PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850377}

Jeden gniewny człowiek

Wrath of Man
7,0 36 318
ocen
7,0 10 1 36318
6,9 23
oceny krytyków
Jeden gniewny człowiek
powrót do forum filmu Jeden gniewny człowiek

Ciekawa fabuła, dobrze napisany główny bohater, akcja, zero CGI, brutalny i po prostu bardzo fajny. Pierwszy od dawna film, który nie wpycha do gardła żadnej ideologii, nie mówi, ze ten czy tamten jest lepszy czy dobry. Ten film został napisany w taki sposób, żeby w dwie godziny dostarczyć widzowi jak najwięcej rozrywki. Tyle i aż tyle, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Przez tę przeklętą pandemię niestety nie ma szans, żeby zarobić tyle na ile zasługuje. Serdecznie polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 5
Kamior

Ha,ha,ha,niezly zart,tyle co tu widzialem naciaganych scen to glowa mala.

ocenił(a) film na 7
aronn

A w którym miejscu Twój przedmówca pisze o realizmie?

ocenił(a) film na 9
aronn

Twoja wypowiedź trochę daje pogląd na Twoje możliwości nazwijmy tu percepcyjne :)

użytkownik usunięty
aronn

Kolejne byle co którym się zachwycają , niewymagający widzowie . Statham po mistrzowsku opanował już swoją jedną minę ( poker face ) . Nie ważne okoliczności mina ta sama .

ocenił(a) film na 9

ooo przytoczył się fan dramatów społecznych o jedzeniu zupy oczywiscie tylko produkcji skandynawskiej. wybitny znaffca kina.

użytkownik usunięty
Godtormentor

Pudło , znawco chińskich zupek i filmów o facetach w obcisłych trykotach .

ocenił(a) film na 10

akcja jest krew jest lata 80 i 90 w pełni co więcej trzeba

Kamior

Poczekaj, poczekaj... Będzie premiera, to będziemy mieli komentarze, że hurr durr multi-kulti, hurr durr czarni i kobieta w ekipie, hurr durr. Szurmasterzy zaraz dopatrzą się tam owej strasznej poprawności politycznej. ;-)

A film jest całkiem niezły, trzyma w napięciu i jest dobrze skonstruowany. Może trochę za szybko się wszystko robi przejrzyste co do motywacji bohaterów (choć z drugiej strony nie wszystko się tu klei do kupy). Jakoś między 6 a 7 ten film plasuję, a Ritchiego wolę w takiej formie jak z "Dżentelmenów".

ocenił(a) film na 9
Kamior

Film przekroczył moje oczekiwania. Ogólnie spodziewałem się czegoś bardziej z „jajem”. Jestem fanem Ritchiego i właśnie to był film taki nie w jego stylu. Ogólnie jak dla mnie najlepsze kino akcji ostatnich lat. Od pewnego momentu wciskał w fotel i do końca nie chciał puscic. W sumie poza Stathamem same nieopatrzone twarze.
Trochę mi film „śmierdział” Nolanem. Szczególnie przypominał „Tenet” tyle, że bez elementów sci-fi i z wiele bardziej charakterystycznymi (ciekawymi) postaciami oraz moim zdaniem wiele lepszym scenariuszem( wiem to remake). Można powiedzieć że Ritchie pomieszał dobre kino akcji najwyższych lotów(„Gorączka”, „Ronin”) z takim lekkim przymrużeniem oka w stylu lat 80.( Statham jako totalny badass z kilkoma świetnymi one-linerami). W sumie dawno nie wyszedłem z kina będąc pod takim wrażeniem.

ocenił(a) film na 5
loku64

Mało wymagajacym widzem jestes.Oceniles na rewelacyjny(sic!).Muzyka,zero roznorodnosci,bombastyczna,jednostajna,gra aktorska przecietna,ten co byl wtyka najlepiej wypadl ale co najwyzej na 6,kamienna twarz Statham na 5.Sceny akcji oprocz strzelaniny w zajezdni,slabe,bez emocji.Duzo naciaganych scen,pierwsza lepsza,wtyka strzela w Stathama,tak by nie drasnac w glowe ale w kamizelke jego(?),przeciez jego zamiarem bylo zlikwidowac swiadkow.Tlusty(chyba taka ksywa)strzela z krotkiej do tych opancerzonych z automatami,to wrecz samobojstwo w czystej postaci,chroniac nie swoje pieniadze,bedac bezpieczny w ukryciu,idiotyczne zachowanie.Moge wymieniac bez konca te idiotyzmy i ty to nazywasz arcydzielem.Jak to na 9 to Goraczka chyba na 20?

ocenił(a) film na 5
aronn

Poprawka,9 rewelecyjny.

ocenił(a) film na 9
aronn

jak chcesz realistyczne kino to skocz na miasto wieczorem i poszukaj problemów :) w filmach akcji własnie tak jest. nie do końca realnie.

ocenił(a) film na 5
Godtormentor

W Goraczce jakos lepiej sie to udalo.

ocenił(a) film na 9
aronn

Nie ma co równać filmów do takiego kultu jak Gorączka! :) Arcydzieło kina akcji!

ocenił(a) film na 5
Godtormentor

To nie jest kino akcji.

ocenił(a) film na 9
aronn

taak . nuda wieje z tego filmu. zero akcji. dramat nad talerzem zupy

ocenił(a) film na 5
Godtormentor

Mylisz gatunki,to jest dramat sensacyjny a nie film akcji.

ocenił(a) film na 9
aronn

jest to film sensacyjny najogólniej mówiąc. dramat to twoje czepianie się, bo na różnych stronach jak będziesz chciał to znajdziesz różne kategorie. Dla mnie arcydzieło. Zwał jak zwał. Pamiętam jak dziś że chodziłem do wypożyczalni kilka razy po kasetę wideo :)

ocenił(a) film na 9
aronn

i wracając to meritum. tutaj na FW każdy oczekuje od nowych filmów by były co najmniej takimi arcydziełami co jest zupełną pomyłką

ocenił(a) film na 5
Godtormentor

I dlatego ten nowy oceniasz az na 9,ktoremu troche brakuje do dobrego a gdzie dopiero mu do rewelacyjnego.Nowa Pile na 8,Legion samobojcow na 8 itd,malo wymagajacy jestes...

ocenił(a) film na 9
aronn

Oczywiście że jestem. Jak się dobrze bawiłem na filmie tak oceniam. Nowa piła zajebista ten film też i nie rownam ich z filmami genialnym.

ocenił(a) film na 5
Godtormentor

Taa zajebista a srednia 4.5 i spada :D

ocenił(a) film na 10
aronn

To nie jest dramat to typowe dobre kino sensacyjne jak z lat 80i 90

ocenił(a) film na 10
aronn

A czy to wazne że nie jest akcja jest i to dużo .Przynajmniej to nie jest dramat co ciągle pierdzielą nic nie robią

ocenił(a) film na 10
aronn

Jest akcja jest zabawa więcej nie trzeba dobre rozrywkowe kino

ocenił(a) film na 5
michalmakula

Akcja,akcja,byle z sensem a tu to troche lezy.

aronn

kolega widzę z jakąś misją. nie odpuszczasz.. ;P wystarczyłoby napisać raz, a tak stajesz się irytujący. jakby ci ten film zabawki w piaskownicy zajebał i się teraz wszystkim skarżysz...

ocenił(a) film na 5
mnich63

Juz mi przeszlo dawno,mam tak tylko kilka dni kwasa po takich filmach :)

aronn

Japrdl

ocenił(a) film na 5
pionuch

Bardzo konstruktywna odpowiedz.

loku64

Film dobry , ale z połączeniu z muzyką wyszło genialnie , fajna akcja i dobra gra stajtona . Polecam iść na to do kina

ocenił(a) film na 8
Kamior

Nie zgodzę się, że takich filmów akcji dziś nie robią. Trzeba po prostu wiedzieć czego szukać :) Ten był niezły, ale znam sporo lepszych które wyszły w przeciągu ostatnich 10 lat.

ocenił(a) film na 8
Frost

Poproszę o tytuły, może jakiegoś nie obejrzałem.

ocenił(a) film na 8
lukib7

Raid 1, Raid 2, Gangs of London (serial), Chaser, Yellow Sea, I Saw the Devil, No Tears for The Dead, Headshot, Night Come for us, Deliver us from Evil (2020), Nobody. Te filmy sa moim zdaniem lepsze, lub tak samo dobre jak Jeden gniewny człowiek.

ocenił(a) film na 9
Frost

tylko yellow sea nigdzie znalezc nie moge

ocenił(a) film na 9
Frost

nobody zacny ale to bardziej czarna komedia, raczej nie traktowalbym go na powaznie

ocenił(a) film na 8
Frost

Dzięki!! :)

ocenił(a) film na 5
Frost

Raid 1 i2? Chodzi Ci o te indonezyjskie filmy o niczym?

ocenił(a) film na 8
Adam1Kluska

Jakie o niczym... Każdy z nich ma jasno nakreśloną fabułę. Równie dobrze można powiedzieć, ze jeden gniewny człowiek jest o niczym. Owszem, W filmach Raid jest tam dużo akcji, ale to w końcu thriller akcji. Nie rozumiem ludzi którzy potrzebują mnóstwa dialogów w filmie, by powiedzieć, ze film miał dobrą fabułę i sens. W takim wypadu serial "Klan" jest mistrzostwem fabularnym. Czasami więcej historii da się opowiedzieć przez obraz i akcję, tak jest w przypadku Raid 1 i 2, które są obecnie kultowe i choćby twórcy John Wicka jawnie mówili, ze się wzorowali na tych filmach. A i tak ich nie doścignęli

ocenił(a) film na 5
Frost

Dla kogo kultowe, dla tego kultowe. Raid 1 i 2 to filmy kompletnie bez fabuły (chociaż dwójka pod tym względem wypada lepiej niż jedynka). Dobre może być kina pełne dialogów, jak i to pełne akcji. W przypadku filmów Raid jest tylko napierdalanka bez ładu i składu. Jak ktoś lubi takie filmy ok, ale nie profanujmy sztuki filmowej nazywając takie kino dobrym czy kultowym.

ocenił(a) film na 9
Frost

zobaczymy czy to skośnookie kino takie lepsze. obym nie zmarnował czasu bo Wrath of Man dla mnie świetny był

ocenił(a) film na 5
Godtormentor

Proste kino ale za to nie ma naciaganych zwrotow akcji.

ocenił(a) film na 7
Frost

To podaj chociaż kilka bo nie mam ostatnio pomysłu co oglądać

ocenił(a) film na 8
mikikulesza

Raid 1, Raid 2, Gangs of London (serial), Chaser, Yellow Sea, I Saw the Devil, No Tears for The Dead, Headshot, Night Come for us, Deliver us from Evil (2020), Nobody. Te filmy sa moim zdaniem lepsze, lub tak samo dobre jak Jeden gniewny człowiek.

ocenił(a) film na 7
Frost

Dziękuję ci dobry człowieku.

ocenił(a) film na 7
mikikulesza

Od siebie dodałbym Skok Stulecia https://www.filmweb.pl/film/Skok+stulecia-2018-739951

ocenił(a) film na 7
wu1984

Oglądałem, i nie wiem czy byłem zbyt spizgany czy po prostu film był nudnawy ale zasnąłem jakoś w połowie i już nie wróciłem xD ale dzięki za rekomendacje

ocenił(a) film na 9
Kamior

Kamior polecam Braqueurs

ocenił(a) film na 7
Kamior

Film Guy Ritchiego opowiada historię faceta H., który pracuje dla firmy organizującej konwoje i odpowiadającej za transport setek milionów dolarów tygodniowo po Los Angeles. Otóż historia zapowiadała się naprawdę dobrze. W roli H. zagrał Jason Statham znany z filmów ,,Transporter'' i ,,Koliber'' czy niektórych odcinków filmów ,,Szybcy i wściekli''. Zagrał dobrze, umie zagrać typowego twardziela. Bardzo dobrze zagrała Niamh Algar rolę drugoplanową. Zapowiada się na dobrą aktorkę. Będzie o niej według mnie jeszcze głośno. Wszystko w produkcji wyszło dobrze i tylko dobrze. Film zawiera super efekty. Jeśli obejrzycie film w multipleksie to odgłosy wystrzałów niewiarygodne. Fabuła filmu jednak staje się zawiła i po prostu średnia. Nie jest to Martin Scorsese czy film Clinta Eastwooda. Mimo wszystko zachęcam do obejrzenia tych, którzy lubią dobrą sensację na letni wieczór.

ocenił(a) film na 5
AndrzejChyra4

Wszystko wyszlo dobrze,b.dobrze :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones