PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6534}
6,2 5 821
ocen
6,2 10 1 5821
5,7 3
oceny krytyków
Jak to się robi w Chicago
powrót do forum filmu Jak to się robi w Chicago

jeszcze sprzed dobrych kilku lat pamietam wlasnie taki tytul tego filmu. ale nie jest to jedyny tytul pod jakim byl on emitowany w Polsce. jakies dwa lata temu lecial chyba na jedynce pt.'Miejski rekin', a teraz bedzie na polsacie jako 'Rekiny podziemia'. widac niektorzy nie maja o robic :)

użytkownik usunięty
pan_qba

Najlepszy film akcji, jaki zrobiono w latach 80-tych. W bardzo prosty sposób pokazuje jak funkcjonuje mafia w Stanach. Kreacja Arnold Schwarzenegger jest niezaprzeczalnie - świetna. Gra on tam postać, która robi porządki nie tylko na prowincji, ale i w mieście. Chigago to dobre tło dla tego filmu, gdyż jest synonimem świata przestępczego - podziemia.
Film daje dużo satysfakcji, kiedy ogląda go się samemu, w ciepły wieczór.
Polecam go wszystkim miłośnikom krwawych sensacji.

pan_qba

"Rekiny podziemia"
Pod takim właśnie tytułem ten film był dostępny w wypożyczalniach w złotych latach 80..
Wielkie było moje zdziwienie kiedy film ukazał się na dvd właśnie z tytułem "Jak to się robi w Chicago" :)

użytkownik usunięty
rolnik_sam_w_dolinie

ja z kolei mniałem go na kasecie pt Miejski rekin.
Dzisiaj go obejrzę

W kinach wyświetlany był jako "Jak to się robi Chicago"i moim zdaniem tak powinno pozostać by nie robić ludziom wody z mózgu

pan_qba

Własnie tak zapamietałem tytuł za czasów kaset VHS jako "Miejski Rekin" a nie żadne tam "Jak to się robi w Chicago"...

Logan_6

Pod tym tytulem ten film wszedl do naszych kin... Czasy PRLu, a oryginalne tlumaczenie nie brzmialo przyciagajaco... Podobnie sie miala sprawa z Terminatorem, ktory premiere mial pt Elektroniczny morderca. Gdyby opatrzyli go tytulem Terminator, to na seans walilyby wycieczki zakladowe szewcow... Pamietajcie, ze mowimy o czasach, w ktorych nawet powiesc Ostrowskiego pt "Jak hartowala sie stal" umieszczono w dziale technicznym...

Havard

RAW DEAL - Jak to się robi w Chicago :)))
Zawsze mnie rozwalały polskawe tłumaczenia.

Nadal góruje u mnie w naszych tłumaczeniach tytułów "Wirujący seks" Dirty Dancing i Terminator jako "elektroniczny morderca" : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones