PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835083}
7,4 130 069
ocen
7,4 10 1 130069
5,4 30
ocen krytyków
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Prawda czy Fikcja?

ocenił(a) film na 6

Tak poważnie - serio jest to historia prawdziwa, czy fejk? Wg. mnie całość zrobiona jako chwyt marketingowy, dziwne, że nic się wcześniej o tych "wyczynach" nie słyszało, chociażby w Alfabecie Mafii. Napad na wypłaty pocztowców to moim zdaniem coś na wzór "napadu stulecia" Rympałka przy ul. Zamiany 13 na Ursynowie.

voler1

"Historia prawdziwa" w tytule to tylko tani chwyt marketingowy dla cebulaków. Nawet jeśli w filmie można znaleźć lekkie nawiązania do rzeczywistych osób czy wydarzeń to z całości nie czyni to prawdziwej historii czy czegoś na jej kształt. Zwykła bajka, która chce być historią prawdziwą w oparciu o kilka lekkich nawiązań i to wszystko.

ocenił(a) film na 3
PanKracjusz

Jest to zmyślona, totalnie niewiarygodna historia w stylu nieistniejącego gruppenfuhrera Wolfa ze "Stawki większej niż życie".

Łączy elementy grupy rympałkowej, Mutantów, mokotowskiej, Korka lub Wańki (przejęcie transportu kokainy), nieudanej egzekucji na Nastka granego przez Roguckiego (wilgotna amunicja), nie wiem co tam jeszcze.

Ogólnie fantastyka lepsza niż "Gwiezdne wojny".

xtrmntr_2

Dokładnie. Dobrze to nazwałeś :)

użytkownik usunięty
voler1

Osobiście uważam, że to fikcja. Na początku filmu, niczym u braci Coen ukazuje się plansza o wręcz takiej samej treści jak w Fargo. Ten film jest pełen cytatów z kina. Reżyser to samouk, taki nasz Tarantino nauczył się ogladajac filmy swojego fachu i to widac. Ja osobiście uważam, że to solidnie zrealizowany akcyjniak a moja ocena normalnie by była 7, jednak przez to że to nasze podwórko daje 9. Na zachęte

ocenił(a) film na 8
voler1

Wiele wskazukje, że pierwowzorem bohatera tego filmu mógł być Wojciech S., znany jako „Wojtas” vel „Kierownik” - taka ksywa pojawia sie nawet w pewnym momencie w filmie. Jeśli nie przybiją mu dożywocia za zabójstwo dwóch innych gangsterów, w przyszłym roku wyjdzie na wolność po 15 latach odsiadki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones