PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558588}

Jak spędziłem koniec lata

Kak ya provel etim letom
6,7 5 726
ocen
6,7 10 1 5726
7,1 7
ocen krytyków
Jak spędziłem koniec lata
powrót do forum filmu Jak spędziłem koniec lata

Film byłby świetny gdyby irracjonalna scena ucieczki młodego ze stacji badawczej nie była tak nachalna. Niby są portrety psychologiczne naszkicowane ale zabrakło mi wiarygodności w tym filmie. Zachowanie bohaterów jest zbyt irracjonalne momentami. Ale fakt, że technicznie film jest super. Jestem fanem tego typu klimatów, długie, ciągnące się ujęcia, a w tle wielki dramat małych ludzi. Motyw z przytrzymywaniem w niewiedzy starszego z badaczy też jest dosyć ciekawie rozwinięty, ale ta scena ucieczki wystraszonej jałówki zakrawa na głupotę i film który z założenia ma walić realizmem po łbie staję się nierealistyczny.

Finalny_Odbiorca

...za bardzo lubisz słowo "irracjonalny"?

PS Film genialny,polecam.

ocenił(a) film na 7
KawaBezCukru

Tak to jest jak się nie czyta tego co się napisało. Dzięki za zwrócenie uwagi, będę się na przyszłość pilnował z moją irracjonalnością ;)

ocenił(a) film na 7
Finalny_Odbiorca

Zgadzam się z tą wypowiedzią.

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

Jestem ciekaw, jakbyś się racjonalnie zachował w sytuacji, gdy słusznie na ciebie wk***iony facet próbuje cię zastrzelić ;)

ocenił(a) film na 7
aklekot

pewnie irracjonalnie :D

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

jest to racjonalne zachowanie. Jesteśmy ludźmi, w takich sytuacjach często przemawia do nas instynkt, impuls. Nie dziwie się, że uciekł. Też bym zwiała przed wk*rwionym facetem ze spluwą. Powrót byłby dla niego ciężki, nie wiedziałby jak się zachowa. A przez to, że szukał go w tym opuszczonym domku - utwierdziło to go w jego przekonaniach (może nawet i błędnych).

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Doskonała wypowiedz, miałem te same odczucia. Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 6
filmmike

Ale on nie chciał go zastrzelić. On wszedł do tego domku (ten starszy) ze strzelbą w razie ewentualnej samoobrony, a nie po to, żeby zastrzelić tego młodego. A poza tym zgadzam się z wypowiedzią Finalnego Odbiorcy, że film byłby bardzo dobry, gdyby nie właśnie irracjonalne zachowanie bohaterów. W szczególności chodzi mi o tego młodego. Poza tym, abstrahując już od samej oceny tego filmu, zafascynował mnie mocno charakter tego dziadka, który był niesamowicie silny i twardy, a z drugiej strony ciepły i wrażliwy, co było widać po jego oczach. :-P

ocenił(a) film na 5
Finalny_Odbiorca

film byłby świetny gdyby nie irracjonalna decyzja utrzymania w tajemnicy wiadomości o wypadku rodziny starego, gdyby nie irracjonalna decyzja o ogrzaniu się przy radioaktywnym generatorze i jeszcze bardziej racjonalnym podrzuceniu staremu wysmażonych w nim ryb.. to świadczy oczywiści o głupocie bohatera ale i również o poziomie inteligencji ludzi, którzy wysyłają takiego młodego pajaca do tak odpowiedzialnej pracy.. klimat samego filmu i gra aktorska na pewno zasługuje jednak na uwagę..

ocenił(a) film na 5
Finalny_Odbiorca

Najlepsze podsumowanie tego filmu: "film który z założenia ma walić realizmem po łbie staję się nierealistyczny".

ocenił(a) film na 7
Finalny_Odbiorca

Szkoda... film zapowiadał się fantastycznie i został zespsuty przez parę detali.
Mimo wszystko 7/10 mu się należy.

ocenił(a) film na 5
Finalny_Odbiorca

To nie w filmie jest problem, tylko w was. W głowach macie schematy i wyobrażenia wynikające z przyzwyczajeń, że człowiek w danej sytuacji zachowuje się tak i tak. Macie w głowach pewien wzorzec. Jeśli bohater filmu zachowa się niezgodnie z waszym wzorcem, pojawia się dysonans, film wydaje się "nieracjonalny".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones