Jasminum

2006 1 godz. 43 min.
7,2 78 722
oceny
7,2 10 78722
20 716
chce zobaczyć
6,0 6
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":6}
{"type":"film","id":209658,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jasminum-2006-209658/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jasminum
 • LemmyK ocenił(a) ten film na: 8

  Piekna muzyka, wspaniały klimat, mnóstwo optymizmu i subtelnego humoru. Genialna kreacja Gajosa, a w duecie z małą EUGENIĄ po prostu poezja. Nikt tu nie strzela i nikogo nie goni, a film potrafi fantastycznie wciągnąć... Kapitalne kino. Dla mnie dodatkowy bonus i sentyment związany z pobytem na zamkniętym zamku w Niemodlinie. Kolorowe szyby i kafle w kuchni Zdrówko - takie same...

 • LemmyK Dokładnie ;)
  "Jasminum" to pachnąca baśń. O miłości i rozczarowaniu, o ucieczce od problemów codzienności jak i zachwycie nad światem. Wspaniały klimat, stworzony przez dwie najbardziej charakterystyczne postaci: genialną Eugenię (Wiktorię Gąsiewską) i brata Zdrówko (Janusza Gajosa).
  Piękny film, zwłaszcza dla marzycieli i jednocześnie wspaniała komedia z poczuciem humoru na wysokim poziomie. Wzbudza bardzo pozytywne emocje, no i nie nudzi choć akcja nie jest aż tak wartka ;)
  Polecam wszystkim lubiącym klimatyczne, ciepłe filmy, które zachwycają swoją prostotą i wzruszają pięknem tego, czego nie dostrzegamy na co dzień.

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 9

  niezapominajka_fw Racja... i też polecam.

 • dorcus ocenił(a) ten film na: 9

  LemmyK Podpisuję się pod Waszymi komentarzami. Niezwykły film, do którego chętnie wracam.
  I polecam :)

 • LemmyK Uwielbiam filmy pana Kolskiego .. Ogladałam wiekszosc (glownie te nowsze produkcje) i za kazdym razem jestem pod wielkim wrazeniem jego tworczosci .. Pan Kolski uwodzi nas od opierwszych minut filmu kolorami pojawiajacymi sie na ekranie i prostota zycia, prostota teksow zawartych w nim .. Pachnie wrecz z ekranu :) muzyka tez jest fantastyczna .. stale pojawiajacy sie jeden motyw muzyczny .. BOSKO! Pan Zygmunt Konieczny po raz kolejny piesci nasze uszy swoimi kompozycjami .. charakterystyczna rzecza dla p. Kolskiego sa rowniez momenty w ktorych slychac bzyczenie muchy, skrzypniecie drzwi .. tylko On potrafitak pieknie pokazac najprostsze rzeczy ..

  co ciekawe jasmin jak skladnik perfum ( wod toaloetowych czy perfumowanych) zawsze nzjaduje sie w nucie serca .. :)

  jasminum .. zapach milosci :)

 • TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 9

  LemmyK Jest jakaś prawidłowość, że dzieciaki w polskich komediach podkręcają bardzo pozytywnie film. Mamy utalentowany narybek.

 • przemofan ocenił(a) ten film na: 8

  LemmyK zgadza się...

 • chemas ocenił(a) ten film na: 10

  LemmyK Niestety, niektórzy nie rozumieją i nie czują tego klimatu :(