PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629392}
6,8 74 207
ocen
6,8 10 1 74207
6,6 13
ocen krytyków
Jack Reacher: Jednym strzałem
powrót do forum filmu Jack Reacher: Jednym strzałem

luka w scenariuszu?

ocenił(a) film na 6

wydaje się trochę dziwne, że nikt nie próbował podważyć miejsca oddania strzałów jakimś raportem balistycznym, różnica kąta dla pozycji na moście i na parkingu była chyba wystarczająco duża

ocenił(a) film na 6
strugr

A czytałeś powieść. Bo z założonego przez Ciebie tematu wnioskuję, że nie.

ocenił(a) film na 6
Shiloh

tutaj dyskutuje się o filmach, stąd nazwa filmweb a nie powieśćweb

ocenił(a) film na 6
strugr

Wiem, że to forum filmowe. Jednak treść Twojej wypowiedzi nasuwa niemal oczywisty wniosek iż powieści nie czytałeś. Stąd taka treść mojej wypowiedzi. I jeśli nie zauważyłeś, to na wielu forach przyrównuje się film do powieści (nawet w przypadku pojedyńczych scen czy motywów). Film, którego ta strona dotyczy, został zrealizowany na podstawie powieści. Moja odpowiedź na Twój post jest więc całkowicie uzasadniona. Mam też nadzieję, że mojej odpowiedzi na Twój post nie potraktowałeś jako osobisty przytyk ani oznakę trollingu, gdyż niczego takiego nie planowałem.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

To jak to było opisane w książce? Swoją drogą treść Twojej wypowiedzi nasuwa niemal oczywisty wniosek iż nieźle się spinasz. Stąd taka treść mojej wypowiedzi. I jeśli nie zauważyłeś, to ktoś zadał krótkie i proste pytanie a Ty zmarnowałeś tyle klawiszy na bezsensowne odpowiedzi tylko dlatego, że przeczytałeś książkę. Film, którego ta strona dotyczy nie jest zły a dajesz 1, gdzie ponad 15000 osób oceniło na 6,7. Moja odpowiedź na Twój post jest więc całkowicie uzasadniona. Mam nadzieję, że odpowiesz na pytanie, które zadałem bo też jestem ciekawy. Mam też nadzieję, że mojej odpowiedzi na Twój post nie potraktowałeś jako osobisty przytyk ani oznakę trollingu, gdyż niczego takiego nie planowałem.

ocenił(a) film na 6
grobel

Emerson był skorumpowany przez Zeka. Stąd migiem wpadł na pomysł, że to musi być snajper. Szybko znaleziono wszystkie dowody; uwaga, na miejscu zbrodni, a potem parkingu Emerson pojawił się o wiele później ze względu na korki uliczne; miejscem zbrodni był zaludniony plac przed wielkim biurowcem, nie prawie pusty park. To on wpadł na pomysł z monetą w parkometrze i oddając dowody do analizy, uznawszy, że ma wszystko, aby oskarżyć niewinnego człowieka (od początku wiedział kto to) przekazał te dowody do analizy człowiekowi nazwiskiem Bellantonio. Tamten, w nic, nawiasem mówiąc, niewplątany, ustalił wszystkie spreparowane dowody zostawione przez prawdziwego snajpera, Chenkę (Charliego). Dowody zdobyte, przeanalizowane, przekazane prokuratorowi, koniec śledztwa i aresztowanie, wszystko pod czujnym okiem Emersona, aby wszystko poszło jak należy. Chenko strzelał z balkonu parkingu, jak to pod koniec książki powiedział Reacher, "dla sensacji", aby nie zadawano dodatkowych pytań w związku ze strzelaniem z autostrady i rzecz jasna szybszych do zebrania dowodów, których w żaden sposób podważyć nie można (a powtarzam raz jeszcze: we wszystko jeszcze przed strzelaniną zaangażowany był Emerson i dopilnował, by nie stawiano dodatkowych pytań. Niestety przeliczył się, bo pytania zaczął sobie z czasem zadawać Reacher.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Dzięki! Szkoda, że nie zostało to pokazane w filmie. Dodatkowe 10min nie byłoby problemem.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Wracaj do ksiazek, gosciu, bo sam sie gubisz w tym, co piszesz...

ocenił(a) film na 7
strugr

Tylko dlaczego mieli to robić, z mostu nikt nie strzelał? Więc po co to porównanie. / chyba, że coś przeoczyłem.

ocenił(a) film na 6
APC_85

rzeczywiście APC masz rację, nie wiem dlaczego myślałem, że strzały padły z mostu, a parking był spreparowanym miejscem strzałów

dodatkowo przypominając sobie ten film stwierdzam, że był conajmniej dobry i zmieniam moje 5* na mocne 6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones