PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33171}
7,9 1 713
ocen
7,9 10 1 1713
Ja tu rządzę
powrót do forum filmu Ja tu rządzę

Jestem zaskoczona!

ocenił(a) film na 7

Pierwszy raz spotkałam się z napisami końcowymi w filmie przedwojennym! Czy jest to wyjątek?

ocenił(a) film na 8
karokrakow

Z tego, co wiem- a obejrzałem sporo filmów z tego okresu- to chyba tak. Zresztą, i w zagranicznych filmach w tamtym okresie było to rzadko spotykane.

ocenił(a) film na 7
karokrakow

może spowodowane jest to tym , że film wszedł do kin już podczas okupacji niemieckiej. i może Niemcy tak robili w swoich filmach?

isabela_zet

Ciekawa teza. Można by nawet sprawdzić niemieckie filmy z tego okresu.

W filmie padają lekko pogardliwe słowa o Starym Mieście (w czasie rozmowy o lokalizacji warsztatu). Domyślam się, że podczas oglądania "Ja tu rządzę" po doszczętnym zniszczeniu Warszawy ta kwestia mogła wywoływać dreszcz.

ocenił(a) film na 9
pani_karka

przejrzałam kilka przedwojennych filmów niemieckich i w żadnym nie było napisów na końcu filmu.

DEPPort_to_BURTONland

O, czyli jednak było to nowatorskie; dobrze wiedzieć. Dzięki za informację. I gratuluję zacięcia do szperania:)

karokrakow

Napisy początkowe jak i końcowe były robione po wojnie przez filmotekę narodową dla tego tak to niespotykanie wyglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones