PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98163}
7,3 83 270
ocen
7,3 10 1 83270
7,2 17
ocen krytyków
Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej
powrót do forum filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej

Ogólnie ta scena snu jest dla mnie niesamowita, ogromna dawka emocji, Mendes pokazał
niesamowitą wrażliwość. "Jarhead" to dla mnie świetny film, ba, jeden z trzech najlepszych filmów
wojennych jakie widziałem, dopieszczony technicznie, klimatyczny, głęboko wnikający w psychię
ludzką i ukazujący całą presję spoczywającą na barkach żołnierza, bardzo podoba mi się
oryginalność tego dzieła, tzn pokazanie wojny praktycznie bez scen batalistycznych.

ocenił(a) film na 6
szafamorderca

Tak.Typowa degradacja psychiki.

ocenił(a) film na 10
szafamorderca

Można wiedzieć jakie są dwa pozostałe filmy? Chyba, że w międzyczasie coś się zmieniło.

ocenił(a) film na 8
kokosowedropsy

Pisząc ten komentarz miałem na myśli 'Czas Apokalipsy' i 'Walc z Baszirem'

szafamorderca

Ja dorzuciłbym jeszcze Pluton Olivera Stone'a

ocenił(a) film na 10
szafamorderca

Zgadzam się w 100 %. Ta scena jest bardzo hipnotyzująca, chodzi mi o "Sth in the way".

szafamorderca

Inny film ukazujący piekło wojny praktycznie bez pokazywania walki to "łowca jeleni". Również świetny i szokujący, szczególnie że wypuscili go 3 lata po wydarzeniach które opisuje

ocenił(a) film na 8
szafamorderca

Bardzo ciekawa perspektywa. Taka ludzka, personalistyczna. Świetnie jest pokazanie psychiki bohatera i czynników które na nią wpływają. Piekło wojny z dala od frontu.

ocenił(a) film na 7
szafamorderca

"Something in the way" to samo co w Batmanie nowym?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones