davej

Tak. Dokładnie. Jestem zakochana od pierwszego obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
davej

Za to zawsze aktualny - a dziś, po 24 latach jeszcze bardziej niż w chwili premiery.
Bo tak samo jak Jańcio nie szanował otrzymanego od Boga daru, tak Polacy nie uszanowali swojej wolności, na którą tyle lat czekali.

jan_niezbedny0

czy ktos wie moze gdzie go mozna obejrzec? :)

ocenił(a) film na 9
Aniusss

Na cda na przykład.

ocenił(a) film na 6
jan_niezbedny0

Nie mylisz przypadkiem Polaków z rządami i służbami specjalnymi.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Nie mylę, bo pisałem o głosujących w wyborach.

ocenił(a) film na 9
jan_niezbedny0

Jeśli w warstwie symbolicznej tego filmu dopatrujesz się współczesnej polskiej polityki to podałeś jej ofiarą bez znaczenia czy z lewą czy z prawa. Film pokazuje tyle uniwersalnych prawd o człowieku że mieszanie do tego polityki to uważam za chore

ocenił(a) film na 9
Kings_Of_Pride

No więc sam/a sobie zaprzeczasz, bo skoro "film pokazuje tyle uniwersalnych prawd o człowieku", to i sfera, o której piszę się do nich zalicza.
Tylko ja tego użyłem w odniesieniu do ogółu, moim zdaniem pasuje idealnie, a sprawa jest na tyle ważna, zaś sytuacja poważna, że nie widzę w tym nic chorego.
Poza tym nie zabraniam nikomu pisania o swoich wrażeniach co do warstwy symbolicznej.

ocenił(a) film na 9
jan_niezbedny0

Ja bardziej w tym filmie widzę upadek jednostki. W wielu filmach przewija się ta symbolika upadku. Pierwsze z brzegu przykłady to np Człowiek z blizną czy Wilk z wall street. Osiągasz sukces a potem gdzieś się gubisz nie potrafisz tego udźwignąć. Jańcio też osiągnąłem sukces i szybko upadł tak samo jak szybko stał się wielki i to ja zabieram dla siebie z tego filmu. Twoja interpretacja jest prawdopobnie podyktowana Twoimi doświadczeniami i masz do tego pełne prawo. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Kings_Of_Pride

Ja tam nie widzę powodu, dla którego doświadczeń filmowej jednostki - zwłaszcza, że reprezentatywnej dla sporej (większej?) części społeczeństwa nie można odnosić do całego społeczeństwa. Tym bardziej w kinie Kolskiego - jako się rzekło mocno nasyconym symboliką.
I charakterystyczną obyczajowością.
Również pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones