PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133046}
7,4 32 135
ocen
7,4 10 1 32135
7,8 12
ocen krytyków
Jak działa jamniczek
powrót do forum filmu Jak działa jamniczek

Po przeczytaniu większości recenzji spodziewałam się wykładu o szacunku do istot żywych w formie lekkiej i bajeczkowej, który bez najmniejszych wątpliwości można zaprezentować dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jednakże z wielkim bólem stwierdzam, że dla młodego odbiorcy jest on drogą przez mękę. Dziewięciolatkę produkcja ta doprowadziła do spazmów niczym niedoszłego samobójcę przy dźwiękach Gloomy Sunday. Gdy zapytałam dziewczynkę o powód płaczu, odpowiedziała od razu, że animacja jest dla niej niezrozumiała. Cytuję: Ta bajka jest dziwna. Wszystko wygląda jak inny świat, a ta pani ma głos jakby była na coś chora. (Koniec cytatu.) Bajkę oczywiście wyłączyłam, po dwóch dniach obejrzałam ją bez towarzystwa Młodej. Mnie również głos lektorki się nie przypodobał, gdyż nie uśmiecha mi się zbytnio słuchanie starszej pani z widocznym analfabetyzmem i demencją, a animacja to istna tragedia, choć jak na lata siedemdziesiąte jest ok. Współczesny człowiek długo przy tym tworze nie wytrzyma. Odradzam wszystkim osobom o słabych nerwach i małym dzieciom, bo choć jest krótka, nieźle zapada w pamięć i może wywołać koszmary senne. Polecam ludziom, którzy mają tak nudne życie, że chcą je sobie urozmaicić. I hejterom, by mieli o czym pisać.

ocenił(a) film na 9
Misaki030303

Puszczasz surrealistyczną animację z czasów kiedy nie było czegoś takiego jak limit wiekowy dla widza współczesnemu dzieciakowi, który od małego ogląda pewnie tylko to dziecięce kanały i to co ma odpowiedni znaczek, brawo. Czasy się zmieniły - jeszcze w latach 90'tych kiedy doszła do nas hurtowo rozrywka z Zachodu - młodzież mogła sobie beztrosko oglądać filmy animowane przepełnione przemocą i wulgaryzmem, a też nierzadko równo pokręcone. Do tego póki rodzice tego nie dostrzegali - młody człowiek mógł oglądać co zechciał i żaden znaczek czy cokolwiek innego nie mówiło mu, że robi źle patrząc na posuwającą się parkę czy aliena wbijającego uzębiony język w szyję jakiegoś nieszczęśnika. Co więcej w programach muzycznych było znacznie więcej teledysków "trzepiących" po psychice - parolatek mógł sobie do śniadania obejrzeć teledysk jakiegoś Korn'a, który nie dość że się "agresywnie" wydzierał to jeszcze w teledysku widział jakieś dziwaczne animacje. Teraz świat jest bardziej uładzony i wiele rzeczy usystematyzowano lub pokryto make up'em. Dzieciaki, które chowane są na tulących się misiach po obejrzeniu odcinka tygrysiej maski gdzie jeden gość wydeptuje drugiemu zęby po prostu uciekłyby z płaczem sprzed telewizora. Także nie uważam za rozsądne pokazywanie tego małolatkowi z tej nowej epoki. Nie rozumiem tylko czemu Ty tego nie czujesz. Musisz być bardzo młoda, bo nie tylko w PRL"u, ale też w innych krajach taka była po prostu sztuka okresu II połowy XX wieku. Ten film to pigułka, która mówi o tym jak wtedy postrzegano sztukę.

senbonzakura

Wypraszam sobie, Korn się nie wydzierał, to jeden z lepszych zespołów nu-metalowych. Co do mojego wieku, nie mylisz się, wszak jestem niedoświadczoną i mało wiedzącą o życiu uczennicą drugiej klasy gimnazjum, jednakże moim (nie) skromnym zdaniem czasy się nie zmieniły tak bardzo jak Ci się wydaje i wbrew pozorom rodzice Młodej nie patrzą ślepo na znaczki i ja również, bo gdybym kierowała się owymi, nie obejrzałabym większości wartościowych produkcji, w tym także dobrych filmów akcji czy też romansów.

ocenił(a) film na 9
Misaki030303

Mówię o Kornie z perspektywy dziecka z podstawówki, ponieważ odnosiłem się do tego, że w tv dzieciaki kiedyś oglądały znacznie więcej "pokręconych" rzeczy niż dzisiaj, więc nie wiem co to za ofensywa z wypraszaniem skoro nie wiesz czy Korna słucham/słuchałem i co o nim sądzę. Tak się składa, że do dzisiaj wracam do niektórych utworów takich jak twisted transistor, a więc węszę lekkie niezrozumienie moich intencji powyższej wypowiedzi.

Misaki030303

o_O

Większość tematów na forum traktuje o tym, że ten film to surrealizm/psychodela/mózgotrzep w stanie czystym, widać, iż to twór kontrowersyjny, wśród gatunków ma wymieniony "surrealistyczny", ludzie piszą, że dla dzieci to się na pewno nie nadaje... a bez uprzedniego oglądania tego filmu, nie wiedząc nic o jego zawartości poza paroma opisami w sieci, puściłaś go dziewięciolatce? o_O Fakt, że masz czternaście lat, w sumie cię rozgrzesza, ale na przyszłość radzę... aj tam, nie muszę radzić, bo widzę po twoich postach, iż sama żałujesz, że puściłaś taki film młodszej osobie bez wcześniejszego zapoznania się z nim samodzielnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones