1 godz. 42 min.
6,3 268
ocen
6,3 10 268
114
chce zobaczyć
{"type":"film","id":6524,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jad%C4%85+go%C5%9Bcie+jad%C4%85...-1962-6524/tv","text":"W TV"}]}

Przeplatające się wzajemnie przygody trzech Polaków z Ameryki podczas ich wizyty w "Starym Kraju". Do "starego kraju" przypływa "Batorym" trzech Polaków z Ameryki. Jeden przyjechał do dziadka, którego rodzina umieściła jednak w domu starców, a teraz pospiesznie sprowadza do domu. Drugi przyjeżdża, by znaleźć sobie żonę. Trzeci zbiera ziemię ze słynnych pól bitewnych - sprzeda ją potem z dużym z zyskiem swym rodakom za oceanem.

Do portu w Gdyni przypływa statek "Batory". Wśród pasażerów są trzej Polacy z Ameryki, którzy po latach wrócili do ojczyzny. Peter Nawrocki (Paul Glass) odwiedza stryja Konstantego (Kazimierz Opaliński), który mieszka razem z synem, synową i wnuczką. Przyjęty bardzo serdecznie, nie domyśla się, że na co dzień stryj przebywa w domu starców i tylko przez kilka dni jego pobytu mieszka z najbliższymi, by stworzyć pozory szczęśliwej rodziny. Mike O'Raviec (Mitchell Kowall), zamożny właściciel zakładu pogrzebowego, udaje się do góralskiej wioski, w której żył jego ojciec. Szuka dla siebie żony. Gospodarze, którzy mają córki na wydaniu, przyjmują go szczególnie gościnnie. Trzeci przybysz zza oceanu, Harry Kwasnick (Zygmunt Zintel), prowadzi intratny interes polegający na kupowaniu ziemi z pól słynnych bitew historycznych i sprzedawaniu jej Polakom w Ameryce.

Remington_Steele
opis użytkownika

Trzej bohaterowie filmu przybywają do Polski na pokładzie statku „Batory”. Po zejściu na brzeg ich drogi rozchodzą się. Nowela I - Młody playboy Peter Nawrocki przybył do ojczyzny przodków, by odwiedzić swego stryja Konstantego. Nie wie, że rodzina umieściła staruszka w domu opieki, a za przesyłane z Ameryki pieniądze zakupiła dla siebie mieszkanie. Na wieść o wizycie krewniaka Nawroccy postanawiają nakłonić seniora, by zamieszkał z nimi, Nowela II - Mike O’Raviec jedzie do wioski, z której pochodził jego ojciec, by znaleźć sobie żonę. Zamożny Amerykanin wywołuje ogromne zainteresowanie. Miejscowi górale prześcigają się w gościnności, próbując wydać za obcokrajowca swoje córki. Zainteresowanie Mike’a wzbudza jednak krzepka i dojrzała Maryna... Nowela III - Harry Kwasnick odwiedza Polskę w interesach. Mężczyzna chce sprzedawać polonii amerykańskiej ziemię ze słynnych pól bitewnych. Razem ze sprytnym miejscowym kierowcą podróżuje po kraju, natykając się na różne, często absurdalne przeszkody.

Polsat Box