PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104780}
5,3 508
ocen
5,3 10 1 508
Jak uratować mamę
powrót do forum filmu Jak uratować mamę

Widziałam zwiastun tego filmu i zapowiada się paskudnie. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł ,żeby połączyć animacje 3D i klasyczną 2D. Są filmy ,gdzie to działa idealnie - ale nie ma co się oszukiwać, to nie jest poziom Sindbada :Legendy Morz, Planety skarbów czy Atlantydy. Postaci narysowane są koszmarnie, wygląda jak dobranocka z lat 80'tych. Bohaterowie wyglądają okropnie w połączeniu z realistycznym tłem. Jak już robili ten film prawie 16 lat, mogli się zdecydować zastąpić te płaskie postaci modelami w 3D. Już ten nowy "Miś Uszatek" wygląda bardziej przyzwoicie. Strona internetowa tego "dzieła" też wygląda jak rodem z 2000 roku. Szykuje się wizualna masakra. Postacie, których wygląd przypomina trochę animowane Asterixy z lat 60tych (chodzi mi o styl rysunku, animacja w tych starych filmach o niebo lepsza) na tle plenerów rodem z Meridy Walecznej. To nie się uda.........oj nie.
I nie mam nic przeciwko animacji 2D (szczerze , to wolę ją bardziej niż komputerową) ale jak ktoś ma już łączyć to z komputerowym 3D to niech robi to umiejętnie

ocenił(a) film na 1
FearTheRipper

wg. mnie powinni byli użyć techniki Cel Shadingu,jak już chcieli mieć ten efekt 2D. Tzn.zrobić modele 3D i nadać im taką teksturę,żeby wyglądały jak narysowane. Wtedy by to wyglądało o niebo lepiej. niech się zdecydują: albo realistyka rodem z „tintina",albo rysunkowość rodem z Dreamworksa (nie obraźcie się,dreamworks)

FearTheRipper

mogło się sporo zmienić, w końcu teasery powstały w 2009 roku.

użytkownik usunięty
nieznajomy43

Nie, na końcach teaserów pisze "Premiera 2002", więc to musiało powstać wcześniej.

FearTheRipper

Dla mnie to wygląda tak, jakby poszli na łatwiznę. Elementy tła łatwiej stworzyć w 3D, a postacie łatwiej stworzyć w 2D. Chyba nigdy w życiu nie widziałem tak paskudnej animacji postaci.

ocenił(a) film na 5
boolion

Na to właśnie wygląda. A niektóre scenerie są naprawdę ładne, zwłaszcza woda i roślinność w lesie, zadbano nawet o takie szczegóły jak powiewające lekko na wietrze gacie, suszące się na sznurku między chatkami wieśniaków. Więc tym bardziej takie zestawienie jest irytujące. Z zachowaniem odpowiednich proporcji porównania, przypomina mi to trochę "Dobrego dinozaura", w którym jaskrawe postacie też wyglądały nierealnie na tle niezwykle realistycznych krajobrazów.

ocenił(a) film na 7
boolion

To ja Polecam wam oglądnąć Gwiazdę Kopernika - docenicie progres.

ocenił(a) film na 10
FearTheRipper

A czy komentujący widzieli cały film w kinie? Proponuję się wybrać i wtedy napisać recenzję:) Oceniacie zwiastun czy film?

ocenił(a) film na 4
kontaktt

Po całym filmie - razi ta animacja. Może to celowy zabieg, ale te animacja postaci okropna. Bez tego film byłby o wiele lepszy.

kontaktt

Pozdrawiam bota założonego przez twórców :v

kontaktt

Na temat poziomu animacji można się spokojnie wypowiedzieć po zwiastunie ;)

ocenił(a) film na 7
FearTheRipper

W porównaniu do Gwiazdy Kopernika to 3D tutaj to jest genialne a uwierzcie mi może nie jest to najwyższa półka bo modele postaci też mnie nie zadowalają aczkolwiek Cała reszta całkiem znośna. Widziałem animacje z 2014 z Meksyku bodajże całą zrobiona w pseudo 3D i wyglądała paskudnie. Myślę że twórcy dość realnie podeszli do tematu patrząc na to że wątpie aby mieli na tą animacje budżety rzędu kilku milionów . Dzieciakom dostarcza rozrywki a do Oscara nikt z nia startowac nie maił zamiaru. I tak fajnie że coś Polskiego dla dzieci wgl. powstaje nie ? :D

ocenił(a) film na 8
neo1999kamil

Zgadzam się w całości:) Właśnie obejrzeliśmy film całą rodziną - dzieciaki zachwycone, dorośli też w zasadzie bez większych zastrzeżeń.
Animacje 3D fantastyczne, z dbałością o każdy szczegół, postaci 2D no może rzeczywiście trochę irytujące, ale w granicach normy. Ścieżka dźwiękowa bardzo dobra.
Fajnie, że powstaje coś polskiego:)

ocenił(a) film na 1
neo1999kamil

Ale pierdzielicie (chyba że wam zapłacili. Spoko, i tak wiem, że będziecie zaprzeczać i mówić, iż sądzicie tak naprawdę), Privisa też będzie miała mniej więcej taki budżet, jak JUM, a wygląda o niebo lepiej...Może dlatego, że nie polecieli w przesadne efekciarstwo i narysowali wszystko klasycznie w 2D?

Ktokolwiek, kto uważa, że poniższa animacja będzie lub jest „brzydka, albo jest idiotą, albo nie ma gustu, albo obydwie te rzeczy.

https://www.youtube.com/watch?v=G7pquXgtskM

ocenił(a) film na 7
bart13

Z całym szacunkiem - radzę trochę poszukać i zobaczyć jak długo powstawał ten film. Privisa jest nowym projektem i teraz z takim budżetem będzie wyglądac super. JUM to film będący w produkcji już od bardzo dawna jednak napotkał wiele problemów dystrybucyjnych po drodze. A co do zakłądania po zwiastunie jaki będzie cały film to mam nadzieje że ostatnie zdanie z twojej wypowiedzi nie będzie się tyczyć ciebie samego bo jesteś zbyt pewny po zwiastunie efektu końcowego - co za tym idzie sam sie zastanawiam komu tutaj zapłacili i za co ;)

ocenił(a) film na 1
neo1999kamil

Do twojej informacji, Zmusiłem się, by obejrzeć cały film (i o mało nie wydłubałem oczu łyżeczką) i dalej straszny szajs. Co do animacji, nie będę się wypowiadać, bo widziałem inne produkcje tego pana (np. tę o zapałce) i dalej twierdzę, że nie ma on za grosz talentu, a ASP przeszedł, bo profesorowie mieli z niego bekę.

Nie no, gdybym ja myślał logicznie, to gdybym tworzył film, to po pierwsze zdecydowałbym się na jeden styl - Albo hiperrealistyczne 3D, albo koślawe rysunki, a nie mieszał tych dwóch, gdyż...w takiej wersji to się gryzie. Zadziałało to w takiej „planecie skarbów", gdyż tam postaci były wkomponowane stylistycznie w tło, tzn. pasowały do niego stylem - Tło było animowane w 3D, ale w taki sposób, by przypominać rysunek, a postaci były malowane ręcznie klatka po klatce, dodatkowo w pasującym stylu i to pykło. A w JUM mamy realistyczne tła i koślawie animowane postaci. Scenariuszowo to wygląda tak, jakby reżyser nie wiedział, że dzisiejsze dzieciaki nie są idiotami, którym broń boże nie wolno czegoś pokazywać i którym trzeba wszystko tłumaczyć.

Jak wypada JUM w porównaniu z takimi np. „Strażnikami marzeń", „Wilczymi Dziećmi" czy „Zwierzogrodem"? „Strażnicy marzeń" czy „Wilcze Dzieci" dla JUM są jak Kurgan z „Nieśmiertelnego" wobec innych czarnych charakterów z kina fantasy - Sprawia, że w przypadku nieśmiertelnego inne czarne charaktery, a w przypadku filmów animacje w stylu JUM wyglądają zwyczajnie jak Miękkie, tchórzliwe Cipy.

Z tego, co wnioskuję, pracę zaczęły się jakoś z 15 lat temu, po czym z braku środków zostały przerwane i potem wznowione , gdy środki te już były. To dlaczego, do ciężkiej cholery, po tylu latach postanowiono nie zmieniać oprawy graficznej? A no tak, niewiele by to zmieniło, gdyż pan reżyser nie umie pisać scenariuszy lub rysować, a jego rysownicy to 5-latki...A przepraszam, 5-latek potrafi lepiej rysować, niż ci ludzie.


„film był w produkcji już od dawna". tak, to polecam spojrzeć na to. Wiem, że anime, ale większość z tych filmów wtedy, gdy powstawała, miała budżet mniej więcej właśnie na poziomie JUM, a wyglądała tak, jak na filmach poniżej. Ale dla klakierów tu przesiadujących to są „Cukierkowe Amerykańskie lub Japońskie przerysowane bajki". Specjalnie nie daję disneya, bo oni jednak mieli budżety liczone w milionach dolców. Ale wtedy, z jakiegokolwiek kraju, oprócz oczywiście państw układu warszawskiego, animacja tworzona nawet z niskim budżetem (np. Kanadyjskie „Rock And Rule") wyglądała lepiej niż JUM dzisiaj.

https://www.youtube.com/watch?v=nhUWUPpPk_k

ocenił(a) film na 1
neo1999kamil

Co do ostatniego akapitu - Nie chodziło mi stricte o „Privisę", a o tego typu filmy. Uważam, że ktokolwiek, kto uważa, że filmy z takimi wizualiami jak „Privisa" są brzydkie, a w zamian daje animowanego Titanica lub JUM jako przykład dobrego filmu, nie ma żadnego gustu. Privisa tym się różni od JUM, że nie potrzebuje Klakierów, aby desperacko się zareklamować, gdyż sama z siebie wygląda zarąbiście.

ocenił(a) film na 6
FearTheRipper

Postacie są specjalnie przerysowane, aby pokazać charakter, w szczególności tyczy się to Kanclerza i Króla. Właśnie bardzo dobrze, że widzę postaci jak ze starych polskich bajek. Nie zaś cukierkowate obrazy z Disneya.

FearTheRipper

Ano ano ... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones