PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146102}
7,3 100
ocen
7,3 10 1 100

Jaanwar
powrót do forum filmu Jaanwar

"Jaanwar" to kolejny film z serii "tylko dla prawdziwych fanów pary głównych aktorów" - w tym przypadku dla fanów Akshaya i Karismy.

Fabuła filmu jest nieco skomplikowana. Oto główny bohater, znany potem pod pseudonimem Baadshah (Akshay Kumar), jako mały i świeżo osierocony chłopiec zostaje zaadoptowany przez Sułtana (Shakti Kapoor) - szefa mafii. Chłopiec dołącza do grupy innych zwerbowanych dzieci i uczy się wszystkiego, co przestępca wiedzieć powinien. Jako dorosły mężczyzna Baadshah jest już znanym policji złodziejem i zabójcą. W wyniku zbiegu okoliczności, ranny bohater trafia pod dach ubogiej tancerki ulicznej, Sapny (Karisma Kapoor). Wkrótce młodzi zakochują się w sobie. Los jednak nie pozwala im zaznać szczęścia i gdy Baadshah znowu zostaje sam, na jego drodze pojawia się mały chłopczyk, Raju. Opieka nad nim powoli zmienia Baadshaha z tytułowego "jaanwar", czyli zwierzęcia, w dobrego człowieka - kowala Bapu. Przeszłość nie daje jednak tak łatwo o sobie zapomnieć.

Uła :D Sama jestem w szoku, jak ciekawie udało mi się ten film opisać. Ale prawda jest taka, że choć sama fabuła jest naprawdę dobra i interesująca, to wykonanie... pozostawia wiele do życzenia. Pierwsze, co rzuca się tu w oczy, to fatalnie sztuczna gra aktorska niemal wszystkich. Film jest po prostu zbyt teatralny, a wzniosłe wygłaszanie monologów o śmierci i zemście zwyczajnie drażni. Kolejne minusy to pozbawiona gustu scenografia i - co gorsze - kocia wręcz muzyka... ;) "Jaanwar" nie ma więc tego polotu, nawet w romantycznych scenach (choć te piosenki i teledyski są rzeczywiście najlepsze - jednak z uwagi na Akshaya jestem tu pewnie nieobiektywna;)). A najgorsza obraza sztuki, do jakiej posunęli się tutaj twórcy, to dobranie playbacksingerów tak, że dziecko śpiewa głosem... dorosłej kobiety :) Oczywiście było też kilka plusów. poza wspomnianym już scenariuszem i teledyskami w klimacie romantico, była nim charakteryzacja Akshaya (czyżby nosił szkła kontaktowe???), zwłaszcza w drugiej części, oraz nie tak zła gra aktorska Karismy, jak można się było tego spodziewać. Mimo to nadmiar wad, a także przewidywalność i zbytni patos filmu nie pozwalają mi ocenić "Jaanwar" na więcej niż 5/10. I prawdę mówiąc, nie polecam Wam tego filmu :)

oldschool_punk00

Chyba, że wybitnie kocha się Akshaya i chce się mieć przerobioną całą jego filmografię, co? ;)

ocenił(a) film na 5
julCia69

no właśnie :P mój przykład dobitnie to pokazuje, hihi

oldschool_punk00

Ty w ogóle jesteś wybitne dziecko. ;)

ocenił(a) film na 8
oldschool_punk00

Fabuła wcale nie jest skomplikowana.Scenografia jest dobra,bo odzwierciedla status bohaterów (przypominam,że akcja dzieje się w środowisku ubogich ludzi i kryminalistów). Zgadzam się z zarzutem złego dobrania głosu dla Raju w scenach śpiewanych (-),kilka scen zdecydowanie jest przesadzonych (-), ale to nie zmienia dobrego wrażenia jakie film na mnie pozostawił.Gra aktorska wcale nie wydaje mi się sztuczna, ale ja mam chyba więcej wyrozumiałości do starego (znaczy się przed 2000 r.) kina indyjskiego niż Wy.Po za tym przyznaje,że na moją b.pozytywną ocenę filmu ma fakt pojawienia się kilku moich ulubionych motywów:sieroty,relacje rodzinne (zwłaszcza ojciec-syn;matka-syn),nawrócenie,gangsterzy i półświatek.Na + postać policjanta-wiernie wypełnia obowiązki,ale jednocześnie jest wrażliwy i sprawiedliwy. Ja polecam obejrzeć,aby samemu wyrobić sobie opinię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones