PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 79 659
ocen
7,2 10 1 79659
21 023
chce zobaczyć
6,0 8
ocen krytyków
Jasminum

Dziejące się współcześnie "Jasminum" (łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem jakie roztacza wokół siebie miłość. Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości... Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów. W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice.

opis dystrybutora dvd

W Jaśminowie Klasztorze mieszkają zakonnicy, posiadający pewną niezwykłą cechę. Podobnie jak Ojciec Pio, który pachniał fiołkami, każdy z zakonników pachnie innym, owocowym zapachem: czeremchą, czereśnią, czy śliwą. Każdy z zapachów ma też szczególne właściwości. Sielankowy nastrój przerywa przyjazd młodej konserwatorki malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza przybywa ze swoją 5-letnią córką - Gienią. Obydwie są bardzo tajemnicze, i niejednokrotnie zadają pytania, przysparzające wielu trudności...

opis użytkownika

Po "Daleko od okna" i "Pornografii", reżyser powraca do klimatu swojego kina, pełnego zadumy i ludowej magii. Filmowy klasztor jest nierzeczywistą oazą spokoju, wszystko tu zdaje się być zawieszone w czasie. Niezwykli są także jego mieszkańcy, zakonnicy. Podobnie jak ojciec Pio, który według świadków pachniał fiołkami, braciszkowie przepojeni są aromatem czeremchy, czereśni i śliwy. Spokój enklawy zostaje zakłócony, gdy w modlitewnym zaciszu pojawia się konserwatorka obrazów Natasza z pięcioletnią córeczką. Kobiety, zwłaszcza ta młodsza, wprowadzają w życie zakonników uroczy ferment. A jest to chwila szczególna, zbliża się oczekiwany cud.

opis użytkownika

Klasztor w Jaśminowie. Poznajemy braciszka Zdrówko (Janusz Gajos) ,który dba, aby wszyscy byli nakarmieni i zadbani. Wszyscy to przeor, ojciec Kleofas (Adam Ferency), i trzej braciszkowie, którzy złożyli śluby milczenia. Tymczasem do klasztoru przybywa konserwatorka sztuki (Grażyna Błęcka-Kolska). Towarzyszy jej córeczka, mała Gienia (Wiktoria Gąsiewska), uwielbiająca chleb z masłem.

opis użytkownika

W 1617 roku do klasztoru w Jaśminowie zostają przywiezione 3 trumny, w których mają spocząć najstarsi bracia klasztoru. Przez niemal 400 lat z trumien wyłaniał się zapach drzew owocowych. Kolejni bracia przyjmowali imiona najstarszych i następnie dziedziczyli po nich zapachy: śliwy, czeremchy oraz czereśni.
W czasach współczesnych do klasztoru przyjeżdża Natasza z małą córeczką Eugienią, by zająć się konserwacją obrazów. Przeor klasztoru spodziewa się, że w niedługim czasie dojdzie do zapowiadanego przez proroka Barnabe cudu.

opis użytkownika

Tytuł filmu, "Jasminum", pochodzi od łacińskiej nazwy jaśminu. Dziejąca się współcześnie historia owiana jest tajemnicą i magią - pełną zmysłowych zapachów, a także światła miłości roztaczającego się wokół. Akcja filmu toczy się w klasztorze, pozornie wyglądającego jak każdy inny. Ale tylko pozornie! Tym co odróżnia ich od reszty są trzej zakonnicy wyróżniających się pewną cechą. Każdy z tej trójki pachnie bowiem innym, owocowym zapachem posiadającym szczególne właściwości. Jeden jest czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci to śliwa.
Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża, wraz z pięcioletnią córką Gienią, młoda konserwatorka zabytków - Natasza. Dostała ona zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Urok, a także dociekliwość małej dziewczynki Gieni wprowadzają w spokojne dotąd życie mnichów wiele zamętu.
W tej opowieści zarówno ludzie, jak i budynki oraz zapachy mają swoje tajemnice.

opis użytkownika

W 1617 roku do klasztoru w Jaśminowie sprowadzono trumny trzech najstarszych mnichów. Wydobywał się z nich zapach drzew owocowych- śliwy, czereśni i czeremchy. W ciągu kolejnych stuleci zakonnicy przejmowali imiona owych najstarszych zakonników, dzięki czemu dziedziczyli także zapachy i ich tajemnicze właściwości.
Pewnego dnia w klasztorze pojawia się młoda konserwatorka zabytków- Natasza ze swoją kilkuletnią córeczką Gienią. Nikt nie domyśla się, że ów przyjazd zmieni życie zarówno mnichów, jak i matki i dziewczynki...

opis użytkownika

W 1617 roku do klasztoru w Jaśminowie przywiezione zostały trzy trumny, w których spoczęli trzej najstarsi bracia zakonu. Od stuleci z trumien wydobywa się zapach owocowych drzew, a bracia, którzy przyjęli imiona zmarłych zakonników odziedziczyli po nich także niezwykłą woń: czeremchy, śliwy i czereśni. Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza (Grażyna Błęcka-Kolska) pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów. W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice.

platforma vod

Cuda - to warunek konieczny dla dokonania kanonizacji. W Polsce istnieje pewien klasztor, który jednak tylko z pozoru niczym nie różni się od innych jemu podobnych. Jednak to właśnie w nim zaczęło się dziać coś bardzo zaskakującego: trzej mnisi zaczynają słodko pachnieć. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden z nich pachnie czereśnią, inny czeremchą, trzeci zaś śliwą. Zapachy te posiadają również szczególne właściwości... Opierając się na starożytnych przepowiedniach, opat oczekuje nowych cudów. Tymczasem w celu przywrócenia dawnego blasku tamtejszym ikonom przybywa młoda konserwatorka malarstwa wraz ze swoją małą córką. Pragnie ona zrozumieć sekret cudownego zapachu mnichów. W tej historii nie tylko ludzie, ale również budynki i zapachy mają swoje własne tajemnice.

platforma vod