PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133046}
7,4 32 135
ocen
7,4 10 1 32135
7,8 12
ocen krytyków
Jak działa jamniczek
powrót do forum filmu Jak działa jamniczek

Wtedy mi się nie podobał. Taki Nikifor animacji. A za obrazami Nikifora nie przepadam do dziś. Ale ludzie się zmieniają i może dziś zmienił bym zdanie co do tego filmu.

ocenił(a) film na 6
2222

jak postanowił, tak zrobił. Znalezienie Jamniczka na You Tube zajęło kilka sekund. I co? Wiem już dlaczego mi się nie podobał. Był tak samo brudny i badziewny jak komunistyczna rzeczywistość. Teraz, kiedy czasy zdecydowanie się zmieniły i nikt nie pamięta tego syfu Jamniczek może się podobać. Może być odtrutką na te wszystkie superrealistyczne animacje komputerowe. Jamniczek i jego idea bliższy jest też naszej współczesności. Rozumiem zatem dlaczego się podoba. Dziś jest bardziej zrozumiały i potrzebny niż w roku 1971, kiedy powstał. A czy mi się podoba? Tak, ale tylko i wyłącznie w kontekście współczesności.

ocenił(a) film na 8
2222

Mi też się ta animacja nie podobała za bardzo. Brudna, niedokładna, przejaskrawiona i w dodatku z niekoniecznie oczekiwanym motywem przemijania.
Od filmu nie wieje optymizmem, ale za to jest całkiem ciekawie porąbany i ma kilka świetnych pomysłów, które ze sobą współgrają. Dziwna to produkcja, która może jednocześnie być brzydka i piękna. W sumie warto.

ocenił(a) film na 2
2222

to jest chore, i gdyby dziecko coś takiego zobaczyło - to skrzywiona psychika do końca życia - pomyśleliście kiedyś?

plantum

A kto powiedział, żeby to dzieciom pokazywać...? Dlatego, że animowane?
Zresztą, dziecko po Transformersach ma dużo większe szanse na spotkania z
psychiatrą dziecięcym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones