Jean de Florette

1986 2 godz.
7,8 935
ocen
7,8 10 935
954
chce zobaczyć
{"type":"film","id":6560,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jean+de+Florette-1986-6560/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jean de Florette
 • _Andrzej_ ocenił(a) ten film na: 9

  Spoilery obu części.

  Film jest bardzo mocno osadzony w realiach naszej części świata i obsadzony naszymi bohaterami. Główny wątek filmu to bezpardonowa walka o ziemię na którą jest dwóch chętnych. Prawowitym spadkobiercą jest Jean de Florette (Depardieu), garbus, były poborca podatkowy który chce się na wsi odciąć od poprzedniego życia. Drugim jest siostrzeniec miejscowego "kułaka" Ugolin (Auteuil) który miał już plany na wykorzystanie bezcennego w parnej Prowansji źródełka. Gepard:) nie jest jednak cykor i nawet sam nawadnia swoją ziemię aż umrze. Druga część przedstawia zemstę córki Geparda i zawiera pokaz umiejętności muzyczno-tanecznych Beart i jedną hardkorową akcję w wykonaniu Auteuile'a.

 • _Andrzej_ Popieram.Film jest bardzo europejski.Zdjęcia krajobrazu mnie zachwycają.

 • smuTnazielonkA080 ocenił(a) ten film na: 10

  _Andrzej_ Depardieu & Auteuile znakomici.

 • srick.pl ocenił(a) ten film na: 7

  smuTnazielonkA080 Chyba jednak całokształtem Yves jest najlepszy. Zwłaszcza jeśli spojrzy się na jego bohatera przekrojowo. To znaczy kim był na początku i na końcu tej opowieści. Jego przebiegłość, ale i mądrość; jego cynizm, wytrwałość, no i z drugiej strony sentymentalizm oraz poczucie pustki i przegranej jaką ostatecznie doznał.